kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kraujo donorystės akcija Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

Gegužės 11 d. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje įvyko antroji šiais mokslo metais Mokinių tarybos iniciatyva organizuota kraujo donorystės akcija. Pagrindinė šios idėjos iniciatorė yra mūsų gimnazijos absolventė Karina Oleinikova, kuri 2017 m. pavasarį, vasarą ir rudenį (kovo 13d., birželio 4d., lapkričio 24d.) kreipėsi į Nacionalinį kraujo centrą dėl donorystės akcijų organizavimo mūsų gimnazijoje. Taip buvo ir šį kartą. Nacionalinio Kraujo centro donorų organizatorė – vadybininkė Ilona Vyšniauskienė buvo maloniai nustebinta mokinių iniciatyva bei sėkmingu akcijos organizavimu.


Šį kartą kraujo donorystės akcijoje iš viso dalyvavo 24 asmenys: mokiniai, tėvai, Nemėžio gyventojai, gimnazijos mokytojai bei darbuotojai. Iš 18 žmonių buvo paimta po 450 mililitrų kraujo. Per 4 akcijos valandas iš viso surinkta 8 l ir 100 ml kraujo. Rudenį akcijoje dalyvavo 43 asmenys, iš 38 iš viso buvo paimta 17 l kraujo. Prieš metus, pavasarį akcijoje dalyvavo 27 asmenys, iš 20 buvo surinkta 9 l kraujo. Nemėžio bendruomenės Gerojo ganytojo šventės metu (birželio 4 d.) buvo sulaukta apie 30 donorų. Pagrindinę jų dalį sudarė Nemėžio gyventojai, šventės svečiai bei gimnazijos absolventai.

Pasak Nacionalinio kraujo centro darbuotojų, kiekviena Kraujo donorystės akcija mūsų gimnazijoje buvo labai sėkminga.

Labai smagu, kad ir šį kartą akcija pranoko mūsų visų lūkesčius. „Nesitikėjau, kad tiek žmonių ateis ir prisidės prie šio kilnaus tikslo,“ – savo įspūdžiais dalijosi Karina, akcijos iniciatorė.

Kraujo donorystės akcijos savanorė, gimnazijos III klasės mokinė Evelina džiaugėsi, kad atėjo nemažai 18 metų jaunuolių, kurie pirmą kartą tapo donorais. Tarp jaunų žmonių buvo ir tokių, kurie kraujo davė jau ne pirmą kartą. Visi kraujo donorai buvo simboliškai apdovanoti Nacionalinio kraujo centro dovanomis bei turėjo galimybę pasivaišinti arbata su saldainiais.

„Tai labai svarbi akcija, nes kraujo laukia tūkstančiai žmonių. Ypač dabar, kai Nacionalinis kraujo centras paskelbė apie kraujo trūkumą. Dovanodami dalelę savęs ne tik gelbėjame kitus, bet ir rodome gražų pavyzdį kitiems“, – sakė Inesa, gimnazijos IV klasės mokinė, pirmą kartą tapusi donore.

Vienas donoras gali išgelbėti 3 žmonių gyvybes, tad trigubai dėkojame visiems, prisidėjusiems prie šios akcijos. Dėkojame mūsų absolventei Karinai, Mokinių tarybos nariams, 7c klasės mokiniams ir jų auklėtojai Anai Mackel, kurie padėjo tinkamai paruošti patalpą akcijai vykdyti, bei gimnazijos IIIC klasės mokinėms Evelinai Voinilo ir Viktorijai Gansevskajai už savanorišką veiklą akcijos metu.

 

Ana Pavilovič-Jančis,
 biologijos vyresn. mokytoja,
specialioji pedagogė metodininkė

 Nuotraukų autorė: Viktorija Gansevskaja

Shadow up