kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kviečiame apsilankyti atnaujintoje interneto svetainėje www.nerukysiu.lt

Šiais metais lapkričio 16-ą dieną, minint Tarptautinę nerūkymo dieną, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas skatindamas atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui, pristato atnaujintą interneto svetainę www.nerukysiu.lt.


Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento 2016 metų duomenimis, du trečdaliai (67 proc.) 15-64 m. Lietuvos gyventojų nurodė bent kartą gyvenime rūkę ar mėginę rūkyti (cigaretes, cigarus, pypkę). 36 proc. teigė tai darę bent kartą per paskutinius 12 mėn., o per paskutinį mėnesį – 34 proc. Dauguma (73 proc.) rūkiusių ar rūkančių tyrimo dalyvių teigė mėginę mesti rūkyti. Įrodyta, kad veiksmingiausias būdas norint sumažinti sergamumą rūkymo sukeltomis ligomis ir mirtingumą nuo jų yra mesti rūkyti nepriklausomai nuo amžiaus.

Nuo 2016 m. gegužės 20 d. interneto adresu www.nerukysiu.lt pasiekiama svetainė motyvuoja nerūkyti, o rūkančius asmenis atsisakyti šio žalingo įpročio. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, siekdamas pritraukti didesnį lankytojų skaičių, šiemet atnaujino interneto svetainės dizainą ir turinį. Atnaujintos interaktyvios priemonės, žemėlapis, kur kreiptis pagalbos metant rūkyti, sukurta nauja rubrika apie elektronines cigaretes ir rubrika „Klausk specialisto“, kurioje galima pateikti svarbius ir rūpimus klausimus specialistams.

Vilniaus rajono gyventojai pagalbos kreiptis gali į VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos Psichikos sveikatos centrą, tel. (8 524) 76 996, El. paštas: psc@vrcp.lt, svetainės adresas: www.vrcp.lt.

Shadow up