kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kovo 11-osios renginių atgarsiai Vilniaus rajone

Kovo 11-oji kartu su Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centru

2019 m. kovo 12 dieną Maišiagalos vaikų lopšelio-darželio ugdytiniai atvyko į Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centrą, į renginį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti. 

Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro direktorė Justina Turbienė pasveikino visus su šia švente, paskatino mylėti ir gerbti savo Tėvynę. Renginys prasidėjo nuotaikinga daina, kurią atliko Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro auklėtiniai. Vėliau mūsų darželio ugdytiniai, džiugiai nusiteikę, dainavo dainas, deklamavo eilėraščius apie gimtinę. Padėkos žodį už bendrą renginį tarė lopšelio-darželio direktorė Ivona Marija Matveiko.

Mes, pedagogai, stengiamės perduoti meilę Lietuvai dainomis, eilėraščiais  ir tikimės, kad mažose širdelėse pasėsime pagarbos ir meilės daigelius savo Tėvynei.


E. Staniulionienė


 

Kovo 11-osios minėjimas Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijoje

Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijoje minėjome 29-ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo sukaktį. Šiai progai skirtų renginių ciklą pradėjome kovo 4 d. pristatyta 1-4 kl. mokinių Lietuvos vietovardžių iliustracijų paroda „Graži mūsų Lietuvėlė“. 

Kovo 8 d. Nepriklausomybės dienos proga gimnazijoje organizuotas dviejų dalių renginys. Pirmojoje renginio dalyje jo vedėjai Karina ir Orestas (IIG klasė) pakvietė visus bendruomenės narius švęsti Lietuvos laisvę skambant muzikai bei sukantis šokio ritmu.  Koncertinės programos metu skambėjo jungtinio pradinukų choro bei merginų vokalinio ansamblio „Svaja“ (mokytoja Jurgita Voskanienė) atliekamos dainos, mažieji gimnazijos šokėjai pristatė lietuvių liaudies šokius (mokytoja Raminta Maslinskienė). 

Pasibaigus koncertinei programai 1-8 klasių mokiniams palinkėjome gražaus šventinio savaitgalio, o IG-IVG klasių mokiniai pasiruošė pilietiškumo pamokai su šia proga į gimnaziją atvykusia gerbiama viešnia – Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto Dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signatare Irena Andrukaitiene. Viešnia pasidalino savo mintimis ir prisiminimais apie prieš beveik 30 metų išgyventas iškilmingas akimirkas, atsakė į mokiniams kilusius klausimus, įteikė atminimo dovanėles. Padėkoję gerbiamai signatarei už istorinės atminties puoselėjimą, pilietiškumo bei patriotiškumo pamoką išsiskirstėme švęsti Kovo 11-ąją. 

Kovo 14 d. gimnazijoje organizuotas jau tradiciniu tapęs Nepriklausomybės atkūrimo dienai skirtas tarpmokyklinis tinklinio turnyras (kūno kultūros mokytojai Rūta Diržinauskienė ir Žilvinas Žygė). Turnyre dalyvavo 4 komandos iš Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo ir kun. J. Obrembskio gimnazijų, Paberžės „Verdenės“ bei Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijų. 

Kovo 11-oji – puiki proga prisiminti, kad laisvė nėra duotybė, tai nuolatinė kova ir kiekvieno mūsų pareiga… Tad branginkime ir švęskime LAISVĘ! 


Direktoriaus pavaduotoja ugdymui,
istorijos vyresnioji mokytoja Virginija Giedraitytė


 

 Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos ir Lietuvos vardo dienos minėjimas 

Kovo 8 d. Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijoje vyko  Lietuvos valstybės atkūrimo dienos ir Lietuvos vardo dienos minėjimas. Kovo 9-oji – Lietuvos vardo diena šiemet pirmą kartą oficialiai minima, nes 2019 m. sausio 12 d. Lietuvos Respublikos Seimo priimtu įstatymu Kovo 9-oji yra įrašyta į Atmintinų dienų sąrašą. Šios atmintinos dienos minėjimas siejamas su seniausiu žinomu Lietuvos paminėjimu Kvedlinburgo metraštyje 1009 metų kovo 9 dieną. Šios iškilios dienos 1000 metų sukaktį visa šalis iškilmingai šventė visus 2009-uosius metus, o šiemet  šiam svarbiam istoriniam įvykiui sukanka 1010 metų.

