kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone atidarytos dvi unikalios dalijimosi daiktais stotelės „DĖK‘UI“

Šiandien, spalio 7 d. Vilniaus rajone duris atvėrė dvi dalijimosi daiktais stotelės „DĖK‘UI“, kurios įsikūrė Vilniaus rajono savivaldybės teritorijoje esančiose didelio gabarito atliekų priėmimo aikštelėse Vėliučionių ir Pakryžės kaimuose.


Oficialiame stotelės „DĖK‘UI“ atidarymo renginyje Vėliučionių kaime dalyvavo šios idėjos iniciatoriaus – Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (toliau – VAATC) atstovai, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus atstovai, Šatrininkų seniūnijos seniūnas bei socialiniai partneriai. Susipažinti su nauja stotele atvyko ir būrys smalsių vietos gyventojų, kuriems papasakota apie atliekų kultūrą, jos tikslus bei pristatyti stotelių „DĖK‘UI“ veikimo principai ir tikslai.

Džiaugdamasis šių išskirtinių daiktų dalijimosi stotelių populiarumu, atidaryme dalyvavęs VAATC direktorius Tomas Vaitkevičius pabrėžė, kad tokių stotelių tinklas skatina mus atsakingiau vartoti ir paragino gyventojus aktyviai naudotis šios stotelės nemokamomis daiktų dalijimosi ir keitimosi galimybėmis, akcentuodamas, kad ši paslauga yra nemokama, o vienintelis mokestis – nuoširdi šypsena ir žodis dėkui. VAATC direktorius kalbėdamas apie stotelių idėją, taip pat pasidžiaugė, kad savanoriai visa širdimi palaiko šį projektą ir prisideda prie stotelėje esamų daiktų dalinimo. Pasinaudodamas proga, VAATC direktorius dar kartą pakvietė prisijungti prie šios gražios savanorystės iniciatyvos, tikėdamasis sulaukti savanorių, kurie padėtų ne tik dalinti, bet ir atnaujinti atvežamus daiktus. „Juk labai svarbu, kad nebereikalingas, bet tinkamas naudoti daiktas nebus išmestas, o atnaujintas nudžiugins tuos, kam jo labiausiai reikia“, - tarė T. Vaitkevičius.

Puikia idėja pasidžiaugė ir Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Miroslav Romanovski, kuris pats naudojasi ir kitus ragino naudotis ne tik čia esančia didelio gabarito atliekų priėmimo aikštele, bet ir nuo šiol suteikiama dalinimosi daiktais galimybe.

VAATC direktoriui ir Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjui perkirpus simbolinę raudoną juostą, susirinkusieji galėjo išsamiau susipažinti su atidaryta stotele, pasižvalgyti po jos erdves bei pamatyti stotelėje esančius daiktus. VAATC atstovas Marius Banaitis priminė kaip tinkamai tvarkyti atliekas ir kvietė naudotis didelio gabarito atliekų priėmimo aikštelėmis, pabrėždamas, kad Vilniaus rajono gyventojai gali naudotis visomis VAATC atliekų surinkimo aikštelėmis, esančiomis ne tik Vilniaus rajono teritorijoje.

Siekiant, kad gyventojams būtų lengviau rasti atliekų surinkimo vietas, Vietinio ūkio skyriaus vedėjas kartu su VAATC direktoriumi bei Aikštelių eksploatacijos skyriaus vadovu taip pat svarstė galimybę kelio ruožuose, vedančiuose į didelio gabarito atliekų priėmimo aikšteles, įrengti informacinius kelio ženklus.

 

„Jei turi ir gali pasidalinti – atvežk! Jei reikia ir patinka – pasiimk!“ – pagrindinis stotelės „DĖK‘UI“ šūkis

UAB „VAATC“ įgyvendinama idėja – dalijimosi daiktais stotelės „DĖK‘UI“, skirtos palikti tinkamus naudoti, bet nereikalingus daiktus, o patinkančius nemokamai pasiimti. Iš viso Vilniaus regione veikia jau 17 tokių aikštelių, planuojama įrengti dar 6. Vilniaus rajone veikia 2 tokio tipo aikštelės – Vėliučionių ir Pakryžės kaimuose. Stotelę planuojama įrengti ir Vilniaus rajone esančiame Grikienių kaime.

Daiktus į aikštelę galima atvežti darbo dienomis, tačiau atsiimti tik ketvirtadieniais. Gyventojų patogumui yra sukurta galimybė daiktų nuotraukas matyti interneto svetainėje www.stoteledekui.lt, kurioje galima patikusius daiktus (ne daugiau kaip 3) rezervuoti, o ketvirtadienį, atvykus į stotelę „DĖK‘UI“, pasiimti ne tik rezervuotą daiktą, bet ir pasirinkti iš dar nerezervuotų daiktų, kuriais neseniai kažkas pasidalijo. Išimtinėmis aplinkybėmis (pvz. gaisras, sunki materialinė padėtis), atsiimamų daiktų skaičius gali būti padidintas. Rezervuojant prašome atkreipti dėmesį, kurioje stotelėje „DĖK‘UI“ yra Jūsų rezervuoti daiktai.

Jei norite pasidalinti nereikalingais, bet tvarkingais ir tinkamais naudoti daiktais, atvežti juos galite į bet kurią didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę jos darbo metu. Aikštelių adresus ir darbo laiką surasite adresu: www.vaatc.lt/aiksteles/. Norintys dalintis atmintinę gali rasti čia.

     

 

 

 

 

Shadow up