kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pirmoji vieta pasauliniame vaikų žemėlapio konkurse

Šiais metais Nemenčinės vaikų darželio pedagogai kartu su savo ugdytiniais pirmą kartą dalyvavo pasauliniame vaikų žemėlapio konkurse. Konkursą organizavo Tarptautinė kartografų draugija, siekiant paminėti buvusią asociacijos viceprezidentę Barbarą Pečenik (Barbara Petchenik), kuri ilgą laiką dirbo su vaikams skirtais žemėlapiais.

Konkursas vyko dviem etapais - nacionaliniu ir tarptautiniu. Konkurso tema „Mano vieta šiandienos pasaulyje“ labai įdomi ir aktuali, ji sudomino vaikus ir pedagogus. Kalbėdami ir diskutuodami su vaikais apie įvairias pasaulio šalis padėjome jiems suvokti pasaulio geografinę prasmę. Mūsų ugdytiniai suprato, kokia ir kur yra jų valstybė, kur jie gyvena, kas tai yra gimtasis miestas, kaimas, namas.


Ypatingai pedagogų dėmesį patraukė darbų atlikimo technikų įvairovė ir gausa. Mūsų darželio auklėtiniai kartu su savo pedagogais galėjo išreikšti visą savo kūrybiškumą piešdami, lipdydami, štampuodami, aplikuodami ir pan.. Vaikai labai džiaugėsi galėdami dalyvauti konkurse.

Pavasarį Lietuvos kartografų draugijos sudaryta komisija keliais etapais vykdė nacionalinę vaikų kūrybos darbų „Mano vieta šiandienos pasaulyje“ atranką – ilgą ir sunkią, nes paprastai gauna beveik po tūkstantį kūrinių. Galų gale buvo išrinkti šeši kūriniai, labiausiai tinkantys atstovauti mūsų šaliai antrame - tarptautiniame konkurso etape. Visa darželio bendruomenė labai džiaugėsi ir didžiavosi sužinojusi, kad mūsų auklėtinio Adam Paketur piešinys „Čia gyvenu Aš“ buvo išrinktas atstovauti Lietuvą tarptautiniame 2015-ųjų metų B. Pečenik vardo vaikų žemėlapių konkurse Brazilijoje.

Rudenį, prasidėjus naujiems mokslo metams, buvome maloniai nustebinti ir nepaprastai pradžiuginti sužinoję, kad Adam Paketur kūrybos darbas „Čia gyvenu Aš“ laimėjo pirmąją vietą pasaulyje savo amžiaus grupėje. Spalio 8 dieną Adam Paketur kartu su savo tėveliais ir jį parengusia pedagoge buvo pakviestas į Esri vartotojų konferenciją 2015, kurioje renginio organizatoriai nuoširdžiai pasveikino berniuką su didžiule pergale. VU profesorė Giedrė Becionytė įteikė Adam Lietuvos kartografų draugijos išleistą vaikų žemėlapių knygą „Mano nuostabus pasaulis“, kurioje vaizduojamas ir mūsų laureato kūrinys. 

Nuoširdžiai sveikiname Adam ir jaunąjį dailininką konkursui parengusią pedagogę Tatjaną Paketur.

 

Nemenčinės vaikų darželio auklėtoja-metodininkė
 Jolanta Šamatovičienė

Shadow up