Ta proga lietuvių kalbos ir istorijos mokytojos organizavo netradicinę integruotą istorijos ir lietuvių kalbos pamoką – susitikimą su Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataru Sauliumi Pečeliūnu. Vyresniųjų klasių mokiniai turėjo puikią galimybę ne tik gyvai susipažinti su vadovėliuose aprašytu istoriniu įvykiu – Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto pasirašymu, bet ir diskutuoti, išsakyti savo mintis ir palinkėjimus Lietuvai.


Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos
J. Krylovičienė ir A. Druskienė KlingienėŠventiniai minėjimai Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijoje

Šių metų kovo 8 dieną Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijoje prasidėjo šventiniai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimai. Šiemet, minint Kovo 11-ąją, kartu buvo minima ir Lietuvos vardo diena. Tądien pradinių klasių mokiniai dalyvavo iniciatyvoje „Rašau Lietuvos vardą“.

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimo metu skambėjo žodžiai ir eilės Tėvynei, II G klasių mokinių atliekamos dainos apie gimtinę. Gimnazistai priminė Kovo 11-osios Akto paskelbimo istorines aplinkybes. Minėjimo dalyviai galėjo prisiminti kokiomis sąlygomis ir kaip buvo atkurta Lietuvos Nepriklausomybė 1990 metais, kaip ji buvo ginama, kaip buvo siekiama jos įtvirtinimo, sustiprinimo ir tarptautinio pripažinimo;

Minint 29-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines kovo 12 d. pradinių klasių mokiniai susirinko į mokyklos kiemą dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „GYVASIS TAUTOS ŽIEDAS“. Jauniausi gimnazijos mokiniai su meile dovanojo Lietuvai netikėtai pražydusią trispalvę gėlę.


Regina Sudnikevič
Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja


 

Kovo 11-oji Riešės šv. faustinos Kovalskos pagrindinėje mokykloje

 
Kovo 11-oji Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

 
Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventė Rudaminoje

1990 metų kovo 11 dieną Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba pasirašė Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą. Tai yra labai svarbi data mūsų šalies istorijoje. Lietuva buvo pirmoji nepriklausomybę paskelbusi Sovietų Sąjungos respublika. Jau 29 metus ši diena švenčiama kaip Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena.

Prie minėjimų prisijungė taip pat ir Rudaminos gyventojai. Iškilmės prasidėjo Šv. Mišiomis, kurios buvo aukojamos Šv. Mergelės Marijos, Gerosios Patarėjos bažnyčioje. Po Šv. Mišių visi susirinko bažnyčios aikštėje, kur vyko iškilminga karių rikiuotė. Tą dieną į Rudaminą atvyko Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės kariai, kurie šiais  metais mini rinktinės įkūrimo 28-ąsias metines. Iškilmingos karių rikiuotės metu buvo apdovanoti nusipelnę rinktinės kariai, kariams suteikti aukštesni kariniai laipsniai. Saliutuojant taip pat buvo paleistos trys salvės. Šiais šūviais buvo pagerbta Lietuva ir kariuomenė. Reiktų pažymėti, kad vienas šūvis buvo skirtas taip pat Rudaminos gyventojams pagerbti. Po rikiuotės, ceremoniją stebėję Rudaminos gyventojai buvo pakviesti susipažinti su kario tarnyba, apžiūrėti ginkluotės ir ekipuotės parodą, kuri vyko Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro aikštėje. Ši paroda suteikė daug džiaugsmo ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Kariai noriai pasakojo visiems apie ginklus ir įvairias karines transporto priemones.

