kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Patriotinės ir religinės dainos festivaliu „(...) Ukochana moja ziemio...“ pagerbtas dr. Gabrielio Jano Mincevičiaus atminimas

Šiandien, gegužės 16 d., Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre vyko patriotinės ir religinės dainos festivalis „(...) Ukochana moja ziemio...“, skirtas pagerbti žymaus Vilnijos krašto visuomenės veikėjo dr. Gabrielio Jano Mincevičiaus atminimą. Iškilmingas minėjimas, skirtas Vilnijos krašto švietimo, teologijos mokslų žinovui ir kultūros aktyvistui atminti, sukvietė gabiausius 7-9 klasių moksleivius iš viso Vilniaus rajono.


Dr. Gabrielio Jano Mincevičiaus atminimą pagerbti atvyko ir festivalio iniciatorė Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, mero patarėja Lilija Andruškevič, Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Sofija Ryžova kartu su vyr. specialiste Janina Klimaševska, Nemenčinės Šv. arkangelo Mykolo parapijo klebonas kunigas Arūnas Kesilis, Nemenčinės miesto seniūno pavaduotojas Artur Komarovski, Vilniaus krašto etnografinio muziejaus vadovas Algimant Banevič, Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos direktorius Tadeuš Grigorovič ir kiti garbūs svečiai. Sulaukta svečių ir iš Lenkijos Sedlcos miesto.

Festivalis prasidėjo trumpu reportažu, pasakojančiu apie aktyvią dr. Gabrielio Jano Mincevičiaus švietėjišką, kultūrinę ir politinę veiklą ir pasiekimus, vaizduojant pirmuosius dainų ir šokių ansamblio „Wileńszczyzna“ koncertų bei amžina atilsi dr. Gabrielio Jano Mincevičiaus interviu ištraukas.

Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst pasveikinusi visus susirinkusius dėkojo, kad festivalis dr. Gabrielio Jano Mincevičiaus atminimui pagerbti sulaukė tiek aktyvaus ir iniciatyvaus jaunimo. Merė pasidalijo savo prisiminimais apie ryškią dr. Gabrielio Jano Mincevičiaus asmenybę bei ragino nepamiršti jo didėlio atsidavimo mūsų krašto kultūrai ir tautiškumo puoselėjimo. Vilniaus rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Sofija Ryžova padėkojusi visiems atvykusiems ir dalyvaujantiems renginyje pabrėžė, kad šiame festivalyje skambančios dainos – vienas prasmingiausių būdų pagerbti buvusio vicemero atminimą.

Po nuskambėjusių atminimo žodžių prasidėjo patriotinės ir religinės dainos festivalio pasirodymai. Savo talentus pademonstravo 13-ą dalyvių iš Vilniaus rajono gimnazijų ir mokyklų. Skambėjo dainų žodžiai, kupini gerumo, ramybės ir patriotizmo dvasios. Dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga komisija: lenkų dainų ir šokių ansamblio „Ojcowizna“ vadovė ir dirigentė Violeta Leonovič; Vilniaus rajono Rudaminos Meno mokyklos direktorius Jurij Krupičevič; Rudaminos meno mokyklos teorijos ir choro mokytoja Tatjana Kinderevičienė.

Po visų dalyvių pasirodymų, komisija įvertino dalyvius ir paskelbė laimėtojus. Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst didįjį festivalio Grand Prix prizą įteikė Vilniaus r. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos moksleivei Roselai Maluk.

Festivalio laureatais tapo:

 • Ivona Severyn – Vilniaus r. Egliškių šv. Jono Bosko gimnazija;
 • Kinga Levko – Vilniaus r. Mostiškių mokykla–daugiafunkcis centras;
 • Mažena Mackevič – Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla;
 • Inesa Pilecka – Vilniaus r. Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazija;
 • Justyna Tankelun – Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija.

Už gražius pasirodymus ir aktyvumą festivalyje padėkos raštais buvo apdovanoti ir kiti festivalio dalyviai:

 • Karolina Majevska – Vilniaus r. Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazija;
 • Justyna Vitkovska – Vilniaus r. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija;
 • Karolina Bartoško – Vilniaus r. Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazija;
 • Katryna Masiulianec – Vilniaus r. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazija;
 • Agata Trumpakaitė – Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija;
 • Elžbieta Turenko – Vilniaus r. Rukainių gimnazija;
 • Agnieška Voronovič – Vilniaus r. Mickūnų gimnazija.

Festivalio pabaigoje visi susirinkusieji padėkojo organizatoriams už nuostabią šventę, o Vilniaus Lenkų Teatro Studijos aktoriai padovanojo visiems dalyviams ir svečiams puikų spektaklį „Maršalas: dvasios kareivis“ (lenk. Marszałek: żołnierz z ducha“). 

Džiaugiamės, kad turiningas ir gilią prasmę turintis festivalis sulaukė tiek daug dalyvių!

   
 


Shadow up