kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vaikų džiaugsmo kupinų vasaros dienos stovyklų akimirkos

Startavus vasarai Vilniaus rajono vaikai jau džiaugiasi kasmetinėmis vasaros dienos stovyklomis, kuriose garantuotas smagiai, turiningai ir aktyviai praleistas laikas, nauji įspūdžiai, įdomios veiklos ir daug nuostabių nuotykių.  


Vilniaus rajono savivaldybė rūpindamasi Vilniaus rajono mokinių fiziniu aktyvumu, sveika gyvensena, įvairiapuse edukacija bei skatindama turiningą vasaros poilsį, kasmet finansuoja mokinių vasaros poilsio programas per viešai skelbiamą Mokinių vasaros poilsio programų konkursą.

Šiemet mokinių vasaros poilsį vaikams organizuoja 41 Vilniaus rajono švietimo, kultūros ir socialinių paslaugų įstaiga, kurių programoms įgyvendinti Vilniaus rajono savivaldybė skyrė virš 19 tūkst. Eur. Šią vasarą turiningai praleisti laiką ir pasidžiaugti dieninėmis bei turistinėmis vasaros stovyklomis galės apie 1 147 Vilniaus rajono mokinių. Stovyklose numatytos ne tik edukacinės veiklos, tačiau ir pažintinės bei pramoginės ekskursijos. Siekiama, kad stovyklos būtų ne vien įdomios, o ir naudingos, lavinančios ir ilgai išliekančios vaikų atmintyje!

Kviečiame susipažinti su vaikų džiaugsmą atspindinčiomis nuotraukomis!


 

Veriškių vaikų dienos centro stovykla: daug nuotykių, smagių užsiėmimų ir puikios dalyvių nuotaikos

Jau trečius metus iš eilės Veriškių kaimo bendruomenė organizuoja vasaros vaikų stovyklą, pasitelkdama Veriškių vaikų dienos centro darbuotojus ir savanorius. Pagrindinis stovyklos tikslas išlieka toks pats: kuo prasmingiau ir įdomiau užimti vaikus, įtraukiant į veiklas ir jų tėvus. Tad šiais metais buvo nuspręsta surengti mišraus pobūdžio stovyklą – 5-ios dienos ir visos labai skirtingos.

Svarstant apie programą ilgą laiką buvo diskutuota su bendruomenės vaikais, ko jie labiausiai trokšta, kad būtų naudinga, įdomu ir, svarbiausiai, smagu. Tad pirmąją dieną leidomės į pačią ilgiausią kelionę, kuri mus nuvedė į Kryžių kalną. Kryžių kalnas pasakoja ilgą ir seną istoriją apie pagarbą ir ištikimybę. Kiekvienas atvykstantis, besimeldžiantis ir statantis kryžių šioje vietoje liudija apie tikėjimą Dievu, neišsenkančią viltį, meilę. Visa tai norėjosi vaikams papasakoti vaizdiniais ir prisilietimu.

Po šio ilgai netrukusio apsilankymo Kryžių kalne, skubėjome į Panevėžyje įsikūrusią meninio stiklo studiją „Glasremis“. Čia mūsų laukė administratorė, lektorė ir labai nuoširdus žmogus Vaiva, kuri papasakojo, pristatė ir kantriai aprodė savo erdves su visais kūriniais iš stiklo. Vaikai liko sužavėti. Tad šią dieną Veriškių vaikų dienos centro darbuotojai ir lydinčios mamos pažymėjome kaip išvažiuojamąją stovyklos dieną.

Antroji stovyklos diena buvo labiau turistinio ir kultūrinio pobūdžio, kadangi aplankėme netoliese įsikūrusią Jurijaus Oženkos kaimo turizmo sodybą, kurioje šeimininkas leido vaikams pasijodinėti ant žirgų, pasižaisti lauko tenisą ir smagiai paiškylauti. Kadangi po tokios smagios veiklos dar liko jėgų, tai  nuėjom į už poros kilometrų esančią  Liubavo dvaro sodybą.

