kaires_puses_index
Naujienų prenumerata
 
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vakcinavimas

 


Skiepytis sustiprinančiąja doze galima praėjus 3 mėnesiams po pilnos vakcinacijos

 

Siekiant padidinti vakcinos efektyvumą prieš naująją koronaviruso atmainą Omikron, gyventojams skiepytis sustiprinančiąja doze nuo 2021 m. gruodžio 22 d. galima anksčiau – praėjus trims mėnesiams po pilnos vakcinacijos. 

Gyventojai, kurie pasiskiepijo „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinomis pagal pilną skiepijimo schemą, praėjus 90 dienų imuniteto sustiprinimui gali rinktis „Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakciną. Revakcinacija „Spikevax“ vakcina atliekama suleidžiant pusę įprastos šios vakcinos dozės. 

„Janssen“ vakcina pasiskiepiję gyventojai po 90 dienų galės rinktis „Comirnaty“ arba „Spikevax“ sustiprinančiąją dozę, arba ne anksčiau kaip po 120 dienų skiepytis antrąja „Janssen“ vakcinos doze.

Retais atvejais, kai po pilnos vakcinacijos žmogaus organizme nesusiformuoja antikūnai, gauti sustiprinančiąją dozę leidžiama anksčiau, praėjus bent 28 dienoms po paskutinio skiepo. Tokiu atveju, ne anksčiau kaip 28-tą dieną po pilnos vakcinacijos gavus neigiamą antikūnų tyrimo rezultatą, gyventojas turėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti jo rekomendaciją, pateikiant įrašą e. sveikatoje, anksčiau pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze.

Registruotis sustiprinančiajai vakcinos dozei galima internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos trumpuoju numeriu 1808. Revakcinuotis taip pat galima pirminėse asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kur gyventojai gauna šeimos medicinos paslaugas. Norėdami sužinoti, ar jų asmens sveikatos priežiūros įstaiga vykdo skiepijimą nuo COVID-19 ligos, gyventojai turėtų kreiptis į įstaigos registratūrą.

  


 

 SAM Spaudos tarnyba


 

5–11 metų vaikų vakcinacija 

5–11 metų vaikų vakcinacija nuo COVID-19 ligos prasidėjo gruodžio viduryje, o registruoti savo vaikus gyventojai gali internetu www.koronastop.lt arba trumpuoju numeriu 1808. Vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu su vaiku atvykti į vakcinacijos vietą ir atvykus pateikti savo ir vaiko asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis, todėl sutikimo pažymos pildyti nereikės. 

5–11 metų amžiaus vaikai skiepijami specialiai šiai amžiaus grupei skirta mažesnio tūrio „Comirnaty“ vakcina (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“). Vakcina jaunesniems vaikams turi 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos), vaikui suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems gyventojams skirtose „Comirnaty“ vakcinose yra 30 mikrogramų COVID-19 mRNR, o vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml. 

Įvertinusi klinikinių tyrimų duomenis, Europos vaistų agentūra rekomendavo skiepyti 5–11 metų vaikus „Comirnaty“ vakcina, nes ji veiksmingai apsaugo šios amžiaus grupės asmenis nuo COVID-19 ligos. 

Tiek suaugusieji, tiek vaikai yra skiepijami į žasto raumenį, tarp pirmos ir antros „Comirnaty“ vakcinos dozių daroma bent 21 dienos pertrauka.

Plačiau apie vaikų vakcinaciją: https://koronastop.lrv.lt/lt/vaiku-vakcinacija

 Kaip užsiregistruoti vakcinai nuo COVID-19?

Registruotis savo vakcinai ar užregistruoti kitą asmenį galite interneto svetainėje www.koronastop.lt.

Norėdamas registruotis skiepui nuo COVID-19 gyventojas turės patvirtinti savo tapatybę per Elektroninius valdžios vartus, pasirinkęs jam tinkamą identifikavimo būdą (elektroninė bankininkystė, mobilusis parašas ir kt.).

Patvirtinus tapatybę, gyventojas turės pasirinkti savivaldybę, kurioje nori skiepytis, pageidaujamą vakciną, datą ir laiką. Registracijos pabaigoje prašoma užpildyti klausimyną apie žmogaus sveikatos būklę, turimas alergijas, ligas ir kt.

 

Kaip registruotis savo vakcinai nuo COVID-19 elektroniniu būdu?

      

Kaip užregistruoti kitą asmenį vakcinai nuo COVID-19 elektroniniu būdu?

 

 

Ką daryti jei neturiu galimybės registruotis internetu?

