kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savivaldybėje svečiavosi žinomos verbų pynėjos

Šiandien, balandžio 2 d. Vilniaus rajono savivaldybėje svečiavosi vienos iš Vilniaus rajono unikalios verbų rišimo tradicijos puoselėtojų – Rynkevičių šeimos verbų pynėjos Stanislava ir jos dukra Renata iš Vaivadiškių k.


 

Susitikimo metu atvykusios verbų pynėjos – Stanislava ir Renata Rynkevič kartu su Savivaldybės mere Marija Rekst bei administracijos atstovais: direktoriaus pavaduotoja Beata Maliušickaja, Kultūros, sporto ir turizmo vedėja Lilija Andruškevič bei Ekonomikos ir turto vedėja Aleksandra Černiauskiene, pasidžiaugė Vilniaus kraštui bei kultūros atstovams svarbiu įvykiu – tradicines Vilniaus krašto verbas įtraukus į Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą. Taip pat atvykusios šio amato atstovės pasidžiaugė bei papasakojo apie kilusias idėjas ir vizijas, sužinojus apie š. m. kovo 29 d. Tarybos posėdžio metu patvirtintus Vilniaus rajono savivaldybės smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondo pakeitimus, kurie nuo šiol reglamentuoja smulkiojo verslo subjektų, vykdančių tautinio paveldo, Vilniaus rajono tradicinių amatų plėtrą.

Merė padėkojo šio amato atstovėms už kultūros puoselėjimą ir gražios tradicijos perdavimą ateities kartoms. Tuo tarpu viešnios, pasveikinusios artėjančių Šv. Velykų proga, įteikė susitikime dalyvavusiems Savivaldybės atstovėms savo pačių pintas margaspalves verbas.

Shadow up