Patriotinės iškilmės buvo tęsiamos RDKC salėje. Šventinis koncertas buvo pradėtas Lietuvos respublikos bei KASP Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės vėliavų įnešimu ir nacionalinio himno giedojimu.

Meninė šventės dalis prasidėjo ansamblio „Gija“, kuris veikia prie RDKC, pasirodymu. Vėliau prieš publiką su savo koncertine programa pasirodė liaudies šokių ir dainų ansamblis „Voruta“.

Ansamblis „Voruta“ veikia prie Vilniaus kolegijos. Jis buria draugėn akademinį jaunimą kilniam tikslui – puoselėti savo tautos tradicijas, perteikiant jas naujoviškai, šiandienos kalba. Ansamblio „Voruta“ ištakos siekia1956 m.1985 m. ansamblis pasirinko skambų „Vorutos“ vardą, primenantį mums Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Mindaugo laikus. Pasak istorinių šaltinių Voruta buvo viena iš gynybinių Mindaugo pilių.

Meno kolektyvo vadovu dirba Laima Skuodienė. Ansamblį sudaro šokių ir vokalinė grupė, liaudies muzikos kapela ir liaudies instrumentų orkestras. Kolektyvas jungia apie 70 liaudies kūrybos mylėtojų. „Voruta“ aktyviai koncertuoja. Dalyvauja įvairiausiuose Lietuvos ir užsienio  liaudies šokių festivaliuose, konkursuose ir projektuose. „Voruta“ – pirmasis kolektyvas, 1993 metais atstovavęs Lietuvą seniausiame ir gausiausiame Europos folkloro festivalyje EUROPIADA Danijoje. Dėka šio ansamblio šis festivalis 2008 metais vyko Lietuvoje. Nuo 2007 metų kolektyvas yra nuolatinis Lietuvos dainų šventės Ansamblių vakaro dalyvis. „Voruta“ nuolat yra kviečiama į reikšmingiausius Vilniaus miesto ceremonialus – merų inauguracijas, žymiausių kultūros ir meno veikėjų pagerbimo vakarus ir pan.

Šventinio koncerto metu gausiai RDKC salėje susirinkusiai publikai kolektyvas pristatė geriausius kūrinius iš savo labai turtingo repertuaro. „Vorutos“ atliekami lietuvių liaudies šokiai ir dainos sukėlė žiūrovų susižavėjimą. Salėje ne kartą pasigirsdavo garsūs plojimai.

Į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę Rudaminoje atvyko daug garbingų svečių. Šį renginį pagerbė: Lietuvos respublikos seimo narys nuo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško, Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, turizmo ir sporto skyriaus vedėja Lilija Andruškevič, Rudaminos seniūnijos seniūnas Juzef Šatkevič, pulkininkas Dainius Pašvenskas, pulkininkas Denis Starikovič, Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės kariai, NATO kariai iš Vokietijos ir Čekijos.

Savo kalboje Česlav Olševski pasveikino visus su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo švente. Pabrėžė, kad laisvę galime tik tada suprasti, kai ją prarandame. „Kai nėra laisvės, prarandama egzistavimo prasmė“ – kalbėjo seimo narys. „Lietuva ne kartą netekdavo laisvės, bet visada ją atgaudavo“ – pridūrė Česlav Olševski. Palinkėjo, kad visi būtų laimingi ir gerbtų savo tėvynę.

Pulkininkas Denis Starikovič linkėjo Rudaminos gyventojams gerbti vieni kitus, kurti stiprią bendruomenę ir puoselėti laisvę.

Po iškilmingo koncerto visi norintys galėjo paragauti kareiviškos košės.                                                    

                                  

  Andžej Aškelovič


 

Kovo 11-osios minėjimas Kyviškių pagrindinėje mokykloje

Kovo 7 d. Kyviškių pagrindinės mokyklos aktų salėje vyko Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas, kurio metu prisiminti reikšmingiausi Lietuvos istorijos įvykiai. 

