kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Tai buvo Didis Žmogus“. 4-osios Gabrielio Jano Mincevičiaus mirties metinės

2020 metų gruodžio 7-ąją sukanka 4-osios Gabrielio Jano Mincevičiaus mirties metinės. Gabriel Jan Mincevič buvo nusipelnęs lenkų kultūrai ir švietimui Lietuvoje, poetas, kompozitorius, teologas, daugiametis Seimo narys ir Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas.


 

„Tai buvo Didis Žmogus. Tą žino kiekvienas, tačiau mūsų pareiga yra saugoti šį atminimą ir perduoti ją kitoms kartoms“, - sako Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, kuri šiandien kartu su vicemerais Teresa Demeško ir Robertu Komarovskiu ant a.a. Gabrielio Jano Mincevičiaus kapo padėjo gėlių, uždegė žvakę ir sukalbėjo maldą.

Dr. Gabriel Jan Mincevič (1938-2016) buvo lenkų kultūrai Lietuvoje nusipelnęs asmuo. Lenkų dainų ir šokių ansamblio „Wileńszczyzna“ įkūrėjas ir meno vadovas, lenkų kultūros festivalio Lietuvoje „Lenkų gėlės“ (lenk. „Kwiaty polskie“) bei religinės poezijos ir dainų konkurso „Garbiname Tave, Viešpatie“ (lenk. „Ciebie, Boże, wysławiamy“) iniciatorius.

Buvo poetas ir kompozitorius. Rinko ir kaupė gimtojo krašto folklorą. Išleido keletą dainų rinkinių ir muzikos vadovėlių. Yra daugiau kaip 30 dainų autorius, įskaitant tokius gražius ir populiarius kūrinius apie Vilniaus kraštą kaip „Wileńszczyzny drogi kraj”, „Ojcowizna”, „Polonez wileński”.

Aktyviai dalyvavo politinėje ir visuomeninėje veikloje, ypatingai aktyvus buvo švietimo srityje. Tris kadencijas buvo Lietuvos Respublikos Seimo narys, daug metų dirbo Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoju.

Palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse.

Gabrielio Jano Mincevičiaus vardu pavadinta viena iš gatvių Vilniaus rajono Rukainių seniūnijoje.


Shadow up