kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vietos savivaldos dienos proga – pažintinė išvyka į Vilniaus pasienio rinktinę

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, Vietos savivaldos dienos proga, kartu su Šalčininkų savivaldybės administracijos darbuotojais draugišku vizitu lankėsi Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Vilniaus pasienio rinktinėje, kur susipažino su jos padaliniais.


Sėkmingai vystydami bendradarbiavimą ir įgyvendindami Vilniaus rajono savivaldybės ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau - VSAT) bendradarbiavimo sutarties 2018 metų priemonių planą, atvykę ekskursijos dalyviai turėjo galimybę savo akimis pamatyti Vilniaus pasienio rinktinės, įsikūrusios Vilniaus rajono Mickūnų miestelyje, darbo aplinką ir išsamiau susipažinti su vykdoma veikla.

Atvykusius svečius pasitikę Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus pasienio rinktinės vadas pulkininkas Virgilijus Raugalė ir bendruomenės pareigūnė Jolita Kunčaitienė, padėkojo Savivaldybių administracijai už glaudų ir sėkmingą bendradarbiavimą. Čia atvykusiems savivaldybių administracijų darbuotojams buvo papasakota apie VSAT veiklą, pagrindines funkcijas ir kinologų darbo specifiką. Svetingai pasitikęs svečius, Kinologinės veiklos skyriaus viršininkas Žydrūnas Karčiauskas trumpai pristatė kinologijos padalinio atsiradimo būtinybę ir papasakojo apie tarnybinių šunų specifinę dresūrą bei jų panaudojimo efektyvumą. Ekskursantai sužinojo, kad šunys padeda atlikti sienos apsaugos, sekimo ir kitas funkcijas, prisideda prie pasieniečių darbo ir yra nepamainomi pasieniečių pagalbininkai. Čia susirinkusiems svečiams taip pat buvo pademonstruoti kinologo ir jo šuns sugebėjimai, aprodyta tarnybiniams šunims dresuoti skirta įranga bei šunų dresūros aikštynai. Išgirsta ir nemažai įdomių pasakojimų apie šį ne lengvą darbą bei jo organizavimą.

Visiems atvykusiems buvo aprodyta Vilniaus pasienio rinktinės teritorija, šaudykla ir sraigtasparnių nusileidimo aikštelė. Visų dėmesį taip pat patraukė pasakojimai apie pasieniečių kasdienybę bei nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamas veiklas prevenciją. Pasakojimai vyko laisva forma, dalyviai aktyviai diskutavo ir sužinojo daug įdomių bei naujų dalykų.

Dėkojame Vilniaus pasienio rinktinei už šiltą priėmimą ir išsamų pristatymą apie rinktinės veiklą, o kolegoms iš Šalčininkų rajono savivaldybės administracijos už kartu puikiai praleistą laiką.

   
     
     
     


Shadow up