Trečioji diena buvo pati aktyviausia ir sportiškiausia – plaukėme baidarėmis Žeimenos ir Neries upėmis. Už šią pramogą dėkojame Asvejos baidarių centrui ir jo vadovui Vladislav Maliuk, jog lietui lyjant pasitiko mus su šypsena. Šios kelionės tikslas buvo ne tik tas, jog vaikai pasportuotų, ar pavargtų, tačiau dauguma vaikų plaukė su savo mama arba tėčiu, tam, jog rastų laiko vieni kitiems, tam, jog bendrautų ir dar labiau suartėtų. Tai buvo išbandymų diena – bendradarbiauti, išklausyti ir įsiklausyti. Visos šeimos puikiai susitvarkė ir visi grįžo su spindinčiomis akimis, nors ir labai, labai pavargę.

Ketvirtają dieną skyrėme edukacijai. Veriškių vaikų dienos centre viešėjo audėja R. Andriukaitienė. Ši nustabi moteris vaikams papasakojo drabužio atsiradimo istoriją. Taip pat vaikai turėjo galimybę nusiausti po mini paveikslėlį. Paskutinioji diena buvo skirta ne tik edukacijai, tačiau ir betarpiškumui, savęs suvokimui, pasitikėjimui, žaidimui ir mamoms. Šią dieną vėrėme karoliukus į puikius raktų pakabukus. Mamas mokino vaikai, mažuosius mokino mamos, tad taip ir praūžė visa savaitė stovyklos, kurioje dalyvavo 19 vaikų ir 10 tėvų.

Visas stovyklos dienas puošė nepavargstantis Veriškių vaikų dienos centro darbuotojos veidas ir šypsena, gebėjimas bendrauti ir noras išmokinti. Tad ir aš, Eglė Žaltauskienė, noriu padėkoti Vilniaus rajono savivaldybei už lėšas, kurių dėka galėjome surengti stovyklą, Veriškių vaikų dienos centro rėmėjams, tėvams, už jų norą ir galimybes prisijungti, vaikams, kad jie buvo ir „nėrė“ į šią stovyklos patirtį ir Veriškių vaikų dienos centro soc. darbuotojai P. Borkovskai – už kiekvieną dieną praleistą kartu.


Veriškių kaimo bendruomenės pirmininkė
Veriškių vaikų dienos centro vadovė
Eglė Žaltauskienė

 


 

Mokinių vasaros poilsio programa „Atverk duris vasarai“ Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje

 

Mokinių vasaros stovykla - tai puikus pasirinkimas gerai praleisti laiką su bendraamžiais. Birželio 25 – liepos 2 dienomis Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijoje buvo organizuota pažintinė, kūrybinė, meninė bei sportinė stovykla mokiniams „Atverk duris vasarai“. Stovyklos metu jaunieji stovyklautojai prasmingai ir turiningai leido laisvalaikį gimnazijoje ir už jos ribų: demonstravo savo sportinius ir kūrybinius gebėjimus.

Stovyklos metu mokiniai keliavo į Anykščius, Druskininkus, Molėtus. Edukacinių išvykų metu stovyklautojai mokėsi kepti duoną ir šakočius, lipdyti molinius puodus, kopė į Anykščių lajų tako ir Mindūnų apžvalgos bokštus, aplankė Molėtų skulptūrų parką. Grūto parke patyrė daug įdomių nuotykių. Šakočių muziejuje turėjo galimybę pamatyti patį didžiausią šakotį iškepta Lietuvoje. Taip pat aplankė ir vienintelį Pabaltijo šalyse esantį Arklio muziejų.

Gimnazijoje vykusių veiklų metu mokiniai mokėsi socialinių bei gyvenimo įgūdžių. Kūrybinių užsiėmimų metu mokiniai gamino vėjo malūnėlius, kuriais buvo papuoštas gimnazijos kiemas. Iš gamtinių medžiagų kūrė mandalas. Mokiniams labai patiko bendros veiklos su Marijampolio lopšelio-darželio auklėtiniais, kurių metu mokėsi įvairių lietuvių liaudies žaidimų ir dainų.

