kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono savivaldybėje šilumos energijos kaina nėra viena didžiausių Lietuvoje

           Š.m. vasario 1 d. buvo paskelbti „Swedbank“ Asmeninių finansų instituto atliktos lyginamosios savivaldybių analizės rezultatai. Žiniasklaidoje buvo paskelbti rezultatų pagrindu parengti pranešimai. Kai kuriuose iš jų nurodyta tikrovės neatitinkanti informacija, neva Vilniaus rajono savivaldybės gyventojai moka vieną didžiausių kainų už šilumos energiją.

           Vilniaus rajono savivaldybė neigia tokius pranešimus, ir konstatuoja, kad Vilniaus rajono gyventojai už suvartotą šilumos energiją iki šiol mokėjo 19,27 ct/kWh (be PVM), o ne – kaip nurodoma pranešimuose – 34-36 cnt. Palyginti: pigiausiai, anot pranešimų, šiluma kainuoja Elektrėnų savivaldybėje: 18,22 cnt. Akivaizdu, kad ši kaina nedaug skiriasi nuo Vilniaus rajono gyventojų mokamos 19,27 ct kainos.

            Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama palengvinti gyventojams piniginę naštą šildymo sezono metu, dalį šilumos išlaidų padengia savo biudžeto lėšomis. Subsidijas Savivaldybė moka jau nuo 2009 m.

             Š.m. sausio 27 d. vykusiame posėdyje Vilniaus rajono savivaldybės taryba nutarė patvirtinti centralizuotai tiekiamos šiluminės energijos, naudojamos gyventojų būstui šildyti, kainos subsidijavimo tvarką, pagal kurią šilumos tiekėjams taikomi subsidijos dydžiai negalės viršyti numatytos 8 ct/kWh su PVM ribos.

             Mokestis gyventojams už centralizuotai tiekiamą šiluminę energiją galės keistis kiekvieną mėnesį priklausomai nuo Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos kiekvieną mėnesį skelbiamos vidutinės šilumos kainos Lietuvoje.

              Merė Marija Rekst yra įsitikinusi, kad tokia parama gyventojams, visų pirma siaučiant krizei, yra labai svarbi Savivaldybės veiklos sritis.

 

Shadow up