kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Europos Judumo savaitė – Žingsniuokime kartu!

Europos judumo savaitė – didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija raginamos Europos šalių vietos valdžios institucijos inicijuoti ir skatinti darnų transporto priemonių naudojimą.


2019 metų Europos judumo savaitės tema – Žingsniuokime kartu! Šių metų Europos judumo savaitės tikslas – atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai. Tyrimai rodo, kad dviratininkai vidutiniškai gyvena dvejus metus ilgiau nei juo nevažinėjantys, o 25 minutės pėsčiomis per dieną gali prailginti Jūsų gyvenimą iki septynerių metų!

Aplinkos ministerija, Europos judumo savaitės koordinatorė Lietuvoje, kaip ir kasmet, taip ir šiais metais rinks pačius judriausius. Ministerijos prizais bus apdovanota judriausia išrinkta savivaldybė, valstybės institucija, mokymo įstaiga, ikimokyklinio ugdymo įstaiga, įmonė ir judriausiais išrinkti gyventojai – dviratininkas ir pėsčiasis. Kitiems labiausiai pasižymėjusiems kampanijos dalyviams taip pat bus skirti prizai.

Įmonės, NVO, mokyklos ir kiti subjektai, kurie ketina dalyvauti Europos judumo savaitės kampanijoje, yra skatinami registruoti savo judumo veiksmus internetu. Praneškite visam pasauliui apie savo daromus žingsnius skatinant rinktis išmanesnius būdus keliauti iš taško A į tašką B!

Daugiau informacijos bei registracijos formą rasite čia.

Džiaugiamės, kad prie Europos judumo savaitės iniciatyvos aktyviai jungiasi Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigos, organizuodami įvairius renginius savo švietimo bendruomenėms.

 

 

Parengta remiantis Aplinkos ministerijos informacija

Shadow up