kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nauji metodai ir priemonės Sosnovskio barščių naikinimui

Prasidėjus pavasariui – prasideda ir Sosnovskio barščių vegetacija, todėl LR aplinkos ministerija kviečia stoti į kovą su šiais labai sparčiai plintančiais bei pavojingais invaziniais augalais, keliančiais daug rūpesčių ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse.


Ligi šiol Sosnovskio barščiui naikinti dažniausiai yra naudojami herbicidai su glifosato veikliąja medžiaga. Tačiau juos naudojant sunaikinami ir visi kiti augalai nupurkštame plote, o šiems nunykus pradeda dygti nauji Sosnovskio barščiai. Pastariesiems sudygus, būtina ir vėl juos naikinti – kol nebeliks sėklų dirvožemyje. Toks naikinimas ir ilgas, ir brangus.

Europos Komisijai inicijavus projektą „EMPHASIS“, šiuo metu Lietuvoje atsirado naujas integruotas biologinis–cheminis metodas (herbicidų „Nuance 75 WG“ ir „Accurate 200 WG“ mišinys), kurį laiku panaudojus tikimasi sustabdyti naujų Sosnovskio barščių augimą bei tuo pačiu nepakenkiant ir nesunaikinant visų nupurkštame plote augančių augalų. Būtent nesunaikinti augalai neleidžia dygti naujiems Sosnovskio barščiams.

Kad būtų galima naudotis šiuo metodu, Aplinkos ministerija kartu su Žemės ūkio ministerija ir Valstybine augalininkystės tarnyba šiuo metu tikslina teisės aktus.  Taikant šį naikinimo metodą pagal tikslias rekomendacijas, Sosnovskio barštis turėtų būti sunaikintas per dvejus trejus metus. 

LR aplinkos ministerija 2017 m. balandžio mėn. pradžioje apie 1 ha plote vykdys bandomąjį Sosnovskio barščio naikinimą nauju integruotu biologiniu–cheminiu metodu Gaukeliškių kaime (Paberžės sen., Vilniaus r.). Plotas, kuriame auga Sosnovskio barščiai, bus profesionalia technika nupurkštas herbicidų „Nuance 75 WG“ ir „Accurate 200 WG“ mišiniu.

Integruoto naikinimo metodo naudojimo rekomendacijas galite rasti čia. 


Parengta pagal LR Aplinkos ministerijos informaciją

 

Shadow up