kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kviečiame į Jonines Vilniaus rajone

Linksmiausios vasaros šventės metu kviečiame apsilankyti tradiciškai Vilniaus rajone vyksiančiuose renginiuose. Dalyvių lauks senovės papročių bei tradicijų įkvėpti koncertai ir pramogos, skirtos visai šeimai. Gerą nuotaiką užtikrins pramoginių, liaudies dainų ir šokių ansambliai, dainininkai tiek iš Lietuvos, tiek svečiai iš užsienio.


Lietuvoje ši šventė siekia senovės laikus ir buvo žinoma kaip Rasos šventė. Krikščionybės laikotarpiu šventė susieta su šv. Jono Krikštytojo gimimo diena, minima birželio 24-ąją, tačiau senieji papročiai irgi išliko. Vienu iš labiausiai žinomų Joninių ritualų yra paparčio žiedo ieškojimas, kuris, kaip teigiama legendose, pražysta tik Joninių naktį. 2003 metais Joninės Lietuvoje paskelbtos nedarbo diena.

Joninės – gražiausia vasarvidžio šventė, kai ne tik linksminamasi, imituojamos apeigos, buriama, tačiau ir sveikinami Jonai ir Janinos. Tad, brangūs Jonai ir Janinos, tegul trumpiausią metų naktį paparčiai pražysta stebuklingais žiedais, atnešdami Jums sėkmę ir laimę, o rasos lašeliai pripildo Jūsų širdis meilės ir tikėjimo.


Birželio 23 d. (penktadienis)

14 val. RDKC Medininkų skyrius kviečia dalyvauti edukacinėje išvykoje į gamtą, kurios metu dalyviai bus supažindinti su Joninių tradicijomis bei mokomi vainikų pynimo meno.

20 val. Rudaminoje prasidės tradicinis Joninių šventei skirtas renginys „Paparčio žiedo beieškant“. Surasti savąjį laimės žiedą šventinėje aplinkoje, draugų ir bičiulių rate kviečia Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras.

Renginio metu dalyvių gerą nuotaiką palaikys vokalinis ansamblis „Kolurija“, folklorinis ansamblis „Rudomianka“, dainų ir šokių ansamblis „Jawor“, solistė Božena Sokolinska, tautinių šokių ansamblis „Vilniaus Pynimėlis“, Baltarusijos valstybinis šokių ansamblis, o taip pat DK event didžėjai.

20 val. NDKC Glitiškių skyrius kviečia kartu švęsti Jonines visus Paberžės seniūnijos gyventojus ir svečius.

Programoje: Širvintų r. kultūros centro Alionių filialo grupė „Laikini“, Jauniūnų vokalinis ansamblis „Czerwone maki“, RDKC Marijampolio sk. šokių grupės „Malwy“ ir „Kropelki“, Vilniaus m. ansambliai „Tautinės raiškos sambūris“ ir „Bočiai“, Glitiškių kapela „Kupeta“, rusų dainos ansamblis „Lada“, humoro grupė „Jožkin dom“.

 

Birželio 24 d. (šeštadienis)

Lavoriškės kviečia prisijungti prie Joninių šventimo, kartu nepamirštant religinės šios dienos svarbos:

 • 12 val. šv. Mišios Lavoriškių Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje
 • 13 val. prasidės pramoginė šventės dalis
 • Astronomo H. Selevič nuotraukų parodos „Vainikų iš lauko gėlių pynimas“ atidarymas Lavoriškių daugiafunkciniame kultūros centre
 • 15 val. Jūsų lauks diskoteka.

Nuo 17 val. RDKC Zujūnų skyrius kviečia dalyvauti „Joninių Afterparty“ bei kartu paminėti vasaros saulėgrįžą, pinti vainikus, deginti Joninių laužą, smagiai dainuoti, šokti bei linksmintis iš visos širdies:

 • 17 val. renginio pradžia, įsikūrimas Maskoliškių kaime (šalia Keltuko per tvenkinuką)
 • 18 val. kaimiški pietūs
 • 19 val. sporto varžybos
 • 20 val. pirtis, maudynės
 • 21 val. vakarienė prie laužo
 • 22 val. vainikų plukdymas
 • 23 val. šokiai bei fejerverkai

18 val. NDKC Sužionių skyriuje vyks pramoginis koncertas, kurio metu pasirodys kapela „Kapela Świętojańska“ ir estradinė grupė „Lady Rock“.

 

Birželio 25 d. (sekmadienis)

13 val. NDKC Bezdonių skyriuje vyks pramoginės muzikos koncertas „Joninių šėlsmas“. Savo pasirodymais džiugins vokalinis ansamblis „Przyjaciele“ bei solistė Paulina Anisimova.

14 val. RDKC Savičiūnų skyrius kviečia į šventę „Paparčio žiedo beieškant“, kurios metu vyks sporto žaidynės bei ąžuolo vainikų pynimo pamokos, jauniausiems šventės dalyviams bus suteikta galimybė parodyti savo kūrybinius sugebėjimus piešimo pamokėlių metu, taip pat bus sveikinami Janinos ir Jonai. Savo kūryba šventės dalyvius linksmins vokalinis ansamblis „Przyjaciele“.

Kviečiame dalyvauti!

Shadow up