Svarbu paminėti, jog mūsų mokyklos bendruomenė šventė ir Lietuvos vardo dieną – Kovo 9-ąją. Pradinių klasių mokiniai pasitelkdami vaizduotę piešė piešinius tema „Rašau Lietuvos vardą“. 

2019 metais sukanka 1010 metų, kai Lietuvos vardas pirmąkart paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – Kvedlinburgo analuose. Juose minima, kad 1009-ųjų kovo 9-ąją, vykdamas krikštyti pagonių, Lietuvos pasienyje buvo nužudytas Šventasis Brunonas Bonifacas. 

Kovo  9 – ajai ir Kovo 11–ajai paminėti, mūsų mokykloje, įvyko koncertas, kurio metu pagerbta Tėvynė ir Tautos didvyriai. Koncerte puikiai pasirodė mokyklos dainininkai, šokėjai ir skaitovai. 

Po renginio vyresniųjų klasių mokiniai buvo kviečiami į filmo Tadas Blinda. Pradžia” peržiūrą. 

Visiems buvo smagu pabūti kartu ir pajausti, kad mes šiandien turime daug – laisvą Lietuvą.


 Iškilmingas minėjimas Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijoje

Kovo 8 d. Vilniaus r. Paberžės šv. Stanislavo Kostkos gimnazijoje buvo iškilmingai paminėtos dvi ypatingos datos: šiemet pirmą kartą oficaliai minima Kovo 9-oji – Lietuvos vardo diena  bei Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena. 

Šventėje dalyvavo garbingas svečias – Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Mečys Laurinkus. Abiem datoms paminėti gimnazijos moksleiviai parengė nuotaikingą koncertą. Po jo vyresniųjų klasių moksleiviams vyko netradicinė istorijos pamoka, kurią vedė Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo  akto  signataras M. Laurinkus. 

 

 


 

Šventiniai minėjimai gimnazijoje 

Kovo 8 dieną, Paberžės „Verdenės“ gimnazija minėjo ne tik Kovo 11-osios - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 29-ąsias, bet ir 1010-ąsias Lietuvos vardo paminėjimo metines.       

Šventinę dieną pradėjome klausydamiesi radijo laidos, skirtos šioms ypatingoms datoms. Vėliau vyresnieji gimnazijos mokiniai kartu su klasių vadovais ir mokytojais žiūrėjo dokumentines apybraižas, skirtas Sąjūdžiui, jo veiklai ir indėliui, siekiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, išsivaduojant iš Sovietų Sąjungos priespaudos. Pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos dalinosi mintimis apie laisvę, skaitė eilėraščius apie Tėvynę, piešė savo šalį ir jos simbolius, lankstė trispalves gėles ir vėjo malūnėlius.

Antros pamokos metu 7 - IVG klasių mokiniai susitiko su „Lions“ klubo nariu, Jaunimo mainų ir stovyklų koordinatoriumi Tomu Grigu. Gerbiamas svečias diskutavo su mokiniais labai aktualia jauniesiems Lietuvos piliečiams tema - „Tarp pasirinkimų“. Anot svečio, pasirinkimai mus lydi kiekviename žingsnyje, nuo pat mažiausio apsisprendimo iki pat svarbiausių gyvenimiškų klausimų, kurie veda mus į asmeninę laimę ir pasisekimą. 

Esame dėkingi žmonėms, kurie iškovojo Lietuvai Nepriklausomybę. Mūsų gimnazijos bendruomenė sveikina visus su gražiausiomis prasidėjusio pavasario šventėmis!  


Istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytojas
Algirdas Baltuškonis


 

 Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo bei Lietuvos vardo dienos minėjimas Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijoje

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse gimnazijoje vyko valstybei reikšmingos dienos minėjimas. Šiemet, minint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kartu buvo minima ir Lietuvos vardo diena.

