kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Virtualus dainų festivalis „Aš padainuosiu dainų dainelę“

Besibaigiant šiam gegužės savaitgaliui po įvairius Lietuvos miestus ir miestelius išsisklaidė paskutinės padėkos, skirtos muzikos mokytojams. Šis finalinis akordas pažymėjo respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualaus dainų festivalio „Aš padainuosiu dainų dainelę“ pabaigą. Festivalį, siekiant paminėti Pasaulinę balso dieną (World Voice Day), inicijavo Vilniaus r. Riešės vaikų darželis (koordinatorė – Riešės vaikų darželio l. e. p. direktorė Neringa Černiauskienė, idėjos autorė ir organizatorė – meninio ugdymo mokytoja metodininkė dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė).


Festivalis turėjo įvykti Riešės vaikų darželyje, tačiau, net ir stipriai pasikeitusi situacija visoje švietimo sistemoje dėl įvesto karantino, nesugebėjo sutrukdyti idėjos įgyvendinimo. Iš „gyvo“ festivalis tapo virtualiu ir trunkančiu žymiai ilgiau nei viena diena. Jis vyko daugiau nei mėnesį – nuo pat balandžio 16 d., kada ir švenčiama Pasaulinė balso diena. Tokia festivalio forma turėjo savų privalumų – be apribojimų galėjo dalyvauti visi ikimokyklinio muzikinio ugdymo pedagogai iš visos Lietuvos Jie ne tik siuntė savo ir ugdytinių įdainuotus įrašus, bet galėjo ir išsakyti savo mintis, emocingai sureaguoti į pateikiamus video įrašus. Jų talpinimui buvo sukurtas specialus puslapis Facebook platformoje, kuriame užsiregistravusiųjų dalyvių skaičius priartėjo prie keturiasdešimties.

Daugiausiai „patiktukų“ ir širdelių sulaukė itin modernus ir atliepiantis šių dienų aktualijas filmukas iš Vilniaus l/d „Žibutė“ (mokyt. B. Šakalienė), pastebėtas ir įvertintas solisčių muzikalumas: Žiedės Paškevičiūtės iš Riešės vaikų darželio (mokyt. V. Jucevičiūtė-Bartkevičienė), Danutės Liepos ir Jūratės Voinilo (mokyt. R. Stankevičienė) bei Vėjos Vakulskaitės (mokyt. G. Colkaitė) iš Vilniaus lopšelių/darželių „Rūta“ ir „Žolynas“. Sužavėjo Daugėlių l/d (mokyt. R. Veličkienė) ir Klaipėdos l/d „Giliukas“ (mokyt. V. Mačiulytė-Einikienė) meilė liaudies dainai; širdis suvirpino pačių mažiausių solisčių pasirodymai: Kamilos Buinovskos iš Maišiagalos (mokyt. E. Staniulionienė), Kornelijos Kairytės iš „Želmenėlių“ (mokyt. A. M. Zigmantė) lopšelių darželių, o taip pat pačių muzikos mokytojų sudainuotos dainos – J. Mackevičienės ir E. Povilaitienės (Vilniaus l/d „Boružėlė“ ir „Jovarėlis“). Daugeliui patiko Šiaulių lopšelių-darželių „Žiburėlis“ (mokyt. Ž. Butkuvienė), „Žirniukas“ (mokyt. R. Varpučianskienė), „Rugiagėlė“ (mokyt. V. Krištopaitytė-Navickienė) ir Kauno l/d „Daigelis“ (mokyt. J. Urnižienė) pasirodymai bei kitų muzikos mokytojų idėjos.

Festivalyje dalyvavo ir savo gražiomis muzikinėmis akimirkomis dalijosi Vilniaus rajono (Bukiškio, Glitiškių, Maišiagalos, Riešės, Rudaminos), Grigiškių, Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Kuršėnų, Panevėžio, Šiaulių, Raudondvario ir Vilniaus m. muzikos mokytojai.

 

dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė,
Riešės vaikų darželio meninio ugdymo mokytoja-metodininkė ir
Vilniaus r. savivaldybės muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

Shadow up