Paskutiniąją stovyklos dieną mokiniai lankėsi Migūnų parke kuriame grožėjosi jo gamta, maudėsi, juokavo, žaidė judrius žaidimus. Visi drauge aptarė stovyklos veiklas, dalijosi įspūdžiais. Mokiniai buvo apdovanoti padėkomis, atminimo dovanėlėmis. Atsisveikindami su stovykla, stovyklautojai padėkojo stovykloje dirbusioms vadovėms už įdomiai ir įsimintinai kartu praleistas dienas. Tikimės, jog stovyklautojai dar ilgai su savimi nešiosis stovyklos “Atverk duris vasarai” prisiminimus! Iki susitikimo kitais metais!


Socialinė pedagogė Renata Radivilovič

Bibliotekininkė Daiva Rodevičienė


 

Vasaros stovykla „Istorijos pažintis – raktas į ateitį“

Birželio mėnenį Bezdonių Julijau Slovackio gimnazijos 6-IX klasių mokiniai dalyvavo vasaros stovykloje „Istorijos pažintis – raktas į ateitį“. Vykdydami įvairias veiklas bei dalyvaudami skirtingose pažintinėse ir edukacinėse išvykose, stovyklos dalyviai turėjo puikią galimybę pažinti Vilnijos krašto istoriją, ugdyti patriotiškumo jausmą, lavinti bendradarbiavimo bei komandinio darbo įgūdžius.

Stovyklos projektas buvo finansuojamas pagal Lenkijos Respublikos Senato globos programą Polonijai ir lenkams užsienyje.

Stovyklos atidarymas gimnazijoje vyko vakare, kai stovyklautojai turėjo labai smagų orientacinį žaidimą lauke – „Pilsudskio lobio beieškant”. Mokiniai ne tik visą naktį praleido gimnazijoje besilinksmindami, bet ir turėjo prisiminti matematikos, geografijos ir kitų dalykų žinias, kad rastų užkastą lobį.

Pailsėję po naktinių nuotykių, stovyklautojai išvyko į Belmonto parka. Čia grožėjosi gamta, aplankė vietas, kur remiantis istorijos šaltiniais 1892 metais gyveno Juzefas Pilsudskis. Taip pat mokiniai turėjo progą pasižvalgyti po Vilniaus botanikos sodą Kairėnuose bei apsilankyti mini zoologijos sode Pavilnyje. Kitą dieną stovyklautojai gilindami istorijos žinias ir stiprindami tradicijų ir tautinės savimonės jausmą, aplankė Vilnijos krašto vietas, kurios priminė jiems maršalo Juzefo Pilsudskio gyvenimą ir jo nuveiktus darbus.

Be išvardytų užsiėmimų stovyklautojai smagiai leido laiką kino teatruose, boulinge, skyparke ir Iliuzijų muziejuje.

Paskutinė stovyklos diena buvo kūrybinga - mokiniai patys sukūrė piešinių parodą „Mūsų dienų simboliai”, taip pat vyko stovyklos apibendrinimo renginys. Stovyklautojai paruošė mokytojams ir gimnazijos darbuotojams vardinius medalius, kuriuos įteikdami padėkojo už jų darbą ir pagalbą vasaros stovyklos metu.

 

Justyna Dacevič
Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazija

  Stovykla „Sveika savaitė 2019“

Kaip užtikrinti turiningą pradinių klasių mokinių vasaros poilsį pasibaigus mokslo metams? – toks klausimas dažnai neramina tėvelius, kurių atžalos pasitinka vasaros iššūkius.

