kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lavoriškių seniūnijoje vyko seminaras „Prekyba žmonėmis vyksta: matyk, atpažink, reaguok, padėk“

Vykdydami Lietuvos policijos generalinio komisaro 2017 m. lapkričio 29 d. nurodymą Nr. 10-TA-649 „Dėl policijos ir dvasininkijos bendradarbiavimo plėtojant Šv. Mortos iniciatyvą“, Vilniaus rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai 2018 m. kovo 15 d., Lavoriškių daugiafunkciniame kultūros centre organizavo susitikimą su Lavoriškių bendruomene.


Susitikimo tikslas – supažindinti gyventojus su prekybos žmonėmis formomis, verbavimo būdais ir  pagalba  aukoms, atkreipti visuomenės dėmesį bei skleisti žinią apie prekybos žmonėmis mąstą.

Susitikime dalyvavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, Vilniaus rajono savivaldybės darbuotojai, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato policijos psichologė Jūratė Selilienė, Vilniaus m. PK bendruomenės pareigūnai, Vilniaus arkivyskupijos Carito atstovė Angėlė Lazauskienė, Lavoriškių bažnyčios Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas kun. Pavel Paliul.

Susitikimo metu bendruomenės pareigūnas Stanislav Voicechovskij paaiškino prekybos žmonėmis grėsmes ir pasekmes. Pareigūnas informavo apie prekybos žmonėmis formas: seksualinį išnaudojimą, vergišką darbą, išnaudojimą nusikaltimų vykdymui, priverstines santuokas ir kt. Kalbėta apie tai, kaip prekybos žmonėmis formos kinta, atsiranda vis naujų būdų ir priemonių, prisidedančių prie žmonių išnaudojimo pačiais įvairiausiais tikslais. Žmonės, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali apsisaugoti patys, tampa pagrindiniu prekeivių žmonėmis taikiniu, o visuomenės abejingumas skaudžiausiai atsiliepia labiausiai pažeidžiamoms žmonių grupėms. Dažniausiai aukomis tampa vaikai ir nepilnamečiai, kurie labiau linkę pasitikėti kitais, globos namų auklėtiniai ar socialinių problemų kamuojamų šeimų atžalos, taip pat mokyklos nelankantys vaikai. Į prekybos žmonėmis pinkles pakliūva asmenys ieškantys papildomo pajamų šaltinio, turintys skolų ar pasiėmę paskolas, benamiai, negalios paliesti žmonės ar kenčiantys nuo įvairių priklausomybių, potencialūs emigrantai ir pan.

Visų įstaigų atstovai taip pat trumpai pristatė savo veiklą, indėlį į kovą su prekyba žmonėmis ir pasisakė už tolesnį glaudų bendradarbiavimą.


Jolanta Lukaševič

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Vilniaus rajono policijos komisariato I-ojo veiklos skyriaus
vyresnioji tyrėja

Shadow up