kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tarptautinio Erasmus+ projekto „My culture, your culture, our culture“ dalyviai lankėsi Vilniaus rajono savivaldybėje

Birželio 27 d. Vilniaus rajono savivaldybėje lankėsi svečiai iš Graikijos, Italijos, Lenkijos ir Portugalijos, kurie bendradarbiauja su Vilniaus r. Mickūnų vaikų lopšeliu-darželiu kartu dalyvaujant tarptautiniame Erasmus+ projekte „My culture, your culture, our culture“ (liet. „Mano kultūra, jūsų kultūra, mūsų kultūra“).


Vilniaus r. Mickūnų vaikų lopšelis-darželis tarptautiniame Erasmus+ projekte dalyvauja nuo 2008 m. rugsėjo mėn. Projekto metu kartu su vaikų darželių mokytojais ir auklėtojais iš Graikijos, Italijos, Lenkijos ir Portugalijos dalijamasi gerąją patirtimi bei susipažįstama su užsienio valstybių kultūromis per šokius, žaidimus, tradicijas. Akcentuojamas ugdymas netradicinėje aplinkoje. Mokytojai tobulina savo anglų kalbos žinias, semiasi patirties stebint kitų Europos ikimokyklinio ugdymo įstaigų veiklą, kartu su vaikais įgyvendina smagias užduotis, gilinant savo ir vaikų žinias bei gebėjimus skirtingose kompetencijose: pažinimo, socialinės bei meninės. Vaikai mielai dalyvauja projekte ir bendrauja su kitų šalių vaikais per Skype programą, siunčia vieni kitiems laiškus ir savo sukurtus meno kūrinius. Projektas trunka 2 metus ir pasibaigs 2020 m.

Atvykusius projekto koordinatorius bei dalyvius iš užsienio valstybių šiltai pasitiko Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst. Merė pasveikinusi gausiai susirinkusius svečius, pasidžiaugė, kad Mickūnų vaikų lopšelis-darželis aktyviai bendradarbiauja tarptautinėse projektuose ir įgyja naujų naudingų žinių, reikalingų tiek pedagogams, tiek vaikams. Pirmą kartą į Vilniaus rajoną atvykusiems svečiams merė papasakojo apie Vilniaus rajoną, jo turtingą kultūrą bei glaudžiai vykdomą bendradarbiavimą su užsienio valstybėmis. Merė taip pat papasakojo apie švietimą Vilniaus rajone ir Savivaldybės dedamas pastangas į švietimo įstaigų tobulinimą bei modernizavimą. „Šiuo metu yra renovuota net apie 80 proc. Vilniaus rajono švietimo įstaigų. Renovuoti pastatai, atnaujintos erdvės ir įgytos mokymosi priemonės užtikrina geresnes sąlygas ne tik mokytis, bet ir dirbti“, – su pasididžiavimu tarė merė.

Bendrai prie apskirtojo stalo susirinkę svečiai, Savivaldybės atstovai ir Mickūnų lopšelio-darželio direktorė Božena Stelmakova diskutavo įvairiais švietimo klausimais, domėjosi Savivaldybės veikla bei Vilniaus rajonu. Netrūko ir svečių įžvalgų bei susidariusio pirmojo įspūdžio – viena iš atvykusių svečių pažymėjo, kad Vilniaus rajonas ne tik išsiskiria bei pasižymi savo gražiu gamtos kraštovaizdžiu, bet ir puoselėjamu tolerantiškumu skirtingų tautų kultūrai.  

Susitikimo pabaigoje atvykę svečiai kartu su mere Marija Rekst apsikeitė dovanomis bei linkėjo vieni kitiems sėkmės darbuose. Susitikimo pabaigoje svečiams buvo trumpai aprodyta Vilniaus rajono savivaldybės didžioji salė, kurioje vyksta Tarybos posėdžiai bei yra priimami svarbūs gyventojams sprendimai, aprodytas oratoriumas ir papasakota apie priimtą Kristaus karaliaus intronizacijos aktą Vilniaus rajone.

 

 

 

 

Shadow up