kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Keliaujant viešuoju transportu privaloma dėvėti veido kaukes ir laikytis visų saugumo reikalavimų

Epidemiologinei situacijai šalyje išliekant sudėtingai, primename, kad kelionė viešuoju transportu būtų saugi – privaloma laikytis visų saugumo reikalavimų.


Nuo lapkričio 15 d. viešose uždarose vietose, tiek ir viešajame transporte yra privaloma dėvėti tik medicinines kaukes arba respiratorius. Medžiaginės bei savadarbių veido apsaugos priemonės yra netinkamos. Viešojo transporto priemonių vairuotojai gali atsisakyti vežti keleivius, kurie nedėvi kaukių.

Medicininių kaukių arba respiratorių (toliau – kaukės) dėvėjimas priskiriamas prie labai svarbių ir efektyvių COVID-19 ligos prevencijos priemonių. Todėl raginame gyventojus juos dėvėti tinkamai. Kaukė turi dengti nosį, burną ir smakrą ir turi būti periodiškai keičiama. Vienkartines kaukes galima dėvėti tik vieną kartą, jas keisti būtina kas 3–4 val. arba kai sudrėksta.

Reikalavimas dėvėti kaukes netaikomas neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (tokiu atveju rekomenduojama dėvėti veido skydelį).

Raginame gyventojus nepamiršti ir kitų svarbių saugos priemonių bei elgtis atsakingai – nesibūriuoti stotelėse ir prie transporto priemonės įėjimų/išėjimų ir išlaikyti saugų atstumą. Svarbu ir kuo dažniau plauti arba dezinfekuoti rankas bei laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

Pabrėžiame, kad institucijos, vykdančios ekstremalios situacijos metu taikomų apribojimų laikymosi kontrolę, kas savaitę atlieka patikrinimus. Todėl kviečiame elgtis atsakingai ir nepažeidinėti nustatytų taisyklių. Nepamirškime, kad laikantis nustatytų reikalavimų ir rekomendacijų saugome ne tik aplinkinius, bet ir save.

Taip pat primename, kad keliaujant viešuoju transportu, būtina susimokėti už kelionę ir paimti kelionės bilietą. Keleivis, keleivinio kelių transporto kontrolės metu kontrolieriui nepateikęs bilieto, t. y. dokumento, patvirtinančio kad sumokėjo už važiavimą reguliariu keleiviniu transportu, traktuojamas kaip keleivis, važiuojantis be bilieto. Todėl saugokite bilietą iki kelionės pabaigos.

Elkimės atsakingai ir būkime saugūs!

 

 

Nuotr. freepik.com

 

 

Shadow up