Gyventojai, kurie neturi galimybės registruotis internetu ir neturi, kas juos galėtų registruoti, gali tai padaryti telefonu, skambindami Karštąja linija 1808. Vis dėlto, dėl ilgiau užtrunkančio registracijos proceso telefonu – reikiamos savivaldybės, vakcinos, vakcinacijos laiko ir datos parinkimo, kylančių papildomų klausimų – registracija kur kas greičiau vyksta elektroniniu būdu, svetainėje www.koronastop.lt

Sužinoti daugiau informacijos apie vakcinas ir skiepijimo procesą gyventojai gali apsilankydami tinklalapyje https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcina arba skambindami į Karštąją liniją telefonu 1808.

Nuo gegužės 10 d. prasidėjus etapinei visuomenės vakcinacijai, skiepijimas buvo atveriamas naujai amžiaus grupei:

•    nuo gegužės 10 d. buvo kviečiami skiepytis 55–64 metų gyventojai;
•    nuo gegužės 17 d. – 45–54 metų gyventojai;
•    nuo gegužės 24 d. – 35–44 metų gyventojai;
•    nuo gegužės 31 d. – 16–34 metų gyventojai;
•    nuo birželio 14 d.  12–15 metų gyventojai;
•    nuo gruodžio vidurio – 5–11 metų amžiaus vaikai.


5–11 metų amžiaus vaikus ir 12–15 m. asmenis skiepijimui registruoti gali tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai.

5–11 metų amžiaus vaikai skiepijami specialiai šiai amžiaus grupei skirta mažesnio tūrio „Comirnaty“ vakcina (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“). Vakcina jaunesniems vaikams turi 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos), vaikui suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems gyventojams skirtose „Comirnaty“ vakcinose yra 30 mikrogramų COVID-19 mRNR, o vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml.

12–15 metų asmenys skiepijami „Comirnaty“ vakcina arba „Spikevax“ vakcina (gamintojas „Moderna“). 

Asmenims nuo 16 iki 18 metų taip pat skiriamos dvi iš keturių registruotų ir Lietuvoje vartojamų vakcinų – „Comirnaty“ (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“) arba „Spikevax“ vakcina (gamintojas „Moderna“).

Užregistravus vaiką vakcinacijai, bent vienas iš tėvų (įtėvių), globėjų arba rūpintojų turi kartu atvykti į vakcinacijos centrą. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis. 

Tiek suaugusieji, tiek vaikai yra skiepijami į žasto raumenį, tarp pirmos ir antros „Comirnaty“ vakcinos dozių daroma bent 21 dienos pertrauka.

 


 

 
 
 

AKTUALI INFORMACIJA APIE VAKCINAVIMĄ

 

KVIETIMAI SKIEPYTIS


 DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI IR ATSAKYMAI APIE VAKCINACIJĄ 


 KAIP PASITIKRINTI COVID-19 TYRIMO, ATLIKTO MOBILIAJAME PUNKTE, REZULTATĄ?


 APIE VAKCINAS PASAKOJA DR. MARIUS STRIOGA


 INFORMACIJA APIE VAKCINAS, JŲ EFEKTYVUMĄ, ŠALUTINIUS POVEIKIUS IR KITA AKTUALI INFORMACIJA


 PROFILAKTINIAI TYRIMAI NUO COVID-19


VAKCINAVIMO ŽEMĖLAPIS


GALIMYBIŲ PASAS 

 

 

PASISKIEPYKIME NUO COVID-19 LIGOS!  

 

KODĖL VERTA SKIEPYTIS NUO COVID-19?

Tai saugiausias ir efektyviausias būdas apsaugoti Jus ir Jūsų artimuosius nuo koronaviruso ir pagaliau grįžti į visiems įprastą, saugų gyvenimą.

Kuo daugiau mūsų pasiskiepys, tuo greičiau galėsime leisti laiką su savo artimaisiais, draugais, kolegomis, bendramoksliais.

KUR KREIPTIS?

Registruotis savo vakcinai ar užregistruoti kitą asmenį galite interneto svetainėje www.koronastop.lt. Taip pat užsiregistruoti skiepui galima paskambinus Karštosios linijos telefonu 1808. 

Vakcinacija yra savanoriška. Vakcina ir skiepijimo paslauga – nemokama.

VYKSTANT VAKCINUOTIS

Būtinai turėkite asmens dokumentą.

Po pirmo skiepo būsite užrašyti antram skiepui.

Jei atvykstate pakartotiniam skiepui, turėkite ir pirmo vizito metu Jums išduotą skiepijimo kortelę.

KĄ SVARBU ŽINOTI

Jei atsisakėte skiepytis, bet persigalvojote, susisiekite su savo šeimos gydytoju ir praneškite apie pageidavimą pasiskiepyti.

