kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Mūsų šypsenos“

Per pastaruosius du mokslo metų mėnesius gausu šeimyninių švenčių. Gegužės mėnesį švenčiame Motinos bei Šeimos dieną, birželis prasideda Vaikų diena, o pirmą birželio sekmadienį yra minima Tėvo diena.


Tarptautinės vaikų dienos proga, gražų saulėtą sekmadienį, birželio 2 d., Šumsko daugiafunkciniame kultūros centre, kuriam vadovauja Kristina Naimovič, vyko šventinis koncertas „Mūsų šypsenos“. Šio koncerto vedančiaisiais buvo Pakenės pagrindinės Česlovo Milošo mokyklos mokiniai Diana Savanevičiūtė ir Emil Volovicki.

Scenoje pasirodydavo vis nauji jauni artistai. Žiūrovai turėjo galimybę stebėti ir gerėtis talentingų vaikų šokių pasirodymais. Publika liko sužavėta grupės „Bim Bam“, veikiančios Šumsko daugiafunkciniame kultūros centre (vad. Stela Stanulevič) bei ansamblio „Bursztynki“ iš Pakenės pagrindinės Česlovo Milošo mokyklos (vad. Elžbieta Klukovska) šokiais. Savo talentus parodė Kalvelių „Aušros“ gimnazijos mokiniai, kuriems vadovavo Valentina Fedorovič. Niekas neliko abejingas šokio ansamblio „Original“ ir „Power“, veikiančių Šumsko daugiafunkciniame kultūros centre (vad. Stela Stanulevič) pasirodymams.

Skambėjo taip pat melodingos dainos. Ansamblis „Nutka“ (vad. Justina Lukaševič) padainavo dainą „Życzenia dla mamy“ (liet. Linkėjimai mamai) ir „Boružėlė septintaškė“, o ansamblis „Nuta“ (vad. Justina Lukaševič) – „Jesteś jak cien“ (liet. Esi kaip šešėlis) ir „Tu vėjo paklausk“. Publika gausiai plojo vaikučiams iš Kalvelių darželio grupės „Zajączki“ ir „Gaideliai“. Galima buvo išgirsti Arianos Kovalenko atliekamą dainą. Kalvelių „Aušros“ gimnazijos mokiniai, kuriems vadovauja Valentina Fedorovič, padainavo dainą apie sportbačius. Scenoje pasirodė taip pat ansamblis „Guzik“ iš Kalvelių kultūros centro (vad. Valentina Fedorovič). Žiūrovai ypač buvo sužavėti soliniu Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazijos mokinio Mareko Maslovskio pasirodymu (vad. Stanislav Zajankovski), kuris atliko dvi gražias dainas – „Nie spotykamy kolor“ (liet. Nesutinkame spalvos) ir „Szczerozłote obrączki“ (liet. Gryno aukso žiedai).

Publika galėjo taip pat mėgautis instrumentine muzika. Emil saksofonu atliko nepaprastai nuotaikingą kūrinį.

Tą dieną netrūko poezijos. Karolina Lukaševič iš Šumsko pagrindinės mokyklos perskaitė eilėraštį apie angelą, Dominik Tomaševič iš Šumsko pagrindinės mokyklos – eilėraštį apie žirafą. Diana padeklamavo eilėraštį „Przyjaciele“ (liet. Draugai), o Donata – eilėraštį „Kurcze blade“ (liet. Blyškus viščiukas).

Visi artistai buvo šventės organizatorių apdovanoti saldumynais. Festivalyje dalyvavusių vaikų laukė įvairios pramogos: batutas, cukraus vata ir daug kitų staigmenų.

