kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vyko Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis

Spalio 15 d. Vilniaus rajono savivaldybėje vyko Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, kuriame aptarta situacija dėl nustatyto afrikinio kiaulių maro atvejo.


„Šiandien afrikinio kiaulių maro atvejį jau turime ir Vilniaus rajone“, - sakė Vaida Barkovskienė, Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) viršininkė, Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovė. „Nemenčinės seniūnijoje sumedžioti du šernų jaunikliai, kuriems nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Maro virusas plinta per kraują, audinius ir taip toliau. Jis labai atsparus – gyvybingas gali išlikti iki 30 parų. Žmonių sveikatai ir gyvybei liga grėsmės nekelia. Tačiau, šis ekstremalus įvykis gali sukelti ekstremalią situaciją“, - kalbėjo V. Barkovskienė.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotojas Skirmantas Miškinis visiems susirinkusiems pristatė pranešimą ,,Afrikinis kiaulių maras Vilniaus rajone“. Pranešėjas informavo, kad dėl ekstremalaus įvykio š. m. spalio 14 d. valdymo centro vadovo sprendimu „Dėl neatidėliotinų priemonių vykdymo“ uždrausta medžioklė kai kuriuose Vilniaus r. miškų masyvuose, medžiotojų klubams į organizuojamas medžiokles uždrausta kviestis medžiotojus iš kitų Lietuvos teritorijų, nurodyta, kad medžioklės nebūtų intensyvinamos (1 kartą į savaitę), medžioklių laikas ir vietos iš anksto turi būti derinamos su Vilniaus VMVT, pateikiant mėnesio medžioklės organizavimo grafiką, sumedžioti šernai nuo sumedžiojimo vietos iki žvėrių pirminio apdovanojimo aikštelės turi būti gabenami sandariose talpyklose, šernų sumedžiojimo vietos ir teritorijos, suterštos krauju, būtų dezinfekuojamos dezinfekcinėmis medžiagomis, veikiančiomis prieš afrikinio ir klasikinio kiaulių maro virusus, iš visų sumedžiotų šernų būtų imami mėginiai afrikinio kiaulių maro ir trichineliozės tyrimams ir kt. Pranešėjas pasiūlė nedelsiant spręsti žmogiškųjų resursų klausimą (dirbti ekstremaliomis sąlygomis), reikalingą pinigų sumą, priemonėms įsigyti,  pervesti ekstremalių situacijų operacijų centrui (kompensavimas iš valstybės lėšų).

Posėdžio metu Ekstremalių situacijų operacijų centro nariai pritarė Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pranešimui ,,Dėl afrikinio kiaulių maro Vilniaus rajone“.

Shadow up