kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Organizuojami rinkimai į aštuntąjį Lietuvos mokinių parlamentą

Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija ir Pilietinių iniciatyvų centras kartu su Lietuvos Respublikos Vyriausiąja rinkimų komisija organizuoja rinkimus į aštuntąjį Lietuvos mokinių parlamentą.

Rinkimai į Lietuvos mokinių parlamentą šalies pagrindinėse, vidurinėse mokyklose ir gimnazijose vyks 2014 m. spalio 24 d. Tą dieną bus renkami kandidatai rinkikai, kurie antrajame rinkimų etape miestuose ir rajonuose (antras ratas vyks lapkričio 4 d.) išrinks Lietuvos mokinių parlamento narius.


Rinkimuose ketinančias dalyvauti mokyklas kviečiame registruotis el. paštu ugne@ides.lt. Registruojantis prašome nurodyti:

1. Mokyklos pavadinimą;
2. Miestą arba rajoną;
3. Kontaktinio asmens vardą ir pavardę bei pareigas;
4. Kontaktinio asmens el. pašto adresą, telefono numerį.

Visoms užregistravusioms mokykloms siūlome kartu organizuoti susitikimą/seminarą su LMP rinkimų tvarką ir LMP darbą išmanančiu lektoriumi arba buvusiu LMP  nariu Jūsų mokykloje.

Nuo 2000 metų kas dvejus metus 5-12 klasių mokiniai demokratiškai renka Lietuvos mokinių parlamentą, kuris atstovauja mokinių interesams, formuoja mokinių poziciją ne tik sprendžiant aktualius klausimus, bet ir svarstant visuomenės aktualijas. Rinkimuose kandidatuoti turi teisę 9-11 klasių mokiniai. Mokyklose išrinkti kandidatai pateks į antrąjį rinkimų etapą, kuris vyks 60 savivaldybių, ten, atsižvelgiant į mokinių skaičių, bus išrenkami Lietuvos mokinių parlamento nariai.

Lietuvos mokinių parlamentas per keturiolika veiklos metų tapo stipriu jaunimo politikos kūrėju ir partneriu, atstovavo Lietuvos mokinių nuomonei įvairiose darbo grupėse, sprendė mokinių ir jaunimo laisvalaikio užimtumo, kokybiško ugdymo, sveikos gyvensenos ir kitas problemas.

Lietuvos mokinių parlamentą sudaro mokiniai iš visos Lietuvos, pasiskirstę į komitetus ir regionus pagal gyvenamąją vietą ir atstovaujamą savivaldybę.

Daugiau apie Lietuvos mokinių parlamento rinkimų tvarką, veiklas rasite internete http://www.lmp.lt , informacija teikiama tel. 8 (6) 0754844, el. paštu ugne@ides.lt

 

Mokomasis – informacinis žinynas

Shadow up