kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

16-ą kartą vykusi neįgaliųjų sporto šventė – aktyvumo ir bendruomeniškumo pavyzdys

Šiandien, lapkričio 7 d. vyko jau tradicija tapusi ir šiemet 16-ą kartą organizuota Vilniaus rajono neįgaliųjų sporto šventė „Sportas ir mes“. Šiais, kaip ir kiekvienais metais į sporto varžybas neįgaliuosius suburianti šventė dar kartą parodė, kad negalia – ne kliūtis aktyviai gyventi.


Šiemet sporto renginys vyko Vilniaus rajono Nemenčinės Gedimino gimnazijoje. Renginį organizavo Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo bei Socialinės rūpybos skyriai kartu su Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo centru ir Nemenčinės Gedimino gimnazija.

Į šventę atvyko dalyviai iš viso Vilniaus rajono, taip pat ir garbūs svečiai: Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Albert Narvoiš, Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Tarybos narys Zigmont Ždanovič, Nemenčinės miesto seniūnas Artur Komarovski bei Vilniaus rajono sporto mokyklos direktorius Marjan Kačanovski.

Merė, kreipdamasi į susirinkusius, pasidžiaugė tokiu gausiu dalyvių būriu ir tuo, kad Vilniaus rajone negalią turintys žmonės turi daug socialinių įstaigų ir centrų, kur gali naudingai leisti laiką, bendrauti ir gauti jiems būtinas paslaugas. „Jūs esate išskirtiniai: gabūs, nuoširdūs, sportiški. Dažnai dalyvaudama Jūsų renginiuose pastebiu, kad esate net stipresni už kitus žmones. Žaviuosi Jumis ir Jūsų šeimomis, kad sugebate suvaldyti visus sveikatos iššūkius. Linkiu Jums visiems daug sveikatos, ištvermės ir stiprybės. Tikiu, kad šiandien visi džiaugsitės puikiais rezultatais, galėsite pasirodyti ir visi būsite nugalėtojais“, – sakė rajono vadovė.

Gedimino gimnazijos direktorė Daiva Losinskienė, kreipdamasi į šventės dalyvius, džiaugėsi, kad renginiui buvo pasirinkta būtent jos vadovaujama mokykla: „Dėkoju, kad pasirinkote būtent mūsų mokyklą ir mūsų vaikams davėte tokią didžiulę patirtį. Kad jie sužinos, pažins, supras Jus ir galbūt kitą kartą nusišypsos sutikę kaip tikram draugui. Žinos, kad Jūs esate tokie patys kaip ir jie“, – sakė gimnazijos direktorė.

Šventę pradėjo Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai, parengę nuostabią meninę programą kupiną dainų, šokių bei muzikinių instrumentų skambesio.

Šventėje dalyvavo daug jaunų savanorių iš Vilniaus rajono ir Vilniaus miesto. Didelis savanorių skaičius užtikrino sklandžią šventės eigą ir pagalbą visiems sporto šventės dalyviams.

Neįgalieji išbandė jėgas įvairiose rungtyse: šaškės, šachmatai, baudų metimas į krepšį, boulingas, žiedų užmetimas ant stovo, kamuoliukų metimas į taikinį, smiginis, žaidimas „Boccia“, stalo tenisas, stalo futbolas bei grindų riedulys.

Vienas sportininkas galėjo pasirinkti ir dalyvauti ne daugiau negu trijose sporto šakose. Šventės metu sporto šakų keisti nebuvo galima. Privalu buvo dalyvauti tose, kurios buvo nurodytos vardinėje paraiškoje. Asmenys su labai sunkia negalia galėjo rinktis stalo žaidimus.

Šventės pabaigoje geriausi sportininkai buvo iškilmingai apdovanoti medaliais bei diplomais. Visiems šventės dalyviams buvo įteiktos padėkos ir atminimo dovanos.


Shadow up