kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono sveikatos priežiūros įstaigose įrengtos saulės jėgainės startavo visu pajėgumu

Vilniaus rajono sveikatos priežiūros įstaigose – Centrinėje ir Nemenčinės poliklinikose visų pajėgumu dirba naujos įrengtos saulės jėgainės, kurių pagaminta elektros energija naudojama savo reikmėms – apšvietimui, medicininei bei kompiuterinei įrangai. Saulės jėgainės įrengtos ant Vilniaus rajono centrinės poliklinikos ir Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos ir jai priklausančio Nemenčinės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės pastatų.


VšĮ Vilniaus rajono Centrinė poliklinika

Vilniaus rajono centrinės poliklinikos pastatas, adresu Laisvės pr. 79, kasmet patiria didžiules elektros energijos sąnaudas – 425 MWh. Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinika Nemenčinės mieste valdo du pastatus – poliklinikos, adresu Švenčionių g. 86 bei slaugomojo ir palaikomojo gydymo ligoninės, adresu Švenčionių g. 80 B, kurių bendros elektros energijos sąnaudos siekia 62 MWh. Kadangi pastatai veikia ištisus metus, yra didelės komunalinės išlaidos, tarp jų ir elektros energijai. Todėl siekiant sumažinti perkamos elektros energijos kiekį įrengtos saulės fotovoltinės elektrinės ant pastatų stogų, kurie yra neišnaudojami ir yra atvirai apšviečiami saulės.

Centrinėje poliklinikoje įrengta bendra 50 kW galingumo saulės fotovoltinė elektrinė, Nemenčinės poliklinikoje – 45 kW. Tikėtina, kad kiekviena įstaiga kasmet sutaupys apie 5 tūkst. Eur elektros energijos išlaidoms.

Projektai „Atsinaujinančio energijos šaltinio (saulės energijos) panaudojimas VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos, adresu Laisvės pr. 79, Vilnius“ ir „Atsinaujinančio energijos šaltinio (saulės energijos) panaudojimas VšĮ Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikoje“ įgyvendinti pagal Klimato kaitos specialiosios programos priemonę „Atsinaujinančių energijos šaltinių (saulės, vėjo, geoterminės energijos ar kt.) panaudojimas visuomeninės ir gyvenamosios (įvairių socialinių grupių asmenims) paskirties pastatuose“.

Kiekvieno projekto vertė siekia apie 60 tūkst. Eur. Vilniaus rajono savivaldybė iš biudžeto lėšų skyrė ne mažiau kaip 20 proc. visų išlaidų.


                                 VšĮ Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinikos Palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninė


Dar daugiau aplinką tausojančių projektų švietimo, socialinėse ir administracinėse įstaigose

Rudausių daugiafunkcis centras

Šiemet Vilniaus rajono savivaldybė skyrė 5 tūkst. Eur saulės elektrinės įrengimui ant Rudausių daugiafunkcio centro pastato stogo. Įrengta 5 kW galingumo saulės elektrinė leis kasmet sutaupyti apie 600 Eur.

Verta pabrėžti ir tai, kad prisidedant prie aplinkos užterštumo mažinimo bei efektyvaus gamtos išteklių naudojimo, Vilniaus rajono savivaldybė įgyvendins dar 3 investicinius projektus. Rugpjūčio 30 d. vykusiame Tarybos posėdyje buvo patvirtinti dar 3 svarbūs investiciniai projektai, apimantys atsinaujinančios energijos išteklių (saulės, vėjo, geoterminės energijos, biokuro ar kitų) panaudojimą. Tokie projektai bus įgyvendinti Kalvelių šeimos ir vaikų krizių centre (šildymo sistemos modernizavimas), Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželyje (šilumos siurblį karštam vandeniui ruošti ir saulės baterijas elektrai gaminti įdiegimas) bei Sužionių seniūnijos administraciniame pastate (šildymo sistemos modernizavimas).

Įgyvendinus projektą – modernizavus šildymo sistemą Kalvelių šeimos ir vaikų krizių centre, bus įrengti modernūs biokuro katilai, kurie užtikrins lengvesnę ir švaresnę šilumos ūkio priežiūrą.  Skaičiuojama, kad Sužionių seniūnijos administraciniame pastate kasmet bus sutaupoma apie 6 tūkst. Eur, o Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželiui įsidiegus saulės kolektorius ar šilumos siurblį karštam vandeniui ruošti ir saulės baterijas elektrai gaminti, darželis sutaupys apie 10 tūkst. Eur.

Įgyvendintais ir dar planuojamais projektais siekiama prisidėti prie aplinkos užterštumo ir išmetamų į aplinką šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio sumažinimo, efektyvaus gamtos išteklių naudojimo bei elektros suvartojimo išlaidų sumažinimo.

 

Shadow up