Šventės metu buvo paskelbti piešinių ir fotografijos konkurso „Mano gimtinė“ rezultatai. Nugalėtojai buvo atrinkti dviejose kategorijose – piešinių ir fotografijos, o taip pat dviejose amžiaus kategorijose. Konkurso komisija, kurią sudarė Renata Utovka – Rudaminos meno mokyklos dailės mokytoja, Aleksander Subotkevič – Rudaminos F. Ruščico gimnazijos vyriausiasis dailės specialistas ir Andžej Aškelovič, turėjo labai sunkų uždavinį. Visi darbai buvo labai gražūs. Jauniausioje piešimų konkurso grupėje nugalėjo Agneška Ščerbuk, II ir III vietos atiteko Magdalenai Mazailai ir Austėjai Pugačovaitei, vyriausioje grupėje nugalėjo Agata Volčok, II ir III vietas užėmė Edvin Andrijevski ir Agata Krukovska. Jauniausioje fotografijos konkurso grupėje nugalėjo Arėja Kairytė, II ir III vietos atiteko Davidui Kovalenko ir Svetlanai Šablovskai. Vyriausioje grupėje nugalėjo Eligijus Balukonis, o II ir III vietas užėmė Virginija Vaškevič ir Marta Makovska. Nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir daiktinėmis dovanomis.

Šventėje dalyvavo daug garbingų svečių, tarp jų Česlav Olševski – Lietuvos Respublikos Seimo narys, Albert Narvoiš – Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Stanislav Zajankovski – Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys, Kristina Gerasimovič – Kalvelių seniūnijos seniūnė. Tarp svečių taip pat buvo Šumsko pagrindinės mokyklos direktorė Janina Zenkevič, Pakenės pagrindinės Česlovo Milošo mokyklos direktorė Janina Novicka, Kalvelių krizių centro direktorė Leokadija Pavtel.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos narys Česlav Olševski kalbėdamas išreiškė džiaugsmą dėl savo būvimo šventėje Šumske. „Džiaugiuosi, kad šio gražaus miestelio teritorijoje egzistuoja tradicija, kai dėkojame Dievui už tai, kad turime patį didžiausią pasaulyje turtą – mūsų vaikus“, – pasakė Seimo narys. Visus šventėje dalyvavusius vaikus apdovanojo saldumynais.

Vilniaus rajono savivaldybės administracijos pavaduotojas Albert Narvoiš pasveikino vaikus ir jų tėvelius su švente. Perdavė taip pat nuoširdžius Vilniaus rajono merės Marijos Rekst sveikinimus. „Mieli vaikai, linkiu Jums, kad pats gražiausias ir laimingiausias Jūsų gyvenimo laikas būtų šviesus, pilnas spalvotų ir nepakartojamų patirčių. Tegul visada Jus lydi meilė, artimųjų parama ir supratingumas, o namuose karaliauja atmosfera pilna jaukumo, švelnumo ir harmonijos. Tegul skamba Jūsų vaikiškas juokas visuose rajono kampeliuose ir suteikia mums visiems vaikystės džiaugsmą“, – buvo rašoma Vilniaus rajono merės sveikinimo laiške, kurį perskaitė Albert Narvoiš. Jis taip pat apdovanojo visus vaikus skaniais saldainiais.

Šventės organizatoriai – Šumsko daugiafunkcinis kultūros centras – dėkoja už finansinę paramą Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriui ir Rudaminos daugiafunkciniam kultūros centrui, už bendradarbiavimą organizuojant šventę – Kalvelių darželiui, Kalvelių „Aušros“ gimnazijai, Kalvelių Stanislovo Moniuškos gimnazijai, Šumsko pagrindiniai mokyklai, Pakenės pagrindinės Česlovo Milošo mokyklai, Kalvelių kultūros centrui. Organizatoriai ypatingai dėkoja Valerijui Volujevičiui, centro savanoriams – Romualdai Balukonienei ir Danai Vaškevič, Šumsko parapijos skautams.

Šventės metu vyravo nepaprastai širdinga atmosfera. Visur galima buvo išgirsti vaikišką juoką. Janušo Korčako žodžiais tariant, kada juokiasi vaikas, juokiasi visas pasaulis.

 

 

Andžej Aškelovič

Shadow up