Galite pasirinkti bet kurią vakciną, kuri tuo metu bus vakcinacijos centre.

Senjorai, turintys nuolatinės slaugos arba nuolatinės priežiūros poreikį gali būti skiepijami namuose. Apie savo padėtį iš anksto informuokite šeimos gydytoją.

Sergantis, karščiuojantis ar bet kokios ligos ūmiu periodu žmogus neskiepijamas.

Asmenys, kuriems nuo COVID-19 ligos diagnozavimo nėra praėję 180 dienųarba prieš skiepijimą atlikus serologinį tyrimą nustatyta koronaviruso antikūnų – neskiepijami.

Asmenys, neturintys galimybių nuvykti į vakcinavimo vietą, turi kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją, kuri organizuos pavėžėjimą į vakcinavimo vietą ir atgal. 


Ar vakcinos gali sukelti šalutinį poveikį?

Šalutinį poveikį turi dauguma vakcinų ar vaistų. Šalutinis poveikis yra ženklas, kad imuninė sistema reaguoja į vakciną ir pradeda gaminti antikūnus, galinčius įveikti virusą ir neleidžiančius jam daugintis, todėl pasiskiepijus išvengiama ligos arba sergama silpnesne ligos forma.


Kokie yra dažniausi galimi vakcinos šalutiniai poveikiai?

Nuovargis, skausmas ir patinimas injekcijos vietoje, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, šaltkrėtis, karščiavimas. Įprastai jie praeina po kelių dienų.


Ar galiu gauti nedarbingumą, jei po vakcinacijos jaučiuosi blogai?

Taip, dėl nedarbingumo reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

Daugiau informacijos apie COVID-19 vakcinavimą galite gauti pasikonsultavę su savo šeimos gydytoju:

VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika (Laisvės pr. 79, Vilnius), tel. (8 5) 247 0027, www.vrcp.lt

VšĮ Nemenčinės poliklinika (Švenčionių g. 80, Nemenčinė, Vilniaus r.), tel. +370 600 38 885, www.nempol.lt

Ambulatorijų ir BPG kabinetų kontaktus rasite čia.


VAKCINOS LINIJA – kad viskas būtų aišku! 
Skambinkite telefonu +370 5 230 0123 arba rašykite el. p. klausimai@ulac.lt

Daugiau naudingos informacijos apie vakcinas ir skiepijimą šalyje: www.koronastop.lt

 


   

 

  


 

 

 


Grįžti
Vilniaus rAjono SAVIVALDYBĖS merĖ
 Marija Rekst

Biudžetinė įstaiga Vilniaus rajono savivaldybės administracija

Rinktinės g. 50, LT-09318 Vilnius tel.: (8-5) 275 1990
       (8-5) 275 1961
       (8-5) 275 6925
El.p.: vrsa@vrsa.lt
Juridinių asmenų registras įstaigos kodas 188708224

Darbo laikas:
I - IV - nuo 7:30 val. iki 16:30 val.
V – nuo 7:30 val. iki 15:15 val. Pietų pertrauka:
nuo 11:30 val. iki 12:15 val.
 
 
Naujas vartotojas
Pamiršau slaptažodį
Renginių kalendorius
    2022     
Sausis
P A T K Pn Š S
     0102
03040506070809
10111213141516
1718
19
20212223
24252627282930
31      
Artimiausi renginiai
„Keturkojis draugas“ Sniego figūrų konkursas, skirtas guvūnų gerovės metams
2022-01-01
Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras (Švenčionių g. 12, Nemenčinė, Vilniaus r.)
Sveikinimo laiškų kun. prelatui Juzefui Obrembskiui paroda-prezentacija
2022-01-01
VKEM Kunigo Prelato Juzefo Obrembskio muziejus (Šv. Antano g. 5, Maišiagala, Vilniaus raj.)
Tautodailininkės Irenos Ševcovos fotografijų paroda „Medžio kvėpavimas“
2022-01-02
VKEM Tradicinių amatų centras Houvalto dvare Maišiagaloje (Algirdo g. 4, Maišiagala, Vilniaus raj.)
Česlavo Polonskio tapybos, akvarelių ir piešinių paroda
2022-01-02
VKEM (Švenčionių g. 14, Nemenčinė, Vilniaus raj.)
„Atvirukas - sveikinimams“ Edukacinė popietė su Č. Liachovič, skirta senelių dienai paminėti
2022-01-20
NDKC Karvio skyrius (Giedraičio g. 26, Karvio k., Vilniaus r.)

Video medžiaga

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

Shadow up