kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Merei Marijai Rekst įteiktas apdovanojimas už nuopelnus Lenkijai ir lenkams gyvenantiems už Lenkijos valstybės ribų

Š. m. balandžio 25 d., Varšuvos karališkojoje pilyje Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst buvo iškilmingai apdovanota TVP Polonia apdovanojimu „Už nuopelnus Lenkijai ir lenkams už Lenkijos valstybės ribų“.


TVP Polonia teikia apdovanojimus nuo 1995 m. Reikšmingų apdovanojimų laureatais tampa žmonės, labiausiai nusipelnę kultūros, meno, švietimo ir sporto srityse bei savo pasiekimais garsinantys Lenkiją ir lenkus pasaulyje.

Apdovanojimo „Už nuopelnus Lenkijai ir lenkams už Lenkijos valstybės ribų“ simbolis – autorės Dorotos Banasik statulėlė, pristatanti vieną garsiausių lenkų pianistą ir kompozitorių Frederiką Šopeną.

Po reikšmingos apdovanojimų ceremonijos merė Marija Rekst neslėpė džiaugsmo. „Džiaugiuosi šiuo įvertinimu, tačiau noriu pabrėžti, kad šis reikšmingas apdovanojimas išskiria ne tik asmeniškai mano nuopelnus, bet ir visų, kurie dirba, dirbo ir dirbs lenkų tautybės gyventojų labui Lietuvoje ir skatina lenkų tapatybės išsaugojimą už savo gimtosios šalies ribų“, – tarė merė Marija Rekst.

Tokį reikšmingą apdovanojimą mūsų kraštiečiai gauna jau nebe pirmą kartą. Tarp apdovanojimų laureatų už ypatingus nuopelnus buvo apdovanoti: Europarlamentaras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemar Tomaševski, Lenkų sąjungos Lietuvoje pirmininkas Michal Mackevič, a. a. daugiametis draugijos „Wspólnota Polska“ vadovas prof. Andžej Stelmachovski, Vilniaus pal. kun. Mykolo Sopočkos hospiso steigėja ir direktorė Michaela Rak.


 

Shadow up