kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tarp Tarybos posėdžio aktualijų – klaidinančios informacijos apie krematoriumo statybas klausimas

Tradiciškai, paskutinį mėnesio penktadienį, spalio 26 d., Vilniaus rajono savivaldybėje vyko Tarybos posėdis, kuriame buvo svarstyti ir priimti aktualūs bei svarbūs rajono gyventojams sprendimų projektai. Tarybos posėdžio metu taip pat buvo nagrinėtas pastaruoju metu viešoje erdvėje ypač aštriai diskutuojamas klausimas apie bendrovės „K2 LT“ planus Vilniaus rajone, Nemėžio seniūnijoje, Daržininkų kaime statyti laidojimo paslaugų centrą su kremavimo įranga.


Tarybos posėdžio pradžioje buvo patvirtintos Prekybos ir paslaugų teikimo Vilniaus rajono savivaldybės viešosiose vietose taisyklės, kurios nustato bendruosius mažmeninės prekybos ir paslaugų teikimo Vilniaus rajono savivaldybės teritorijos viešosiose vietose reikalavimus, šių taisyklių laikymosi kontrolę ir asmenų, prekiaujančių viešosiose vietose, atsakomybę.

Reikšmingu sprendimo projektu gali džiaugtis Kabiškių gyvenvietės bendruomenė – Taryba pritarė buvusiame Kabiškių mokyklos-darželio pastate įkurti kultūros skyrių, kuris priklausys Nemenčinės daugiafunkciniam kultūros centrui. Kabiškių gyvenvietės ir aplinkinių kaimų gyventojai galės arčiau savo namų dalyvauti vietos kultūriniame gyvenime, lankytis organizuojamuose renginiuose, suburti bendruomenę bendram kultūriniam ir socialiniam darbui. Kultūros centro veikla taip pat prisidės prie vaikų ir jaunimo kūrybinių bei sportinių pomėgių ugdymo.

Siekiant teikti kokybiškas, gyventojų interesus bei poreikius atitinkančias socialines paslaugas, Tarybos posėdžio metu buvo patvirtintas Suaugusio asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašas, kuris bus taikomas nustatant kiekvieno asmens, siekiančio gauti socialines paslaugas, individualus poreikis dėl socialinės paslaugos skyrimo. Taip pat vienbalsiai buvo patvirtintas pagalbos į namus paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašas, kuriuo yra nustatomas minimalus mokėjimas už teikiamas pagalbos į namus paslaugas. Mokėjimas priklausys nuo asmens (šeimos) gaunamų paslaugų kiekio, jų trukmės bei finansinių galimybių mokėti už paslaugas. Priimtu sprendimu tikimasi, kad teikiama pagalba asmens namuose už minimalų mokėjimą padės asmeniui ar šeimai tvarkytis buityje, stiprins asmens gebėjimus, kasdieninio gyvenimo įgūdžius bei savarankiškumą.

Taryba taip pat pritarė sprendimo projektams dėl gatvių pavadinimų suteikimo Nemenčinės, Šatrininkų ir Zujūnų seniūnijose.

Tarybos posėdžio pabaigoje nagrinėtas ypač aštrus ir daug diskusijų viešoje erdvėje sukėlęs klausimas apie bendrovės „K2 LT“ planus Vilniaus rajone, Nemėžio seniūnijoje, Daržininkų kaime statyti laidojimo paslaugų centrą su kremavimo įranga.  

Reaguodama į bendrovės viešai paskleistą informaciją bei į vietos gyventojų nuomonę, Taryba patvirtino sprendimo projektą dėl galimybių studijos ir specialiojo plano, kurio tikslas – įvertinti poveikį aplinkai, reglamentuoti laidojimo namų, krematoriumų ir panašios paskirties pastatų statybos zonas/vietas. Pagal priimtą sprendimą bus paruošta detali analizė, nustatytas tokios paskirties pastatų poreikis Vilniaus rajone bei atsižvelgta į Vilniaus rajono gyventojų lūkesčius, teisę į sveiką, saugią, darnią gyvenamąją aplinką gyvenamosiose vietovėse. Parengtos galimybių studijos išvados bus teikiamos tvirtinti Tarybai.

Taip pat atkreipiame dėmesį į tai, kad šiuo metu laidojimo paslaugų centro su kremavimo įranga statybų projektas nėra pradėtas. Bendrovė su konkrečiais prašymais dėl krematoriumo statybų į Savivaldybę nesikreipė.

Daugiau spalio mėnesio Tarybos posėdžio aktualijų ir naujienų plačiau rasite Vilniaus rajono savivaldybės administracijos internetiniame puslapyje www.vrsa.lt.

Nespėjusius pamatyti tiesioginės Tarybos posėdžio transliacijos kviečiame posėdžio transliacijos įrašą žiūrėti čia.

Shadow up