kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone suspindo Kalėdų eglės

Iš džiaugsmo eglutė šakelėm suplos,
Gal netgi varveklis nubus ant šakos,
O svečias iš šiaurės jam sušnabždės,
Ššš netriukšmauk neišduok paslapties.

Kaip žinia, gruodis tai Kalėdų laukimo laikotarpis – nepaprastas laikas, kupinas džiaugsmo ir šilumos. Tai laikas, kada mes galime stabtelėti, susimąstyti, įprasminti akimirką, tai metas kupinas nuostabių, ilgamečių tradicijų ir simbolių. Galiausiai, tai laikas, suburiantis bei vienijantis visus žmones. Ir nors šie išskirtiniai metai verčia mus nesiburti, o bendravimas ir net renginiai persikėlė į virtualią erdvę, yra dalykų, kurių nepakeisi – kaip ir kasmet, atėjus gruodžiui miestai ir miesteliai pasipuošia žaliaskarėmis, kviesdami Kalėdų stebuklą neaplenkti jų gyventojų ir šiais metais...


Šiemet, atsižvelgiant į epidemiologų rekomendacijas Vilniaus rajono eglutės buvo įžiebiamos tyliai, be tradicinių šventinių renginių ir koncertų, neskelbiant apie tai, saugant gyventojų sveikatą. Tačiau tai nereiškia, kad Kalėdinė nuotaika šiemet bus kita. Kviečiame pasižvalgyti po Vilniaus rajone suspindusių žalių medelių galeriją ir įsitikinti – šventės artėja ir jos bus stebuklingos, nors ir tik šeimos rate!

Rudaminos seniūnijoje suspindo dvi žaliaskarės

2020-ieji  metai kupini netikėtumų ir sunkumų, kurių niekas nesitikėjo juos pasitikdamas prieš metus. Niekas negalėjo nuspėti, kad įvairūs susitikimai, renginiai bus uždrausti, o žmonės bus raginami likti namuose. Tačiau nepaisant visų šių kliūčių, prisimename ir puoselėjame tradicijas, kurias paveldėjome iš mūsų tėvų ir senelių.

Paskutinį lapkričio sekmadienį, uždegant vieną iš keturių žvakių ant advento vainiko, kuris simbolizuoja laukimą ir viltį, pradėjome advento laikotarpį, o pirmosiomis gruodžio dienomis Rudaminos seniūnijoje tradiciškai įžiebtos Kalėdų eglutės – Rudaminos centre ir Kalviškių gyvenvietėje. Šios kalėdinės eglutės – gyvybės simbolis, o žvaigždės ant jų simbolizuoja šviesą, kuri nugalėjo blogį ir liūdesį. Tegul ši šviesa įkvepia mus gerai nuotaikai ir padrąsina tikėti.

„Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie Kalėdų eglučių įžiebimo. Visiems mūsų seniūnijos gyventojams norime palinkėti, kad šis advento laikotarpis, laukimo ir vilties laikotarpis, dovanotų sveikatos, šeimos šilumos, o sulaukus švenčių – turtingo Kalėdų Senelio“, – sakė Rudaminos seniūnas Juzef Šatkevič.


Kalėdinė pasaka Nemenčinėje

Vienintelis Vilniaus rajono teritorijoje esantis miestas – Nemenčinė taip pat jau pasipuošęs šv. Kalėdų ir Naujųjų metų pasitikimui. Šeštadienio naktį miesto centre suspindo įspūdingai puošni kalėdinė eglutė.

Šiemet kalėdinio medžio papuošimai atsinaujino: tūkstančiais švieselių mirganti žaliaskarė pasipuošė stambiomis, žėrinčiomis snaigėmis, o medžio viršūnėje nutūpė šv. Kalėdų nakties simbolis – kelrodė Betliejaus žvaigždė, kuri prieš tūkstančius metų atvedė piemenėlius ir karalius į Kristaus prakartėlę. Kaip ir prieš daugiau kaip du tūkstančius metų, ši žvaigždė kasmet gruodžio 24-osios naktį sukviečia mus visus prie Kūčių stalo pasitikti stebuklo, dalintis gerumu ir džiaugtis artimiausiųjų šiluma ir meile.

Kalėdinę nuotaiką nemenčiniečiams suteiks ne tik centrinės eglės spindesys, visa erdvė aplink aikštę taip pat išpuošta šventinėmis iliuminacijomis, o vakarais čia skambės džiugi šventinė muzika.


Baltutėlė Nemėžio gražuolė

Gruodžio 3-iosios vidurdienį sužibėjus saulutei, Nemėžio seniūnijoje pasidabino tradicinė žaliaskarė. Svarbiausias papuošimo akcentas šiemet – šilumos ir jaukumo atgarsiai, primenantys visų mūsų geriausius, šilčiausius vaikystės kalėdinius prisiminimus. Idėjai įgyvendinti buvo panaudotos šiltai baltos spalvos girliandos, įvairių dydžių sidabriniai ir auksiniai burbulai bei tradiciniai, vaikystę primenantys šiltos spalvos kaspinai.

Šventiškai pasipuošę Pagiriai

Pagiriai kaip niekad pasiruošę sutikti didžiąsias metų šventes. Tiek Pagiriuose, tiek Vaidotuose sužibo kalėdinės eglutės, džiuginančios gyventojus ir primenančios apie artėjančią metų pabaigą. Jau trečius metus iš eilės Pagirių seniūnija puošia pagrindinę Šiltnamių gatvę. Gražiomis dekoracijomis vakarais nušvinta ir Vaidotų Statybininkų bei Pagirių Durpių gatvės.

Jaukios Kalėdos Rukainiuose

Rukainių seniūnija šiais metais šviečiančiomis girliandomis papuošė pagrindinę Rukainių kaimo Vilniaus gatvę. Jau antruosius metus gyventojus džiugina šventinės iliuminacijos. Plati pagrindinė gatvė sužibus girliandoms atrodo lyg iš pasakos. Ypatingai vakarais, krentant gražiausiam žiemos papuošimui – baltoms snaigėms.

„Visiems linkime gražių, baltų, linksmų ir sveikų artėjančių šv. Kalėdų ir Naujųjų metų ir tikime, kad papuošta mūsų miestelio pagrindinė gatvė praskaidrins šiųmetes karantinines Kalėdas“,  – sakė Rukainių seniūnė Anžela Stankevič.

 


Mickūnuose Kalėdų belaukiant

Kad šventinio laukimo nuotaika būtų geresnė, o supanti aplinka mielesnė, Mickūnų seniūnijos ir bendruomenės pastangomis ant Mickūnų miestelio Vilniaus gatvės ir šalia lopšelių-darželių esančios Jaunimo gatvės, bei Galgių kaimo Centrinės gatvės apšvietimo stulpų sužibo šventinės dekoracijos.

 

Aplankydami eglutes ar kitas šventėms išpuoštas vietas, nepamirškite veido kaukės, laikykitės saugumo priemonių, nesibūriuokite ir išlaikykite bent 2 metrų atstumą nuo kitų asmenų. 

Nuotr. Marijan Dzvinel ir VRSA 

Shadow up