Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

XI Gedimino slidinėjimo maratonas

Vasario 3 d. Bezdonyse įvyko jau XI-asis tradicinis Gedimino slidinėjimo maratonas, kurį organizavo Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyrius bei Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokykla kartu su Bezdonių seniūnija. Šiais metais organizatoriai sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – 210 (praeitais metais dalyvavo 176). Atsižvelgiant į didėjantį dalyvių skaičių galima teigti, kad metams bėgant maratonas tampa vis populiaresnis ir sutraukia vis daugiau slidinėjimo mėgėjų dėmesio. Plečiasi ir dalyvių geografija – šiųmečiame maratone sulaukėme svečių iš Lenkijos, Latvijos, Rusijos, o tai pat iš daugybės Lietuvos miestų ir miestelių.

Šiemet žiemos pradžia nelepino slidinėjimo mėgėjų ir neleido tinkamai ruoštis maratonui. Plonas ir lengvas it pūkas sniego sluoksnis sudarė daug sunkumų ruošiant Gedimino maratono trasą. Kilo abejonių, ar maratonas įvyks paskirtu laiku. Keletą dienų prieš varžybas lijo lietus, kuris pakoregavo trasos ilgį. Tam, kad trasos būtų tinkamos slidinėti Sporto mokyklos darbuotojai, bendradarbiaudami su Bezdonių J.Slovackio vidurine mokykla ir Bezdonių seniūnija, daug ir sunkiai dirbo veždami sniegą slidinėjimo trasai įrengti. Atskirose atkarpose supilta apie 3 km sniego.

Naktį iš šeštadienio į sekmadienį iškrito iki 10 cm sniego, kuris užuot suteikęs daug džiaugsmo organizatoriams, pridarė daug bėdų. Sniegas padengė jau paruoštas slidinėjimo vėžes, tad Marijan Kačanovski ir Jurij Levko jau nuo pat aušros turėjo iš naujo ruošti vėžes, žymėti trasą bei šalinti virš trasų palinkusias nuo sunkaus sniego medžių ir krūmų šakas. Visas keturių dienų triūsas buvo gerai įvertintas maratono dalyvių.

Renginio dieną virš 350 žmonių – dalyvių, sirgalių ir vietos gyventojų susirinko Bezdonių J.Slovackio vidurinės mokyklos stadione. Į renginį atvyko garbingi svečiai: Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Liucina Kotlovska, Vilniaus rajono savivaldybės direktoriaus pavaduotojas Robert Komarovski, Susisiekimo viceministras Vladislav Kondratovič, kuris, kaip ir visi dalyviai, stojo į kovą maratono distancijoje. Susirinkusius prie starto pasveikino Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras linkėdamas sėkmingų varžybų, bekompromisės kovos bei turiningo laiko praleidimo po varžybų.

Priklausomai nuo amžiaus slidininkai turėjo įveikti distancijas nuo 1 iki 34 km. Mokiniai varžėsi 1, 2, 3, 5, 13 ir 17 km distancijose, savivaldybės darbuotojai – 17 km trasoje. Moterys turėjo įveikti 13 arba 26 km, o vyrai – 17 arba 34 km. Aršiausiai kovojo vyrai 34 km distancijoje. Įveikę pirmą 17 km ratą pirmavo Simonas Narvydas iš Elektrėnų, vilnietis Gintautas Černiauskas, Marijus Butrimavičius iš Trakų, Aleksej Šipilov iš Maskvos, Dmitrijs Andrejevs iš Rygos ir vilnietis Dainius Kiela. Įveikę 25 km lyderiu tapo Dainius Kiela, kuriam pavyko atsiplėšti nuo savo varžovų ir finišuoti su 1 minutės persvara. Maratono nugalėtojas nuotolį įveikė per 1 val. 49,00 min. Nuožmi kova dėl antrosios vietos vyko tarp Gintauto Černiausko ir Simono Narvydo. Vos 2 sekundėmis Gintautas Černiauskas lenkė Simoną Narvydą ir iškovojo 2 vietą (1 val. 50,15 min.). Simonas Narvydas laimėjo 3 vietą (1 val. 50,17 min.). Savivaldybės darbuotojų grupėje 17 km distancijoje nugalėtoju tapo Mečislav Borusevič, antrą vietą laimėjo Miroslav Romanovski, o trečią – Marek Kuskovski iš Geldapės miesto (Lenkija).

Atskirose amžiaus grupėse vaikų tarpe nugalėtojais tapo: Emilija Siavro (Mostiškės), Artur Kozlovski (Mostiškės), Katažina Chmielevska (Goldapės m. Lenkija), Inga Korvel (Šumskas), Piotr Pastušinski (Goldapės m. Lenkija), Kasparas Šulčys (Vilnius). Maratono bėgime OPEN kategorijoje 13 km distancijoje greičiausi buvo Jolanta Šulčienė (Vilnius) o 17 km distancijoje Radoslav Aleksandrov (Nemenčinė). Amžiaus grupėse 26 km distancijose nugalėjo: Vilma Paškevičienė (Elektrėnai), Virginija Gvildienė (Kaunas). Tarp vyrų nugalėjo: Petras Milašius (Zarasai), Dainius Kiela (Vilnius) ir Simonas Narvydas (Elektrėnai).

Visi finišavusieji gavo atminimo medalį, gairelę. Atskirų grupių nugalėtojai buvo apdovanoti taurėmis, medaliais, diplomais ir daiktiniais prizais.

Po varžybų maratono dalyviai, fanai ir žiūrovai galėjo pasišildyti prie laužo, lauko virtuvėje paragauti šilto maisto, pasiklausyti grojamos muzikos, kuri sporto šventei suteikė linksmos nuotaikos.

Tęsiant bendradarbiavimą tarp Vilniaus rajono ir Goldapės miesto į Gedimino maratoną atvyko gausi sportininkų delegacija iš Lenkijos vadovaujama Sporto ir Rekreacijos centro direktoriaus Mareko Kuskovskio. Kitas bendradarbiavimo žingsnis – Vilniaus rajono slidininkai liko pakviesti vasario 15-16 dienomis atvykti į Goldapę ir dalyvauti Jotvingių maratone.

Organizatoriai liko patenkinti, kad į varžybas atvyko daug jaunimo iš Nemenčinės (treneriai Justyn Alicki ir Francas Kodikas), Mostiškių (tr. Regina Kozlovska, Jurij Levko) bei iš Goldapės (tr. Vladislav Sakovič).

Rekordinis maratono dalyvių, sirgalių ir žiūrovų skaičius dar kartą įrodė maratono, kurį rengia ir finansuoja Vilniaus rajono savivaldybė, rengimo reikalingumą. Atsisveikindamas Vilniaus rajono savivaldybės vicemeras pakvietė visus į kitais metais vykstantį XII Gedimino maratoną.