kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nacionalinio diktanto konkurse skambėjo Dovilės Filmanavičiūtės kūrinio „Odė moterystei“ žodžiai

Šiandien, kovo 8 d., 11 val. jau dvyliktą kartą organizuojamas Nacionalinio diktanto konkursas sukvietė visus šalies gyventojus, norinčius išbandyti ir įvertinti savo lietuvių kalbos žinias. Tradiciškai, Nacionalinis diktantas buvo rašomas ir Vilniaus rajono savivaldybėje bei Vilniaus rajono švietimo įstaigose.


12-asis Nacionalinis diktanto konkursas įvyko Vilniaus rajono savivaldybės administracijos didžiojoje salėje ir sulaukė 7 dalyvių. Savo lietuvių kalbos žinias išbandė ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos darbuotojai.

Šiais metais Nacionalinio diktanto konkurse dalyviai rašė Dovilės Filmanavičiūtės tekstą „Odė moterystei“. 12-ojo Nacionalinio diktanto tekstą skaitė televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas. Diktantas buvo transliuojamas per LRT radiją.

Nacionalinio diktanto Vilniaus rajone organizatoriai dėkodami už dalyvavimą kiekvienam rašiusiam įteikė po Savivaldybės atminimo dovanėlę.

Pirmojo etapo tekstas bus paskelbtas www.diktantas.lt, naujienų portale DELFI ir www.vlkk.lt. Konkurso dalyviams bei visai visuomenei bus pristatytas diktanto tekstas su rašybos ir skyrybos paaiškinimais. Todėl rašiusiems tekstą transliacijos metu bus puiki galimybė patikrinti ir įvertinti savo lietuvių kalbos gebėjimus.

Finalinio konkurso etapas vyks balandžio 13 d. 11 val. Į diktanto finalą bus kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys, padarę iki 4 klaidų. Nacionalinio diktanto organizatoriai perspėja, kad dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą bus atrenkami tik geriausi darbai, kuriuose bus ne daugiau kaip 5-6 klaidos. Tačiau konkurso dalyviai raginami pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti savarankiškai. Asmenys, dalyvausiantys diktanto finale, apie tai bus informuojami asmeniškai. Nacionalinio diktanto nugalėtojai bus apdovanoti gegužės 7 d. Prezidentūroje.


Shadow up