kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje – I-oji rajoninė lietuvių kalbos olimpiada tautinių mažumų mokyklų mokiniams

2013 m. balandžio 9 d. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija atvėrė savo duris gausiam būriui svečių, atvykusių į I-ąją rajoninę lietuvių kalbos olimpiadą tautinių mažumų mokyklų IX-X klasių mokiniams. Iš viso renginyje dalyvavo 23 mokiniai iš dvidešimties Vilniaus rajono mokyklų.


Aktų salėje susirinkusius olimpiados dalyvius ir jų mokytojus gražiomis dainomis ir prasmingais žodžiais apie kalbą pasitiko Nemėžio šv. R. Kalinausko gimnazijos mokiniai. Šiltus sveikinimo žodžius tarė Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Ina Obolevičienė, Nemėžio šv. R. Kalinausko gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Onutė Bevainienė.

Prasidėjus rašymo testui, Nemėžio šv. R. Kalinausko gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai pakvietė savo kolegas puodelio kavos. Jaukioje aplinkoje jų mokiniai supažindino svečius su Nemėžio miestelio istorija, papasakojo apie jo gyventojus – totorius, jų gyvenimą Nemėžyje bei puoselėjamas tradicijas. Visi susirinkusieji išgirdo totoriškų dainų, galėjo pasigrožėti totorių liaudies meno kūriniais bei tiesiogiai užduoti klausimus totorių bendruomenės atstovei – gimnazijos anglų kalbos mokytojai Elnarai Čurlu, kuri maloniai papasakojo daug įdomių dalykų apie totorių gyvenimo tradicijas. Po pertraukos vyko gimnazijos Lietuvių kalbos ir literatūros metodinės grupės 2012-2013 m.m. veiklos pristatymas.

Po rašymo dalies olimpiados dalyviai turėjo pademonstruoti savo kalbėjimo įgūdžius, atlikdami kūrybinę užduotį, kuri šiemet yra skirta K. Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių sukakčiai paminėti. Remiantis poemos ,,Metai“ ištraukomis, galima buvo kalbėti viena iš dviejų temų: „Ko žmogus gali pasimokyti iš gamtos?“ ir „Jaunystė – kvailystė: ar tikrai taip yra?“

Dėkojame mokiniams, kurie ryžosi išbandyti savo jėgas olimpiadoje, taip pat jų mokytojams bei visiems, padėjusiems organizuoti šią gražią šventę.

Nuoširdžiai sveikiname aštuonis rajoninio etapo nugalėtojus, kurie 2013 m. gegužės 10-11d. atstovaus Vilniaus rajonui respublikiniame etape:

Dalyvio vardas, pavardė Mokykla Mokytojo,rengusio mokinį,vardas, pavardė Vieta
Dorota Kalaševska Vilniaus r. Mickūnų vidurinė mokykla Jolanta Stefanovičienė I vieta
Dorota Demjanko Vilniaus r. Rukainių vidurinė mokykla Oksana Aleknavičius II vieta
Beata Griškevič Vilniaus r. Rudaminos Ruščico gimnazija Irena Pročuchanova II vieta
Dominika Matveiko Vilniaus r. Maišiagalos kun. J. Obremskio mokykla Juzefa Rusakevičienė II vieta
Evelina Ilona Sinkevič Vilniaus r. Dūkštų pagrindinė mokykla Adelė Liudgarda Čepienė III vieta
Evelina Kubarevič Vilniaus r. Nemėžio šv. R. Kalinausko gimnazija Ana Mackel IV vieta
Agata Maciulevič Vilniaus r. Sudervės M. Zdziechovskio pagrindinė mokykla Vita Burzdžiuvienė V vieta
Viktorija Milko Vilniaus r. Valčiūnų vidurinė mokykla Stanislava Jautakienė V vieta


Ana Mackel

Nemėžio šv. R.Kalinausko gimnazijos

lietuvių kalbos vyresn. mokytoja


 

Shadow up