Pirmą kartą Lietuvos vardas paminėtas 1009 m. Kvedlinburgo analuose. Data be galo svarbi ir reikšminga kiekvienam šalies gyventojui. Todėl mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo akcijoje Skelbiu Lietuvos vardą“, kurios metu skirtingomis kalbomis buvo kuriami bei užrašomi tekstai apie Lietuvos vardo atsiradimą bei pirmąjį jo paminėjimą pasaulio istoriniuose šaltiniuose.

Šiemet sukanka 29–eri metai, kuomet 1990 metų kovo 11 dieną  LR Aukščiausioji Taryba paskelbė Lietuvos Nepriklausomybė atstatymo Aktą. Istorijos pamokų metu 5-6 klasių aptarė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aplinkybes, o IIIG-IVG klasės mokiniai diskutavo apie Lietuvos pasiekimus kultūroje, moksle ir sporte. Taip mokiniai stiprino istorinę – pilietinę savimonę, ugdė patriotiškumo jausmą.

Lietuvių kalbos mokytojos parengė viktoriną Moki žodį - žinai kelią”, kurioje šalies valstybinės kalbos išmanymą tikrino 7-8 klasių mokiniai.

Savaitės pradžioje mokykloje buvo paskelbtas piešinių konkursas Lietuvos vardą minint“. Mokiniai noriai dalyvavo konkurse, šiandien jų darbai papuošė gimnazijos koridorius.

Dienos pabaigą vainikavo mokinių konferencija, kurios metu vyresnių klasių mokiniai skaitė pranešimus Tėvynės laisvės gynėjų tema, žiūrėjo bei aptarė filmą, skirtą Lietuvos vardo dienos minėjimui Vienas vardas - Lietuva“.

Tęsiant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo minėjimą, kovo 15 dieną IG-IVG klasių mokiniai dalyvaus susitikime su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais.

 


Organizatoriai


 

 Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo metinių minėjimas Valčiūnų gimnazijoje

Kovo 8 d. Valčiūnų gimnazijos 5-8, I-IVG. klasių mokiniai sugužėjo į aktų salę paminėti net du svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius: 29-ąsias Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo bei 1010-ąsias Lietuvos vardo paminėjimo metines. Minėjime skambėjo eilės ir dainos apie Tėvynę, vinguriavo liaudies šokių pynės. Gimnazijoje svečiavosi Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Didžiosios apygardos 8-osios rinktinės savanoriai. Jie įdomiai papasakojo apie savo veiklą bei pašaukimą ginti gimtąjį kraštą, pakvietė kartu švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Rudaminoje.

Vėliau mokiniai dalyvavo drauge su kitomis Juodšilių seniūnijos gimnazijomis bei Juodšilių seniūnijos bendruomene Lietuvos valstybės himno giedojime, gražiame šventiniame minėjime.


 Istorijos mokytoja Ina Miloš Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo paminėjimas Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre

Kovo 11 d. Nemenčinės daugiafunkciniame kultūros centre iškilmingai paminėtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimas. Surengtas koncertas, kuris prasidėjo vėliavos įnešimu ir Lietuvos valstybės himno giedojimu.  Gausiai į minėjimą susirinkę svečiai, stebėdami Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokinių parengtą pristatymą, prisiminė istorinius įvykius. Vėliau Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigų vaikų meninio skaitymo konkurso „Mylėk, vaikeli, tą brangią žemę“ laureatai deklamavo eilėraščius Lietuvai. Šokių kolektyvai „Dalina“, „Perła“ ir “Przyjaźń“ džiugino žiūrovų akis liaudies šokiais, Nemenčinės muzikos mokyklos auklėtiniai paruošė įvairių muzikos kūrinių pynę.

Nemenčinės daugiafunkcinis kultūros centras dėkoja už bendradarbiavimą Nemenčinės Gedimino gimnazijai, Nemenčinės muzikos mokyklai, Generolo A. Ramanausko kovinio rengimo centrui, šokio kolektyvams, solistams ir skaitovams. Džiugu, kad Kovo 11-ąją šventėme mūsų Tėvynės Nepriklausomybę kartu.


Shadow up