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazija, siekdama pasidalinti šiuo rūpesčiu su mokinių tėvais bei  įgyvendindama šių metų gimnazijos viziją – ugdyti mokinius sveikoje bei ekologiškoje aplinkoje, siekti kiekvieno mokinio sėkmės siejant turimas žinias su gyvenimo praktika – pakvietė 46 pradinių klasių mokinius į vasaros dienos stovyklą „SVEIKA SAVAITĖ 2019“.  Birželio 17-21 dienomis vyko įvairios veiklos - žygis, edukacinė ekskursija, stovyklos atidarymo ir uždarymo šventės. Stovyklautojai rungėsi įvairiose sportinėse rungtyse, žaidė komandinius žaidimus, mėtė į krepšį, bėgo ilgas distancijas, darė prisitraukimus, rašė stovyklos dienoraštį, piešė, lipdė. Edukacinėje išvykoje stovyklautojai susipažino su Vikingų kultūra, kuri, pasirodo, nėra tokia tolima mums, baltams. Išmokome kovoti, kaip kadaise kovojo nuožmiausi Vikingų vyrai, sužinojome ir apie Vikingų virtuvės paslaptis. Ketvirtąją stovyklos dieną visi žygiavo į šalia esančią girią, ten susitiko su Nemenčinės miškų urėdijos girininkais, šie atskleidė daug paslapčių apie jų darbą gamtoje. Karštą dieną mokiniai mėgavosi šalto Gėlos ežero gaiva, valgė maistą, kuris buvo ruošiamas gamtoje. Paskutinę stovyklos dieną dailino Gedimino gimnazijos kiemą savo piešiniais ir darbeliais. Visi stovyklos dalyviai buvo apdovanoti suvenyrais, padėkos raštais, o patys aktyviausi, stipriausi, taikliausi - diplomais.

 

Stovyklos vadovas
Vilius Ščerbickas,
Nemenčinės Gedimino gimnazijos
socialinis pedagogas


 

Mokinių vasaros poilsio programa „AŠ KAIP TU“ 

VšĮ Kultūros ir edukacijos centras 2019 m. birželio 11-20 dienomis vykdė mokinių vasaros poilsio programą „AŠ KAIP TU“, kurią finansavo Vilniaus rajono savivaldybė. Tai buvo kūrybinė ir meninė stovykla, skirta vaikams nuo 7 iki 10 metų. Iš viso programoje sudalyvavo 44 Vilniaus rajono vaikai. Tai buvo vaikai iš liaudiškų šokių kolektyvo „Perla“. 

Stovyklos metu buvo suorganizuoti kitokio pobūdžio nei vyksta visus mokslo metus ir visą šokio sezoną veiklos, jungiant skirtingo amžiaus grupes, atskiriant vaikinus nuo merginų, taip paįvairinant užsiėmimus. Tokia užsiėmimų įvairovė labai patiko šokėjams ir prieš prasidedant vasaros atostogoms jie baigė šokio sezoną su pakilę nuotaiką ir naująja patirtimi. 

Programos tikslai ir uždaviniai: 

  • Vaikų ir jaunimo kūrybinių gebėjimų ugdymas;
  • Ambicijų ir motyvacijos jaunų žmonių tarpe šokti tradicinius šokius pažadinimas;
  • Šokių mokymų ir piešimo užsiėmimų organizavimas. 

Vykdant programos uždavinius buvo organizuojami piešimo užsiėmimai Liaudiškų šokių kolektyvo „Perla“ šokėjams. Buvo kuriamas naujas, vaiku nupieštas Liaudiškų šokių kolektyvo „Perla“ logotipas. Labiausia vykusius piešinius kompiuteriniu būdų apdorojo dizaineris. Naujai vaikų sukurtas logotipas buvo atspausdintas ant marškinėlių ir išdalintas projekto dalyviams. Jauni šokėjai, šokio repeticijų metu šoko kartu su vyresniais šokėjais.

Dėkojame Vilniaus rajono savivaldybei dėkojame už suteiktą paramą.


Nemenčinės daugiafunkcinio kultūros centro informacija


 

                                  Vaikų vasaros stovykla „Vasaros spalvos“

Vasarai jau prasidėjus, birželio 10 – 18 dienomis, Vilniaus r. Riešės šv. Faustinos Kovalskos pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas savivaldybės mokinių vasaros poilsio projektas, skirtas pradinių klasių mokiniams. Vaikai susirinko į stovyklą „Vasaros spalvos“, kur jų laukė įdomi programa. Stovyklos atidarymo dieną vaikai kūrė stovyklos taisykles bei važiavo į „Gusto blyninę“, kur jų laukė edukacinis užsiėmimas „Gusto kepėjas“. Kitą dieną mokiniai aplankė Bernardinų sodą, ten smagiai praleido laiką su draugais. Stovyklautojai aplankė Lietuvos žirgyną, kur turėjo galimybę susipažinti su žirgų veislėmis ir pajodinėti. Dar viena ekskursija buvo į Vilniaus zoologijos sodą. Apsilankymo metu mokiniai susipažino su zoologijos sodo „Zoopark“ gyventojais ir sužinojo daug įdomių faktų apie gyvūnus.

