kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono atstovai dalyvavo respublikiniame renginyje „Derlius 2014“

Saulėtą rugsėjo 5 – ąją Vilniaus širdyje – Gedimino prospekte vyko Žemės ūkio rūmų organizuota respublikinė derliaus šventė ir mugė, kurios metu puoselėjamos senosios lietuviškos tradicijos, papročiai, pristatomas ir saugomas Lietuvos kaimo paveldas. Čia liejosi muzika ir dainos, o prekystaliai lūžo nuo derliaus gėrybių, amatininkų dirbinių ir kitų vilniečius ir miesto svečius viliojančių prekių.


 

Šventė prasidėjo mišiomis už žemdirbius Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje. Po mišių šventinė eisena, lydima Lietuvos kariuomenės orkestro, patraukė iki didžiosios scenos Lukiškių aikštėje, kur šventė oficialiai atidaryta.

Visi svečiai sveikino žemdirbius, linkėjo jiems poilsio po sunkių darbų ir derlingų metų. Šventės atidarymo metu įteiktos padėkos šauniausiems, darbščiausiems ir geriausių rezultatų pasiekusiems asociacijų nariams ir rajonų ūkininkams.

Išskirtinė šventės dalis – Lietuvos rajonų „kiemeliai“, kuriuose savivaldybės iš visų Lietuvos regionų pristatė savo rajonus, įkurdino prekybininkus, amatininkus, šokių ar muzikos kapelas, folkloro ansamblius. Vienoje vietoje buvo galima išvysti visą Lietuvos kaimiškų vietovių įvairovę.

Savo „kiemelį” pristatė ir Vilniaus rajono savivaldybė, kurią papuošė liaudies šokių kolektyvas „Perla“, folkloro ansamblis „Verdene“, Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro kapela ir Čekoniškių verbų ir buities seklyčios verbų pynėjos.

Visus svečius pasitiko ir sveikino Vilniaus r. merė Marija Rekst, administracijos direktorė Liucina Kotlovska, administracijos direktoriaus pavaduotojas Robert Komarovski, Žemės ūkio skyriaus vedėja Liucijana Binkevič ir kiti. Šventės dalyviai galėjo paskanauti skruzdėlyno, pasivaišinti naminiais kepiniais, pyragais, sūriais ir kitomis vaišėmis.

Šventė pavyko puikiai – sulaukėme daug dėmesio ir daug svečių. 

Shadow up