kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nuo gegužės 18 d. atnaujinama grožio paslaugų veikla

Nuo pirmadienio, gegužės 18 d., švelninat karantino sąlygas, Vyriausybės sprendimu leista atnaujinti veiklą visiems grožio paslaugų teikėjams. Tai reiškia, kad nuo kitos savaitės galės veikti ne tik kirpyklos ir nagų priežiūros salonai, bet ir soliariumai, tatuiravimo, papuošalų vėrimo ir kitos grožio paslaugas teikiančios vietos.


 

Teikiant grožio (plaukų priežiūros, veido ir kūno priežiūros, nagų priežiūros, tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo, soliariumo ir kt.) paslaugas vienam lankytojui privalo būti užtikrintas ne mažesnis kaip 10 kv. m paslaugos teikimo vietos patalpų plotas arba vienu metu paslauga gali būti teikiama ne daugiau kaip vienam vartotojui. Lankytojai į grožio paslaugas teikiančias vietas bus įleidžiami tik dėvint apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones. Taip pat svarbu užtikrinti, kad tarp klientams paslaugas teikiančių darbuotojų darbo vietų būtų ne mažesnis kaip 2 metrų atstumas.

Prie įėjimo į paslaugų tiekimo vietą lankytojams privalo būti pateikiamos rekomendacijos nesilankyti rizikos grupėje esantiems asmenims (vyresnio nei 60 m. amžiaus ir/arba sergantiems lėtinėmis ligomis) bei visa būtina informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę. Taip pat prie įėjimo į paslaugų teikimo patalpą gerai matomoje vietoje turi būti pakabintos dezinfekcijai skirtos priemonės bei, esant galimybei, padėtos vienkartinės pirštinės.

Paslaugas ar procedūras, kurių metu lankytojas dėl paslaugos ar procedūros pobūdžio negali dėvėti kaukės ir jos atliekamos lankytojo veido, kaklo, krūtinės srityje, specialistai privalo teikti dėvint vienkartinę medicininę kaukę ir apsauginį veido skydelį arba respiratorių ir apsauginius akinius. Po kiekvieno lankytojo apsauginės veido priemones turi būti keičiamos arba dezinfekuojamos.

Paslaugos negali būti teikiamos darbuotojams pasireiškus viršutinių kvėpavimo takų ligoms, ūmių žarnyno infekcijoms ir kitiems susirgimų požymiams.

Lankytojai skatinami už paslaugas atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.


Daugiau apie teikiamus nurodymus ir rekomendacijas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 11 d. sprendimas Nr. V-1117 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimo Nr. V-975 „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių grožio paslaugų teikimo vietoms“ pakeitimo“.


Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up