kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Derliaus šventė Medininkuose

Šį savaitgalį, rugsėjo 8-tą, Medininkų pilyje jau 16-ąjį  kartą praūžė spalvingoji derliaus šventė. Šių metų šventė palydėta šūkiu – „Duona skanesnė, kai ja daliniesi“. Svečius į derliaus šventę sukvietė organizatoriai – Medininkų seniūnija, Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero parapija i Medininkų Lietuvos lenkų skyrius.


Šventėje sulaukta garbingų svečių. Atvyko Vilniaus rajono merė Marija Rekst, Lietuvos Respublikos Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska, Medininkų parapijos klebonas kun. Piotr Stroceń.

Šventė kaip jau tapo įprasta parsidėjo nuo bendrų Šv. Mišių Švč. Trejybės ir Šv. Kazimiero bažnyčioje. Po pamaldų Kun. Piotr Stroceń palaimino visus susirinkusius ir pašventino šių metų derliaus dovanas – simbolinius derliaus vainikus.

Vilniaus rajono merė Marija Rekst, kreipdamasi į susirinkusius pasidžiaugė, kad prieš daugelį metų atgimusi derliaus šventės tradicija Medininkuose vis dar gyva. „Esate čia, kad padėkotumėte Dievui, tam, kad galėtumėte pabūti kartu, paruošti šiuos nuostabius stendus, pasidalinti duona – savo darbo rezultatu. Bet visų svarbiausia, kad tradicijos vis dar gyvos ir, kad čia pirmiausiai dėkojama Dievui ir žmonėms“, – sakė rajono vadovė.

Šventės metu, žiūrovai galėjo ne tik grožėtis nuostabiai išpuoštais, rudens gėrybių nukrautais stendais, bet ir pasidžiaugti pramogine programa. Atvykusius linksmino ansambliai „Graciozo“ iš Šalčininkų, „Bujwidzianka“ ir šokių grupė iš Medininkų gimnazijos.


 Nuotr. Viktor Jusel


Shadow up