kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

XXVII tradicinis tarptautinis bėgimas „Baltijos kelias“

Penktadienį, rugpjūčio 24 d., startavo 27-asis tradicinis tarptautinis bėgimas „Baltijos kelias“, kurį organizavo Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija. Tradiciškai Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono teritorijų pasienyje bėgimo dalyvius pasitiko Vilniaus rajono savivaldybės atstovai.


1989 metais, rugpjūčio 23-ą dieną apie 2 mln. taikių, laisvę mylinčių žmonių susikibo rankomis siekiant atkurti Laisvę ir Nepriklausomybę. Baltijos tautų gyventojų rankų grandinė nusitiesė nuo Vilniaus Arkikatedros aikštės per Rygą iki Talino į nenutrūkstamą 650 km ilgio gyvąją grandinę.

Šių metų tarptautiniame bėgime „Baltijos kelias“ dalyvavo dviratininkai, bėgikai bei neįgalieji, kurie trasą įveikė specializuotų neįgaliųjų vežimėlių pagalba.

Pasak Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidento Vidmanto Dobrovolskio, šiais metais padidėjo bėgimo dalyvių įvairovė, kadangi akcijoje dalyvavo Lenkijos Respublikos pilietis Edvinas Krakiauskas iš Punsko (Puńsk).

Pirmą kartą bėgime dalyvavo jauna Kauno gyventoja Paulina Drazdauskaitė, kuri ankščiau specializavosi 100 ir 200 metrų sprintuose, o dabar savo jėgas nusprendė išbandyti ilgesniuose maratonuose. Akcijos dalyviai įveikia nuo 5 iki 10 kilometrų atstūmus, o per tris dienas dalyviai pakaitomis įveikia per 600 kilometrų.

Tarp bėgimo dalyvių taip pat atsirado sporto žvaigždė ir legenda Piotras Silkinas, kuris yra pasaulio rekordininkas 1000 mylių bėgime.

Visus akcijos dalyvius Avižienių seniūnijoje, prie Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono ribos pasitiko Avižienių seniūnijos seniūno pavaduotojas Stefan Orševski, kuris visiems susirinkusiems priminė, kad prieš 29 metus petys į petį kartu su Lietuviais gyvajame Baltijos kelyje stovėjo skirtingų tautybių atstovai. Avižienių seniūnijos atstovas taip pat padėkojo bėgikams už jų ryžtą ir atsidavimą puoselėjant gražią ir unikalią tradiciją.

Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas Vidmantas Dobrovolskas padėkojo Vilniaus rajono savivaldybei už nuoširdžią paramą, dėmesį bei rūpestį, vykdant XXVII-aji tradicinį tarptautinį estafetinį bėgimą „Baltijos kelias“.

 Nuotr. Zygmunt Ždanovič


Shadow up