kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono centrinė poliklinika ragina: daugiau dėmesio vietos medicinos įstaigoms

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu visos medicinos lėšos medicinos įstaigoms skiriamos pagal prie jų prirašytų gyventojų skaičių. Statistikos duomenimis, Vilniaus rajone šiuo metu gyvena 95 tūkst. 400 gyventojų, o realiai – per 100 tūkstančių, ir šis skaičius nuolat auga.


Deja, Vilniaus rajono centrinės poliklinikos asmens sveikatos priežiūros įstaigose registruoti vos 47 tūkst. 470 gyventojų iš 18 rajono seniūnijų, 14 tūkst. aptarnauja Nemenčinės poliklinika. Net 39 tūkst. 215 gyventojų iš 18 seniūnijų registruoti kitose medicinos įstaigose, nors sėkmingai galėtų naudotis Vilniaus rajono centrinės poliklinikos asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir gydytojų paslaugomis.

Jau kurį laiką labai justi pacientų trūkumo kai kuriose rajono ambulatorijose problema. Nors pastaraisiais metais Vilniaus rajono centrinės poliklinikos asmens sveikatos priežiūros įstaigos buvo gražiai atnaujintos ir aprūpintos, jos kasmet netenka vis daugiau pacientų.

Netekus pacientų atsiranda ir daug kitų problemų. Šeimos gydytojas gauna atlyginimą pagal pas jį registruotų gyventojų skaičių. Kuo mažiau registruotų pacientų, tuo mažiau lėšų įstaiga gauna ir tuo mažiau gydytojų ir personalo aptarnauja, trumpėja ambulatorijos ar šeimos gydytojo darbo laikas. Daugėja greitosios medicinos pagalbos iškvietimų, trūksta lėšų nerentabilioms įstaigoms išlaikyti, o kitos nenori jų remti, todėl mažiau rentabilioms gresia, jog gali pasikeisti jų statusas.

Lavoriškių ambulatorijos paslaugomis naudojasi vos 564 pacientai, o visoje seniūnijoje gyvena 2603 gyventojai.

Pacientų trūkumo problema buvo aptariama ir rugsėjo 22 d. vykusiame Vilniaus rajono centrinės poliklinikos vadovybės, rajono savivaldybės vadovų ir seniūnų susitikime. Seniūnams turėtų rūpėti gyventojų patogumui turėti savo teritorijoje viešąją gydymo įstaigą. Juolab, kad visos jos yra sutvarkytos ir išlaikomos iš VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos ir Vilniaus rajono savivaldybės biudžeto. Jei Vilniaus rajono gyventojai nori, kad medicinos įstaiga veiktų arčiau namų, privalo patys ją paremti prie jos prisirašydami.

Kadangi kaime trūksta gydytojų, Vilniaus rajono centrinė poliklinika iš savo lėšų apmoka jiems važiavimo išlaidas iš miesto iki kaimo vietovių. Siekdama pritraukti jaunus gydytojus specialistus perpus su savivaldybe padengia studijų mokestį studentams-rezidentams.

Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje registruoti gyventojai turėtų atsiminti, kad poilsio ir švenčių dienomis bei pasibaigus poliklinikos darbo laikui ūmiai susirgus vaikui jie gali visą parą kreiptis į Vilniaus universiteto vaikų ligoninę Santariškėse, o suaugusieji - į Antakalnio ligoninę (Antakalnio g. 57).

 

Shadow up