kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje – dėmesys koronaviruso prevencijai

Penktadienį, kovo 6 d., Vilniaus rajono savivaldybėje vyko Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kuriame akcentuota ir kalbėta apie koronaviruso COVID-19 prevenciją ir profilaktikos priemones siekiant išvengti virusinių infekcijų plitimui Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje.


Posėdžio pradžioje Vilniaus rajono savivaldybės administracijos direktorė, Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkė, Liucina Kotlovska informavo susirinkusius komisijos narius apie Vilniaus rajono savivaldybės internetiniame puslapyje vrsa.lt sukurtą naują rubriką „KORONAVIRUSAS: prevenciniai veiksmai ir rekomendacijos“, kurioje skelbiami Administracijos direktoriaus įsakymai bei LR sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo siunčiamos rekomendacijos. „Kaip jau visiems žinoma, yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji padėtis dėl koronaviruso grėsmės ir šiuo klausimu kiekvienai institucijai kyla labai daug klausimų kas ir kaip turėtų elgtis. (...) Tikimės, kad kraštutinių priemonių imtis neprireiks, bet privalome būti parengtyje, todėl šiame posėdyje ne tik iš pirmų lūpų sužinosime aktualią informaciją, bet ir susipažinsime su vieni kitų planais ir įžvalgomis.“, – pradėjusi posėdį, įžanginį žodį tarė Komisijos pirmininkė Liucina Kotlovska.

Posėdyje dalyvavusiems Ekstremaliųjų situacijų komisijos nariams, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos ministerijos Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė pristatė pranešimą apie Naujono koronaviruso (COVID-19) sukeltą infekciją, esamą situaciją pasaulyje ir Europoje, pasirengimus Lietuvoje, darbus savivaldybėse ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose bei Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas.

VšĮ Vilniaus rajono centrinės poliklinikos infekcijos kontrolės gydytoja Elena Mirinavičienė pristatė bei kartu su susirinkusiais aptarė parengtą Apsaugos nuo užsikrėtimo ir išplitimo, pasirengimo galimiems užsikrėtimo virusu COVID-19 atvejams Vilniaus rajono savivaldybėje priemonių planą.

Į posėdį sukviesti pagrindinių rajono tarnybų atstovai pateikė informaciją, kaip šis klausimas sprendžiamas jų atstovaujamose įstaigose.

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvoje paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės bei atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministro rekomendacijas, Lietuvos Respublikos Seimo valdyba, 2020 m. kovo 4 d., nusprendė perkelti uždarose patalpose numatytus renginius Seime, skirtus Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui paminėti.

Taip pat Vilniaus rajono savivaldybės administracija atsižvelgdama į tai, kad Lietuvos Respublikoje paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, ir į sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo rekomendacijas, nusprendė nuo š. m. kovo 4 d. uždrausti masinius renginius Vilniaus rajono teritorijoje esančiose įmonėse, įstaigose, organizacijose uždarose ar atvirose patalpose. Iki š. m. kovo 4 d. suplanuoti masiniai renginiai, renginių organizatorių privalo būti atšaukti ar nukelti vėlesniam laikui. Sprendimas priimtas siekiant apsaugoti Vilniaus rajono gyventojus tiek nuo koronaviruso COVID-19, tiek nuo kitų sezoninių virusų.

Daugiau informacijos apie koronavirusą galite rasti Vilniaus rajono savivaldybės internetinio puslapio vrsa.lt rubrikoje „KORONAVIRUSAS: prevenciniai veiksmai ir rekomendacijos“.

Aktualijos ir naujienos apie koronavirusą pateikiamos LR Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje, taip pat gyventojai gali konsultuotis karštąja linija telefonu 8 618 79984 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai). Taip pat daugiau informacijos apie virusą galite rasti http://sam.lrv.lt/lt/.

Shadow up