kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Derliaus šventė Mickūnuose

Rugsėjo 15 d., sekmadienį, Mickūnuose jau devintą kartą vyko derliaus šventė. Tradiciškai po derliaus nuėmimo ateina laikas ir derliaus šventei. Derliaus šventė kiekvienam ūkininkui yra viena gražiausių dienų metuose. Tai džiaugsmo ir poilsio po sunkaus darbo laikas. Tai padėkos Dievui už derlių laikas.


Šventė Mickūnuose prasidėjo nuo bendros maldos Mickūnų Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčioje. Šv. Mišias aukojo kunigas klebonas Valdemar Ulčukevič. Tikintieji dėkojo už šių metų derlių. Prie altoriaus buvo atneštos dovanos, kurias sudarė šiais metais išaugintas derlius: duona, vaisiai ir daržovės, gėlės, javų vainikas. Tokiu būdu seniūnijos gyventojai norėjo atšvęsti sezoninių darbų laukuose, soduose ir daržuose pabaigą ir padėkoti ūkininkams už dideles pastangas ir už gerą darbą.

Po šv. Mišių šalia Mickūnų kultūros centro vyko šventinis koncertas. Nepaisant šaltoko oro į šventę atvyko daug Mickūnų gyventojų bei svečių. Šventėje dalyvavo daug garbingų svečių. Atvyko parapijos klebonas Valdemar Ulčukevič, Lietuvos respublikos seimo narys nuo LLRA-KŠS Česlav Olševski, Vilniaus rajono merė Marija Rekst, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys Edmund Šot, Vilniaus rajono savivaldybės žemės ūkio skyriaus vadovas Ruslan Narunec, Mickūnų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Beata Narunec, Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriaus pirmininko pavaduotoja, Mickūnų lopšelio-darželio direktorė Božena Stelmakova, buvęs Mickūnų vidurinės mokyklos direktorius Bernard Avlosevič, Mickūnų bendruomenės pirmininkė Eva Kanaškova, kitų Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro padalinių administratoriai bei darbuotojai.

Visus svečius pasveikino LR seimo narys Česlav Olševski. Jis padėkojo klebonui Valdemarui Ulčukevičiui už gražias šv. Mišias ir už gilų ir jaudinantį pamokslą. Palinkėjo visiems, kad ant stalo niekada netrūktų duonos, kuri taip sunkiai pagaminama. Palinkėjo taip pat, kad visi derliaus šventės dalyviai savo gyvenime vadovautųsi krikščioniškais principais ir kad jų širdyse karaliautų Jėzus Kristus.

Padėkos žodį ūkininkams tarė ir Vilniaus rajono merė Marija Rekst. Rajono vadovė dėkojo žemdirbiams už jų dažnai titanišką darbą, už visas jų užauginto derliaus gerybes.
Gausiai susirinkusi publika turėjo galimybę stebėti šventinį koncertą. Meninė šventės dalis prasidėjo specialaus svečio pasirodymu. Scenoje pasirodė nepaprastai talentinga, gerai žinoma ne tik Vilniaus krašte, bet ir visoje Lietuvoje bei užsienyje, daugelių tarptautinių konkursų laureatė, muzikinio šou „Lietuvos balsas“ finalistė, Eurovizijos 2018 metų konkurso atrankos dalyvė, buvusi Juodšilių Šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos mokinė, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos studentė Gabrielė Paulina Ždanovičiūtė. Jos dainuojamos dainos nepaliko abejingų. Publika liko sužavinta jos gražiu balsu ir nepaprastu muzikiniu talentu.