Kitomis dienomis vaikai ne tik žaidė įvairius žaidimus, dalyvavo konkursuose, atliko kūrybinius darbelius, leido į orą didžiulius muilo burbulus, piešė ant asfalto bei rungėsi sportinėse estafetėse.

Stovyklos uždarymo proga vaikai draugiškai kepė dešreles, vaišinosi, dalijosi patirtais įspūdžiais.

Stovyklos metu vaikai pamatė daug naujo, įgijo įvairios patirties ir puikiai praleido laiką. Stovyklos metu pagilino savo kompetencijas: sveikatos saugojimo, socialinių įgūdžių ugdymo, meninė, pažinimo, bendravimo. Sportinių užsiėmimų metu stiprėjo vaikų fizinės galimybės ir sveikata.


Psichologė Alicija Lukaševič
Soc. pedagogė Justyna Breivė


 

Vaikų vasaros stovykla „Boružėlė“ 

Birželio 10-14 dienomis Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijoje vyko vaikų vasaros stovykla „Boružėlė“, kurią finansavo Vilniaus rajono savivaldybės administracija. Džiaugiamės, kad mūsų pradinių klasių mokiniai turi galimybę įdomiai, turiningai ir naudingai pradėti vasaros atostogas. Prie stovyklos finansavimo prisidėjo ir tėveliai, todėl vaikams galėjome pasiūlyti daugiau įvairesnių edukacinių veiklų ir išvykų.

Pirmadienio rytą mokiniai vyko į Rumšiškes, kur aplankė Lietuvos liaudies buities muziejų, apžiūrėjo ekspozicijas, susipažino su senovės žmonių gyvenimu. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Darbštus duoną gamina, tinginys vargą augina“. Vaikai sužinojo, kaip senovėje buvo minkoma ir kepama duona, susipažino su įvairiais įrankiais, klausėsi kanklių melodijų, mokėsi liaudies dainų ir žaidimų. Patys mokėsi kepti duonutę, formavo savo duonos kepalėlius, stebėjo, kaip duonelė kepa. Mokiniai labai turiningai praleido dieną etnokultūrinėje aplinkoje.  

Antrąją dieną vaikų laukė išvyka į Kernavę. Kernavės archeologinės vietovės muziejuje mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Viru viru košę“, kuriame pasakojimų, bandymų ir žaidimų pagalba nukeliavo į tolimą Kernavės praeitį. Vaikai sužinojo, kaip žmonės gyveno gamtos prieglobstyje, ką jie rinko ir medžiojo, kaip ruošė maistą. Po užsiėmimo vaikai aplankė piliakalnių kompleksą, pasigrožėjo nuostabiu kraštovaizdžiu. Vėliau svečiavosi garsaus skulptoriaus Henriko Orakausko skulptūros studijoje – galerijoje „Šulinys“. Mokiniai grožėjosi meniškais akcentais papuošta sodyba ir jos kiemelį puošiančiomis menininko skulptūromis. Lydimi autoriaus ir klausydami jo pasakojimų, apžiūrėjo darbų ekspozicijas, o kai kurias galėjo net išbandyti. Galerijos skulptūrų kiemelyje pasivažinėjo skulptoriaus sukurta skulptūra – karieta „Kernavės taksi“, sėdėjo nuostabaus grožio soste, rideno rutulius, žaidė mini krepšinį „Varlius“ ir dar daug kitų Henriko Orakausko sukurtų žaidimų.

