kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Futbolininkai iš Kalvelių iškovojo Vilniaus rajono futbolo taurę

Pirmą kartą, bet ne paskutinį „Ave.Ko.“ komandos futbolininkai tapo Vilniaus rajono futbolo taurės turnyro nugalėtojais. Dvi kitas vietas ant garbės pakylos užėmė Nemenčinės komandos. Moterų grupėje triumfavo Nemenčinės futbolininkės. 


Varžybos, kuriose dalyvavo penkios vyrų ir trys moterų komandos, vyko šeštadienį, rugpjūčio 10 dieną, Nemenčinės miesto stadione.

Dėl Vilniaus rajono futbolo taurės varžėsi penkios komandos iš Kalvelių, Mostiškių, Nemenčinės ir Skaidiškių. Varžybų šeimininkams atstovavo dvi komandos - ADS ir „Nemenčinė“.  

Turnyras vyko pagal principą „kiekvienas su kiekvienu“. Susitikimai truko po 25 minutes, o aikštelėje atkakliai kovojo aštuonių narių komandos. Turnyro favoritu buvo laikomi Kalvelių „Ave.Ko.“ komandos futbolininkai. Šios ekipos žaidėjai neseniai triumfavo Nemenčinėje vykusiose Vilniaus rajono seniūnijų sporto žaidynėse ir į miestą prie Neries atvažiavo pakartoti savo pasiekimo. Tikėjosi, kad Nemenčinės miesto stadionas bus jiems sėkmingas ir šį kartą. Nenusivylė. Tačiau kelias pergalės link lengvas nebuvo. Ambicijas laimėti namie ir „nukenksminti“ Kalvelius turėjo gerai sukomplektuota „Nemenčinės“ komanda. Būtent šių komandų susitikimas buvo apylygis, o varžovai verti vieni kitų. Susitikimo pradžioje šeimininkai buvo sukūrę kelias šimtaprocentines progas įvarčiui įmušti ir nustūmė svečius į gynybą. Tačiau nesugebėjo šios persvaros realizuoti, o neišnaudotos progos atkeršijo. Futbolininkai turi posakį, esą jei viena komanda neišnaudoja progos, kita jos nepraleidžia. Taip buvo ir šiame itin atkakliame ir emocingame dviejų favorizuojamų komandų susitikime. Minimaliu skirtumu (2:1) laimėjo svečiai. Beje, jie laimėjo visus susitikimus ir pelnytai iškovojo Vilniaus rajono futbolo taurę. Kalvelių futbolininkų sėkmė nebuvo atsitiktinė, nes, kaip aukščiau minėjome, jie buvo laimėję Vilniaus rajono seniūnijų sporto žaidynes ir po pavasario etapo pirmauja Sekmadienio futbolo lygoje „Ergo“ A Divizione.  

„Ave.Ko“ puolėjas Dmitrij Ovsejuk užima joje antrąją vietą pagal įmuštų įvarčių skaičių. Per pavasario rato susitikimus įmušė jų net 16 ir tik vienu įvarčiu nusileidžia šio turnyro lyderiui.

Šeimininkai patyrė tik vieną, bet taurės likimą nulėmusį pralaimėjimą. Taigi antrąją ir trečiąją vietas užėmė Nemenčinės komandos. Beje, ADS žaidėjai turėjo atkakliai pakovoti su Mostiškėmis, kad galėtų užimti trečią laiptelį ant garbės pakylos. Galiausiai savosios sienos padėjo ir nemenčiniškiai įveikė varžovus 4:3. 

Ne tokios svetingos pasirodė futbolininkės iš „Nemenčinės“ komandos, jos iškovojo Vilniaus rajono futbolo taurę moterų grupėje. Varžovės nepaliko jokių šansų futbolininkėms iš futbolo klubų „Žalgiris“ ir „Vilnius“ ir užtikrinai laimėjo abu susitikimus. Nepaisant to, kad nemenčiniškės laimėjo abu susitikimus, treneris Antoni Šostko turėjo daug kritinių pastabų dėl savo auklėtinių žaidimo ir susitikimų eigoje ragino jas didesnei mobilizacijai. Antrąją vietą turnyre užėmė „Žalgirio“ klubo sportininkės, trečiąją - „Vilniaus“ ekipa.

Kaip paaiškino varžybų teisėjas Gediminas Janavičius, Vilniaus rajono futbolo taurės turnyras buvo surengtas pirmą kartą, tačiau veikiausiai - ne paskutinį. Tai patvirtino ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistas Karolis Pacyna, patikindamas, jog stengsis, kad turnyras taptų tradicija. Patys varžybų dalyviai teigė, kad turnyras padėjo pasitikrinti pasirengimą netrukus prasidėsiančiam sekmadienio futbolo lygos rudens ratui. Mat dauguma turnyre dalyvavusių komandų lygoje dalyvauja.


Zygmunt Ždanovič
Autoriaus nuotr.

Shadow up