Savo meninį talentą turėjo galimybę parodyti jauniausi šventės dalyviai. Šio koncerto metu scenoje pasirodė dvejų Mickūnų lopšelių-darželių auklėtiniai. Jų pasirodymas sukėlė susižavėjimą ir nuoširdžias šypsenas žiūrovų veiduose.
Scenoje pasirodė Mickūnų gimnazijos mokiniai. Renginio svečiams dainavo Gabrielia Oleškevič, o akordeonu grojo Mateuš Dainoravičius. Scenoje pasirodė taip pat nuostabus vokalinis trio „Trioles“, kuriam vadovauja Teresa Pavlovska.
Pirmą kartą į Mickūnus su savo menine programa atvyko visai jaunutė, tačiau nepaprastai talentinga Nikol Aleksejeva. Nikol scenoje dainuoja jau nuo trijų metų. Ji yra daugelių Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatė. Dalyvavo projekte „The voice kids” Rusijoje, tapo „Lietuvos balsas vaikai“ finaliste, o 2019 m. - „New wale Junior” Rusijoje finaliste. Nuo pat pirmos minutės ji savo dainavimu ir nepaprasta energija užkariavo žiūrovų širdis. Šventinio koncerto metu, gražią dainą atliko Evelina Grabovska, kuri buvo taip pat renginio vedančioji.

Ne paslaptis, kad Mickūnai yra tikrai dainuojantis miestelis ir vokalinių talentų čia netrūksta. Scenoje pasirodė nepaprastai talentinga vokalistė Elita Narkiewicz-Jurkevičienė, be kurios neapseina jokia svarbi šventė Mickūnuose. Visus sužavėjo savo dainavimu. Tą dieną publika dar kartą įsitikino, kad dainavimo talentas nedingsta su amžiumi, o tik bręsta kaip geras vynas. Tai savo pasirodymu įrodė ansamblis „Mickunianka“, kuriam vadovauja Halina Tomaševič. Šių metų šventinis koncertas pasibaigė vokalinio ansamblio „Przyjaciele“ iš Mickūnų, vadovaujamo Henriko Boguševičio, pasirodymu.

Derliaus šventės metu visus susirinkusius pasveikino Mickūnų seniūnijos seniūnė Renata Mickevič. Ji padėkojo ūkininkams už jų darbą, palinkėjo visiems gerai praleisti vakarą. Pagal seną lenkų tradiciją seniūnė pasidalijo su visais seniūnijos gyventojais ir svečiais duona iškepta iš šiais metais Mickūnų seniūnijos laukuose išaugintų javų. Toks dalijimasis duona yra bendruomeniškumo išraiška.
Derliaus šventė Mickūnuose – puiki proga pagerbti tuos, kurie rūpinasi savo seniūnijos grožiu. Šventės metu buvo paskelbti gražiausio ūkio konkurso nugalėtojai. Iš šio konkurso iniciatorių Halinos Tomaševič – Mickūnų Vilniaus apylinkių ir kaimo liaudies tradicijų mylėtojų draugijos vadovės ir Evos Kanaškovos – Mickūnų bendruomenės pirmininkės rankų nugalėtojai gavo patrauklius prizus.
Tuo metu, kai artistai demonstravo savo talentus scenoje, derliaus šventės dalyviai galėjo grožėtis liaudies meistrų dirbiniais, kuriuos galima buvo įsigyti. Gurmanus laukė skanūs valgiai. Visi norintys turėjo galimybę pasivaišinti lauko virtuvės patiekalais.
Nebuvo pamiršti ir patys jauniausi derliaus šventės dalyviai. Vaikams buvo paruošti įvairūs žaidimai. Vaikai ypatingai buvo sužavėti gražiais piešiniais ant veido ir jodinėjimu.
Šių metų derliaus šventę Mickūnuose organizavo: Mickūnų seniūnija, vadovaujama seniūnės Renatos Mickevič, Mickūnų bendruomenės centras, vadovaujamas Alionos Vengrovskajos ir jaunimo bendruomenė „MJB“ , kurios pirmininkė yra Česlova Zadranovič.
Derliaus šventės organizatoriai norėtų nuoširdžiai padėkoti už paramą organizuojant renginį Lietuvos lenkų sąjungos Vilniaus rajono skyriui, Vilniaus rajono savivaldybei bei Rudaminos daugiafunkciniam kultūros centrui.

                            Andžej Aškelovič
Foto: Aliona Vengrovskaja


 

                                                    

Shadow up