kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Džiaugiamės rezultatais, pasiektais šalies lietuvių kalbos olimpiadoje tautinių mažumų mokyklų mokiniams

Gegužės 11-12 dienomis Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje vyko respublikinė tautinių mažumų mokyklų lietuvių kalbos olimpiada, kurios tikslas – skatinti tautinių mažumų mokyklų mokinius gerai išmokti lietuvių kalbą, pajusti jos grožį, mokytis taisyklingai ir raiškiai reikšti mintis ne tik žodžiu, bet ir raštu. Ruošdamiesi olimpiadai, mokiniai tobulino kalbos vartojimo gebėjimus, lavino kūrybiškumą ir saviraišką, mokėsi taisyklingai ir laisvai reikšti mintis, domėjosi tėvynės istorija.


Po oficialaus olimpiados atidarymo mokiniai iš Vilniaus miesto ir rajono, Kauno, Visagino, Trakų, Šalčininkų, Pabradės ir Klaipėdos atliko kalbos vartojimo ir rašymo užduotis, o mokytojai turėjo galimybę apsilankyti Ignalinos r. prof. Adomo Hrebnickio memorialiniame muziejuje, kuris įsikūrė Rojaus kaimelyje. Taip pat buvo aplankyta Turmano seniūnija Zarasų rajone ir Pirmojo pasaulinio karo įtvirtinimai.

Atlikę užduotis raštu, mokiniai rinkosi kabinetuose, kuriuose jų laukė dar didesnis išbandymas – kūrybinės užduoties „Gražiausi žodžiai Lietuvai“ pristatymas. Tuo metu mokytojams buvo organizuota ekskursija po Visagino miestą.

Vakare olimpiados dalyviai, jų mokytojai ir komisijos nariai aplankė senolių kaimą Vajasiškį. Čia visus sužavėjo parengta edukacinė programa ir vakaronė su vaišėmis pagal XIX amžiaus aukštaičių tradicijas. Po linksmų žaidimų, šokių ir skanių vaišių olimpiados dalyviai ilsėjosi sodyboje „Paukščių sala“, esančioje prie Luodžio ežero.

Antrąją olimpiados dieną visi olimpiados dalyviai susirinko Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos aktų salėje ir nekantriai laukė olimpiados rezultatų. Atėjus lemtingai akimirkai ir išgirdus olimpiados rezultatus, begalinis džiaugsmas užliejo nugalėtojų širdis. Taigi vykusioje lietuvių kalbos olimpiadoje geriausiai pasirodė ir pirmąją vietą laimėjo Vilniaus r. Medininkų šv. Kazimiero gimnazijos II G klasės mokinė Milena Jermakovič (mokytoja Nadežda Maslauskaitė). Švietimo ir mokslo ministerijos pagyrimo raštais už puikų pasirodymą olimpiadoje apdovanoti ir kiti mūsų Vilniaus rajono mokiniai: už puikiai atliktą kalbos vartojimo testą – Agata Parvicka, Vilniaus r. Pagirių gimnazijos II G klasės mokinė (mokytoja Alina Ponamariova), už originaliai atliktą kūrybinę užduotį – Agnieška Krukovska, Vilniaus r. Rukainių gimnazijos II G klasės mokinė (mokytoja Lilija Jeremejeva); už subtiliai ir nuoširdžiai atliktą kūrybinę užduotį – Suzana Mozarska, Vilniaus r. Sudervės M. Zdziechovskio pagrindinės mokyklos 9 klasės mokinė (mokytoja Vita Burzdžiuvienė). 

Džiugu, kad ir 2017-2018 mokslo metais Vilniaus rajono mokyklų mokiniai pradžiugino savo gerais pasiekimais ir noru siekti geresnių įvertinimų mokantis lietuvių kalbos.


Vilniaus r. Medininkų šv. Kazimiero gimnazijos

lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja
Nadežda Maslauskaitė

Shadow up