Trečiadienio mokiniai ypač laukė, nes žinojo, kad vyks į Kauno prekybos ir laisvalaikio centrą „MEGA“. Čia vaikai apsilankė edukaciniame pramogų centre „CurioCity“ ir kontaktiniame zoologijos sode „Zoopark“. Edukaciniame centre „CurioCity“ vaikai išbandė astronautų, greitosios pagalbos gydytojų, policininkų, stomatologų, statybininkų, gaisrininkų, radijo laidų vedėjų, detektyvų, virtuvės šefų, kirpėjų ir kitas profesijas. Mokėsi geriau pažinti žmogaus kūną, jausmų pasaulį, sužinojo apie sveiką gyvenimo būdą, kaip atsiranda elektra, gimsta garsas, kuriamas interjeras. Atrado mokslo džiaugsmą žaisdami ir tyrinėdami.

Zoologijos sode „Zoopark“ mokiniai galėjo iš arti pasimėgauti įvairių gyvūnų draugija, susipažinti su gyvūnų pasauliu, juos glostyti, maitinti, bendrauti ir stebėti. Buvo įdomu klausytis edukatorės pasakojimo ir apie gyvūnus sužinoti vis naujų vienas už kitą įdomesnių dalykų.

Ketvirtąją dieną stovyklautojai keliavo į netoli Trakų esantį Alpakų ūkį ir Karališką senąją kibininę.  Vaikai sužinojo iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo ypatingi šie gyvūnai, kuo jie minta ir kaip tarpusavyje bendrauja, pamatė ir galėjo paliesti tikrus alpakų vilnos siūlus. Labiausiai vaikams patiko tiesiogiai pabendrauti su šiais mielais gyvūnais, juos paliesti, paglostyti, pamaitinti tiesiai iš rankos, pavedžioti su pavadėliu, net apkabinti. Vaikus maloniai nustebino ir tai, kad šiame ūkyje gyvena čichuachua veislės šuniukai, kuriuos buvo galima palaikyti ir paglostyti.

„Karališkoje senojoje kibininėje“, vaikai dalyvavo edukacinėje pamokėlėje „Kibinų kelias“. Pamokėlės metu mokiniai susipažino su karaimų virtuvės kultūra, klausėsi pasakojimo apie karaimų tradicijas, kibinų kelią. Vaikai patys mokėsi gaminti kibinus ir juos ragavo. Pabaigoje mokiniai gavo pažymėjimus, kad dalyvavo kibinų gaminimo edukacinėje programoje ir nuo šiol pelnytai gali vadintis kibinų gaminimo meistrais.

Paskutinę stovyklos dieną vaikų laukė „Pasaka Trakų pilyje“. Edukacinio užsiėmimo metu vaikai išgirdo pagrindines Trakų miesto ir ežerų legendas, piešė iliustracijas, apžiūrėjo pilies ekspozicijas. Grįžę iš Trakų stovyklautojai susėdo prie šventinio stalo, dalinosi įspūdžiais, vaišinosi saldumynais. Vaikai ir stovykloje dirbę mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Smagu, kad vaikai gimnaziją paliko džiugiai nusiteikę ir gerai pailsėję.

                                  Stovyklos vadovė pradinio ugdymo mokytoja metodininkė
Sonata Verbaitienė


 

 

Vaikų vasaros stovykla Vilniaus r. Valčiūnų gimnazijoje 

Vasarai jau prasidėjus, birželio 10 – 14 dienomis, Vilniaus r. Valčiūnų gimnazijoje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla gimnazijos pradinių klasių mokiniams. 

Vaikai susirinko į stovyklą „Saulutė“, kur jų laukė įdomių užsiėmimų programa, skirta mokinukų užimtumui vasaros atostogų metu. Organizuojant vasaros poilsio stovyklas siekiama pasirūpinti vaikų turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu. Mokiniai aktyviai dalyvavo įvairiose stovyklos veiklose: piešinių ant asfalto konkursuose, dainų ir šokių konkursuose, sporto žaidimuose, viktorinose, diskusijose, įvairiose pažintinėse ir lavinamuosiuose užsiėmimuose, aplankė Dubingių žirgyną. 

