kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rudaminos meno mokyklos jubiliejinis koncertas

Kovo 8 dieną Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre įvyko šventinis koncertas, skirtas Rudaminos meno mokyklos 15 metų veiklos jubiliejui paminėti.


Rudaminos meno mokykla savo veiklą pradėjo 2003 metais. Ji buvo įkurta tam, kad Vilniaus krašto vaikai turėtų vietą, kur galėtų lavinti savo muzikinius ir meninius talentus bei gebėjimus. Iš pradžių ji buvo įsikūrusi Rudaminos F. Ruščico gimnazijos patalpose. Šiai mokyklai iki 2008 metų vadovavo Genadijus Liutvinskis. Pirmaisiais mokytojais, kurie pradėjo darbą su talentingais vaikais, buvo: Bogdan Voicinovič, Jolanta Grabštunovičienė, Oksana Tunevič ir Ingrida Spalinskaitė. Tuo metu buvo įsteigtos fortepijono, akordeono, smuiko bei kanklių klasės, vėliau vaikai galėjo mokytis groti pučiamaisiais instrumentais.
Bėgant metams mokyklos kolektyvą papildė nauji pedagogai. Taip pat padidėjo mokinių skaičius. Taigi 2007 metais Vilniaus rajono savivaldybės ir Lenkijos organizacijos ,,Wspólnota Polska“ pastangomis buvo renovuotas senas, 1937 metais pastatytas, Rudaminos mokyklos pastatas. Iškilmingas meno mokyklos atidarymas įvyko 2008 m. sausio 25 dieną. Jos bendruomenė persikėlė į naujas patalpas, kuriose iki šiol vyksta meninė veikla. Nuo 2008 m. mokyklos direktoriumi tapo Jurij Krupičevič. Tais pačiais metais meno mokykloje buvo įsteigtas dailės skyrius.
Šiuo metu Rudaminos meno mokykloje mokosi daugiau nei 210 mokinių. Mokyklą lanko vaikai ne tik iš Rudaminos, bet ir Nemėžio, Skaidiškių, Marijampolio, Juodšilių, Valčiūnų ir net Turgelių. Pedagoginį personalą sudaro daugiau kaip 20 kvalifikuotų mokytojų. Rudaminos meno mokykloje veikia 4 muzikinės klasės (styginių, pučiamųjų instrumentų, akordeono ir fortepijono klasės) bei teorijos ir choro klasė. Vaikai taip pat turi galimybę ugdyti savo meninius gebėjimus. Mokiniai susipažįsta su tapyba, grafika, skulptūra, vitražu, dizainu, keramika ir tekstile. Mokslai mokykloje trunka septynerius metus.
Mokiniai muzikuoja meniniuose kolektyvuose, kurie veikia Rudaminos meno mokykloje. Jie groja pučiamųjų instrumentų bei smuikininkų ansambliuose, akordeonistų orkestre arba dainuoja jaunių, jaunučių chore, vokaliniame ansamblyje.
Mokyklos auklėtiniai sėkmingai dalyvauja nacionaliniuose ir tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose, kuriuose dažnai yra apdovanojami diplomais ir prizais. Daug mokyklos absolventų toliau tęsia muzikos ir dailės studijas Lietuvoje bei užsienyje.
Nuo pat mokyklos įkūrimo joje susiformavo gražios tradicijos. Visa bendruomenė švenčia Naujų mokslo metų atidarymo šventę, Mokytojų dieną, dalyvauja Kalėdiniuose renginiuose, organizuoja Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios minėjimus, Motinos dienos bei Mokyklos baigimo ir pažymėjimų įteikimo šventes, taip pat nuolat rengia mokinių ir mokytojų koncertus tėveliams ir rajono visuomenei.
Jubiliejinio koncerto organizavime dalyvavo visa mokyklos bendruomenė. Šio koncerto metu scenoje pasirodė Rudaminos meno mokyklos Jaunučių choras (vadovė Tatjana Kinderevičienė), kuris padainavo kelias labai gražias dainas, tarp kitko dainą apie Lietuvą. Puikiai taip pat pasirodė Jaunių choras (vadovė Genovaitė Kumpienė). Gausiai tą dieną RDKC salėje susirinkusi publika liko sužavėta vokalinio ansamblio „Geniukai“, kuriam vadovauja Genovaitė Kumpienė, pasirodymu. O solinį kūrinį atliko Emil Tunevič (mokytoja G. Kumpienė).
Scenoje skambėjo taip pat instrumentiniai kūriniai. Prieš publiką pasirodė saksofonistų trio (mokytojas Saulius Balsys), savo muzikinį talentą visiems parodė Justina Jurgelevič. Kūrinį „Baladė“ atliko Rudaminos meno mokyklos absolventas, o šiuo metu LMTA pučiamųjų katedros III kurso studentas Evaldas Masalskis.
Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro scenoje pasirodė taip pat svečiai iš Latvijos. Į meno mokyklos jubiliejų atvyko Rygos mokyklos-internato auklėtiniai. Tą dieną padainavo šios mokyklos Jaunučių choras bei 3-4 klasių vokalinis ansamblis (vadovė Inga Bērzina). Galima buvo išgirsti pvz. gražias dainas apie Rygą.
Koncerto metu buvo svarstoma apie laisvę ir muziką, dalinamasi prisiminimais apie meno mokyklos veiklos pradžią. Žiūrovai turėjo galimybę multimedijų pagalba susipažinti su Rudaminos meno mokyklos veikla per 15 jos egzistavimo metų. Šventinį koncertą vainikavo jungtinio choro pasirodymas.
Rudaminos meno mokyklos auklėtiniai paruošė nepaprastai puikų koncertą. Tai buvo tikra dvasinė puota.    

Andžej Aškelovič

Shadow up