kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kvietimas dalyvauti Baltijos kelio 30-mečio minėjime!

2019 m. Rugpjūčio 23 d. Lietuva, Latvija ir Estija minės „BALTIJOS KELIAS 30” jubiliejų. Tai yra ypatingai svarbus jubiliejus visoms trims Baltijos šalims, simbolizuojantis laisvę, vienybę ir brolybę.


Renginio pradžia – rugpjūčio 23 d. 9.00 val. Katedros aikštėje, Vilniuje, kur ir prieš 30 metų prasidėjo Baltijos kelias. Oficialūs Lietuvos Respublikos atstovai atidarys šį renginį bei įteiks tris simbolines vėliavas skirtas žygiui, Latvijos ir Estijos valdžios atstovams.

Ypatingai, tautine atributika papuošti 30 automobilių iš Vilniaus ir tuo pačiu metu iš Talino Baltijos keliu vyks link Rygos, atitinkamai Talino / Vilniaus. Prie šių automobilių numatytuose taškuose, prisijungs kiti auto / moto fanai, Lietuvos Respublikos savivaldybių organizuotos grupės, bei norintys dalyvauti pavieniai dalyviai.

Pirmasis numatomas sustojimas yra Rygoje, kur simbolinės dovanos – Vėliavos – bus įteikiamos Rygos vadžios atstovams – Jas įteiks pagrindinė 30 automobilių kolona.

Antrasis sustojimas numatomas Taline bei atitinkamos grupės Vilniuje, kur taip pat simbolinės dovanos Vėliavos bus įteikiamos Talino ir atitinkamai Vilniaus valdžios atstovams, šventinių „Baltijos kelias 30“ renginių (koncertų) metu, minėtuose miestuose.

9.00 val. nuo Katedros aikštės taip pat startuos Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos koordinuojamas 30 bėgikų tradicinis bėgimas iš Vilniaus į Taliną.

18.00 val. nuo Katedros aikštės istoriniu Baltijos kelio maršrutu nusidrieks rankomis susikibusių žmonių gyvoji grandinė. „Darom“ akcijos, Lietuvos etninės kultūros draugijos ir kitų organizatorių tikslas, kad 10 tūkst. žmonių grandinė tęstųsi nuo Katedros iki Vilniaus miesto ženklo Ukmergės plente. Gyvosios grandinės dalyviai pasitiks „Jeep Club Lithuania“ koordinuojamo automobilių žygio „Baltijos kelias 30“ dalyvius, kurie atvyks iš Talino per Rygą ir atveš į Vilnių simbolines dovanas Lietuvai – Latvijos ir Estijos šalių vėliavas.

Visose trijose sostinėse bus giedami šalių himnai. Visą žygį tiesiogiai transliuos renginio partneriai DELFI ir LRT.

Simbolinį žygį Lietuvoje globoja Lietuvos respublikos vyriausybės kanceliarija, Vilniaus miesto savivaldybė.

Shadow up