kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pernykštės žolės deginimas – nuostolis gamtai ir pavojus žmonių gyvybei

Nutirpęs sniegas ir prasidėjęs pavasaris atneša ir kasmetinę problemą, keliančią pavojų ne tik gamtai, turtui, bet ir žmonių sveikatai ir gyvybei.


Remiantis Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdybos 2017 metų Vilniaus rajono gaisrų ir gelbėjimo darbų statistika, per praeitų metų laikotarpį Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje kilo 512 gaisrai, nusinešę 3 žmonių gyvybes, dar 5 gyventojai – patyrė traumas. Net 60 proc. visų Vilniaus rajone kilusių gaisrų sudarė gamtiniai gaisrai ir šiukšlių gaisrai atvirose teritorijose.

Pernykštės žolės deginimas tai didelis nuostolis gamtai bei biologinei įvairovei. Gaisras naikina pievose besiskleidžiančius daigelius ir augalų sėklas, gyvenančius voragyvius, vabzdžius, varliagyvius ir driežus, pirmuosius ant žemės perinčių paukščių lizdus. Nemažai nuostolių patiria ir dirva, kuri po gaisrų skurdėja ir tampa mažiau derlinga. Ugnies liepsnos skleidžiami dūmų kamuoliai teršia gyvenamosios aplinkos orą ir kelia pavojų žmogaus sveikatai.

Vilniaus rajono policijos komisariato pareigūnai primena, jog sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimas, pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus, užtraukia baudą asmenims nuo 30 iki 230 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų (nesurinktų) žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki trijų 350 eurų.

Numatyta atsakomybė ir žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams, kurie, pastebėję savo žemėje žolės gaisrą, nesiima priemonių jam užgesinti. Jiems gali būti skiriama nuo 30 iki 170 eurų bauda, taip pat sumažintos tiesioginės išmokos už žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotus, kuriuose bus nudeginta žolė ar ražienos.

Primename, kad su ugnimi reikia elgtis atsargiai ir laikytis priešgaisrinės saugos taisyklių. Būkime aktyvūs gamtos saugotojai:

  • pastebėję degančią žolę, nepraeikite pro šalį, pamėginkite užgesinti patys užplakant medžių šakomis, užtrypiant ją kojomis;
  • jei ugnis dega mažame plote, apkaskite ją grioveliais ir užkirsti kelią ugnies išplitimui į didesnį plotą;
  • jei ugnis didelė, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Nedeginkime žolės, saugokime ir globokime gamtą, tausokime jos turtus ateinančioms kartoms!

Shadow up