kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybė ragina tėvelius kreiptis dėl vaiko išmokos

Nuo 2018 m. sausio 1 d. visi vaikai iki 18 metų ar iki 21-erių jei jie mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, nepriklausomai nuo vaiko globos (rūpybos) formos gali gauti išmoką vaikui, kuri sudaro 30,02 eurų per mėnesį. Vilniaus rajono savivaldybė nuo metų pradžios iš viso sulaukė ir išnagrinėjo per 10 tūkst. prašymų dėl vaiko išmokos.


Vilniaus rajone registruota apie 20 tūkst. vaikų iki 18 metų. Iš jų per 16 tūkst. jau gauna vaiko išmoką. Rūpindamasi Vilniaus rajono vaikų gerove, Savivaldybė jau išnagrinėjo 100 proc. visų gautų prašymų ir ragina tuos, kurie dar nesikreipė aktyviau teikti paraiškas vaiko išmokai gauti.

Primename, kad vaiko išmokos bus mokamos ir už praėjusį laikotarpį – t. y. jeigu dėl išmokos bus kreipiamasi vėliau, pvz. birželio mėnesį, išmoka bus sumokėta, už visą laikotarpį, bet ne anksčiau nei nuo 2018 m. sausio 1 d.

Vilniaus rajono savivaldybė pataria prašymus pateikti patogiai ir greitai – elektroniniu būdu, per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt. Prisijungimas galimas trimis būdais: per el. bankininkystės sistemą, su mobiliu elektroniniu parašu arba su elektroniniu parašu.

Tiems, kurie neturi galimybės prašymo pateikti internetu, jį galės pateikti raštu seniūnijoje pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, tie kurie yra įtraukti į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą, turės kreiptis į seniūniją pagal faktinę gyvenamąją vietą. Tokiu atveju reikės pateikti savo asmens dokumentą ir banko sąskaitą, tačiau jokių kitų papildomų dokumentų kreipiantis dėl 30,02 Eur išmokos vaikui nereikės.

Taip pat papildoma išmoka vaikui yra skiriama šeimoms (nevertinant šeimos gaunamų pajamų), kurios augina (globoja) tris ar daugiau vaikų: nuo gimimo dienos iki dviejų metų – 28,50 Eur dydžio išmoka per mėnesį, nuo 2 iki 18 metų – 15,20 Eur dydžio išmoka per mėnesį. Papildoma išmoka taip pat gali būti skiriama šeimoms auginančioms (globojančioms) vieną arba du vaikus (vertinant šeimos gaunamas pajamas).

Shadow up