kaires_puses_index
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 


Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone praūžė Užgavėnių šventė

 Užgavėnių šventė Glitiškėse

Vasario 10 dieną prie Glitiškių dvaro tradiciškai šurmuliavo, ūžė ir aidėjo visų laukiama Užgavėnių šventė „Krikštynų Užgavėnės“.

Visus į puotą atvykusius svečius linksmino atlikėjai iš Vilniaus – populiarus ir plačiai žinomas rusų folklorinis ansamblis „Vereja“, žinomas ir spalvingas Tautinės raiškos sambūris „Vaivorykštė“, linksmieji „Naujininkų Bočiai“, rusų dainos ansamblis „Lada“ bei kapela „Kupeta“. Užgavėnių personažus įkūnijo Vilniaus rajono centrinės bibliotekos Glitiškių filialo darbuotoja Agata Puncevičienė ir grupės „Jožkin dom“ atlikėjai.

Atvykusius svečius tradicine Užgavėnių koše vaišino mūsų nuolatiniai globėjai – Paberžės seniūnijos darbuotojai. Skanius blynus kepė puikiosios Paberžės – Glitiškių bendruomenės narės, o po gardžių blynų liekninančias treniruotes pravedė Andrius Mačėnas.

Dėkojame visiems šventės dalyviams, Užgavėnių košės virėjams, bibliotekos darbuotojai, blynų kepėjoms, ūkininkui p. Valerijonui Kuliešiui už malkas laužui bei visiems Glitiškių ir Paberžės svečiams už aktyvų dalyvavimą. O ypatingas „AČIŪ“ šventės finansiniam rėmėjui – Paberžės seniūnui Vojcechui Drozdui.

 


 

Užgavėnės Rudaminoje 2018

Sekmadienio popietę Rudamina linksminosi – visi gyventojai, šokant ir dainuojant linksmai išvarė žiemą, prisimindami, kad netrukūs Lietuva švęs valstybės atkūrimo šimtmetį.

Tradiciškai, prie Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro šurmuliavo tikras Užgavėnių miestelis. Šventės pradžioje sveikinimo žodį pateikė gerbiamieji svečiai: LR Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė Teresa Demeško ir Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Edmund Šot, džiaugsmingų Užgavėnių linkėjo Rudaminos seniūnas Juzef Šatkevič. Netradicinis koncertas, kurį paruošė Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro ir skyrių kolektyvai bei svečiai iš Glitiškių – grupė „Joškin dom“, šokdino visus žiūrovus ir pačius dalyvius.

Lietuvos šimtmečio proga, kultūros centras kvietė visus dalyvauti loterijoje ir skanauti blynus geltonos, žalios ir raudonos spalvos. Žmonių minioje galima buvo pamatyti Lietuvos trispalvę iš balionų, kurie vėliau buvo išdalinti vaikams. Spalvingi kiemeliai dalino skaniausius patiekalus. Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka kvietė ragauti netradicinių blynų pažymėtų skaičiumi „100“, trijų spalvų vaflių. Prie Rudaminos bendruomenės kiemelio driekėsi eilės norinčių paskanauti tradicinį patiekalą iš kopūstų. Kas blogai jautėsi, galėjo pasitikrinti savo sveikatą. Folkloro ansamblio „Rudomianka“, Rudaminos lopšelio-darželio ir Rudaminos meno mokyklos „gydytojų“ komanda išgydė visus, kvietė profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, bei išdalino 100 blynų. Vaikų kiemelyje galima buvo spręsti „Užgavėnių kryžiažodį“ ir laimėti dovanas, patyrusi menininkė piešė vaikams ant veidų. Jaukius kiemelius pristatė Rudaminos seniūnija, RDKC Lavoriškių, Mickūnų ir Grigaičių skyrius. Visi norintieji galėjo pasivaišinti lauko virtuvės maistu.

Renginio organizatorius, Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras, džiaugiasi, kad tokia šventė suburia visus Rudaminos gyventojus kartu linksmai praleisti laiką bei švęsti Lietuvos 100-metį ir dėkoja Rudaminos įstaigų atstovams už dalyvavimą ir pagalbą Užgavėnių šventėje 2018 metais.

 

Shadow up