kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Valstybinė darbo inspekcija ragina darbe elgtis saugiai

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad per šių metų pirmuosius 9 mėnesius iš visos Lietuvos gavo 29 pranešimus apie darbuotojų mirtį ir 103 pranešimus apie darbuotojų patirtas sunkias traumas darbe.


Lyginant šių metų ir praėjusių metų darbuotojų mirčių ir traumų darbe statistiką, pastebimas nežymus situacijos gerėjimas. Tačiau kai kurie sektoriai ir darbai ir toliau išlaiko savo rizikingumą.

Pavojingiausiais darbais nelaimingiems atsitikimams darbe įvykti išlieka:

  • Sandėliavimo darbai;
  • Transportavimo darbai;
  • Pakrovimo/iškrovimo darbai;
  • Statybos/remonto darbai;
  • Miško kirtimo darbai.

Atliekant šiuos darbus, šalyje per 9 mėnesius įvyko daugiausia mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų.

Atkreipiamas dėmesys į tai, kad pagal statistiką, didesnį darbo stažą įmonėje turintiems darbuotojams nelaimingi atsitikimai įvyksta žymiai rečiau nei tiems, kurių darbo stažas įmonėje nesiekia 1 metų.

Dažniausiai mirtini nelaimingi atsitikimai per 2017 metų pirmuosius 9 mėnesius nutiko ant darbuotojų užkritus/užgriuvus kroviniams ar birioms medžiagoms, eismo įvykių metu ir darbuotojams nukritus iš didelio aukščio. 3 mirtini ir 3 sunkūs nelaimingi atsitikimai darbe įvyko darbuotojams būnant neblaiviems.

VDI atliktų tyrimų rezultatai parodo, kad daugiau nei trečdalis mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyko dėl netinkamo darbų organizavimo bei nepakankamos saugos ir sveikatos kontrolės darbo įstaigose. Dažnai atlikdami darbus darbuotojai patys nesilaikė vadovų duotų nurodymų ar sąmoningai rizikavo savo sveikata ir gyvybe.

Galima pastebėti, kad kai kuriose įmonėse darbuotojai yra tik teoriškai supažindinami su darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimais. Darbuotojai nėra tinkamai mokomi ir instruktuojami, o darbo vietos ir apsaugos priemonės nėra tinkamai įrengtos.

Valstybinės darbo inspekcijos informacija

Shadow up