kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tvarka parduotuvėse griežtėja: šeimos turi apsipirkinėti po vieną, ribojami srautai (atnaujinta)

Karantino metu ir šalyje sparčiai plintant koronaviruso infekcijai, nuo šiandien (kovo 24 d.) griežtėja apsipirkimo parduotuvėse (vaistinėse ir kt.) tvarka. Sveikatos apsaugos ministro ir valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. kovo 23 d. priimtu sprendimu sugriežtintos kai kurios prekybos vietoms dėl koronaviruso infekcijos COVID-19 taikomos priemonės.


Įsigaliojus karantinui dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės, šalyje apribota prekių parduotuvių veikla. Maisto parduotuvės, maisto turgūs, vaistinės, optikos ir veterinarijos parduotuvės bei degalinės veikia be apribojimų, gali koreguotis tik jų darbo laikas. Ne maisto prekių fizinės parduotuvės yra uždarytos, tačiau dalis jų leidžia apsipirkti internetu, nes siuntinių pristatymas nėra ribojamas.

Rekomenduojama reikalingomis maisto ir medicinos prekėmis, jeigu yra įmanoma, apsirūpinti užsakant jas internetu. Pirkėjams, nesant galimybei užsisakyti maisto internetu, rekomenduojama eiti į parduotuvę, kada joje yra mažiausiai žmonių, laikytis vienam nuo kito bent 1 m atstumu ir apsipirkti bent kelioms dienoms. Taip pat rekomenduojama parduotuvėse vengti atsiskaityti grynaisiais ir mokėti kortele arba bekontaktiniu mokėjimu. Nuo šiandien draudžiama apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei, šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną.

Prekybininkai taip pat turi riboti pirkėjų ir kitų lankytojų srautus, atsižvelgiant į prekybos vietos plotą, siekiant išvengti grūsčių. Prekybininkai raginami imtis maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti parduotuvės darbuotojus (įrengti pertvaras tarp darbuotojo ir pirkėjo, aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis, sudaryti sąlygas laikytis tinkamos asmens higienos ir kt.). Prekybos vietose apsipirkimui naudojami vežimėliai ir krepšiai turės būti valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno jų panaudojimo.

Visose prekybos vietose turi būti užtikrintas tinkamas aplinkos valymas ir dezinfekcija, remiantis parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai“ 

Su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių prekybos vietoms“ galite susipažinti čia.

Pateikiame naujausias rekomendacijas ir raginame tiek pirkėjus, tiek prekybininkus jų laikytis.


Shadow up