Mokytojai stengėsi atsižvelgti į įvairius vaikų pomėgius ir interesus, kad jų buvimas vasaros stovykloje būtų kupinas gražių prisiminimų ir teigiamų emocijų. Paskutinę stovyklos dieną vaikai pasidalino įsimintiniausiais įspūdžiais. Visi stovyklos dalyviai buvo apdovanoti smagiais ir skaniais prizais, o lauke jų laukė staigmena – didžiulis pripučiamas batutas, kuris paliko daug gerų emocijų.


Vyr. socialinė pedagogė
Diana NikandrovaVaikų vasaros dienos stovykla „Berželis“

Nuskambėjus paskutiniam mokslo metų skambučiui, septynioliktą kartą į vasaros dienos stovyklą „Berželis“ susirinko Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijos pradinukai.

Stovyklautojus pasveikino ir turiningai praleisti laiką palinkėjo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Violeta Kaziūnienė.

Tradiciškai pirmąją dieną stovyklautojai iškėlė stovyklos vėliavą, piešė emblemas ir sukūrė nuotaikingą stovyklos dainelę. Tą dieną vaikai taip pat daug sužinojo apie vaistažoles bei jas rinko. Atėjus rudeniui, gersime kvapnią ir sveikatai naudingą arbatą.

Antrąją stovyklos dieną mokiniai gaminosi draugystės apyrankes, kurias pasižadėjo nešioti visą vasarą. Šiam darbui prireikė kantrybės, kruopštumo ir, žinoma, fantazijos.

Trečiąją ir ketvirtąją stovyklos dienas mokiniai susiskirstė į dvi grupes ir pakaitomis keliavo į Birštoną, kur aplankė žymiausias šio kurortinio miesto vietas. Vaikai kopė į Vytauto kalną, išbandė gydomojo purvo savybes, basomis vaikščiojo Kneipo sode įrengtais sveikatingumo takeliais, kvėpavo mineraliniu vandeniu prisotintu oru, biuvetėse ragavo mineralinio vandens bei gaivinosi mineralinio vandens šaltiniuose. O likusieji gimnazijoje mokėsi dekoruoti stiklinius indus virvelėmis ir karoliukais.

Kaipgi stovyklą be turistinio žygio? Tad penktąją stovyklos dieną susiruošėme į turistinį žygį prie Širvio ežero, kur vaikai žaidė, kepė dešreles ir, žinoma, daug maudėsi.

Savaitę trukusi vaikų vasaros stovykla baigėsi, ta proga ištvermingiausi stovyklautojai buvo apdovanoti diplomais ir asmeninėmis dovanėlėmis.


 Pradinių klasių mokytojos


 

Vasaros stovykla „Saugūs, sveiki ir laimingi” 

Penktadienį, birželio 14 d., Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje baigėsi savaitę trukusi ir kupina nepakartojamų įspūdžių ir nuotykių vaikų vasaros stovykla „Saugūs, sveiki ir laimingi”, kuri buvo finansuojama Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis. 

Stovykloje vaikai kūrė, sportavo, žaidė, geriau pažino savo draugus, jautėsi saugūs ir laimingi. Stovykloje dirbusios mokytojos užtikrino vaikų saugumą, organizavo įdomias veiklas, o valgyklos darbuotojos skaniai maitino. 

Stovyklos programa buvo įdomi ir įvairi, kiekvieną dieną vis kitokia. Stovyklos atidarymas prasidėjo nuo taisyklių, kurių buvo sąžiningai laikomasi, sukūrimo, šūkio sugalvojimo. Vaikai lankėsi Energetikos muziejuje bei dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?". Jie sužinojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas, žavėjosi judančiais paveikslėliais. Kitą stovyklos dieną aplankėme alpakų ūkį Trakų rajone. Alpakų ūkyje kiekvienas galėjo paliesti švelnią alpakų vilną ir sužinoti, kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo ypatingi šie gyvūnai. Smagu buvo mielus gyvūnus paliesti, paglostyti, pamaitinti. Papramogauti nuvykome į Dino parką. Paskutinę stovyklos dieną dalyvavome keramikos edukaciniame užsiėmime su NDKC Keramikos studijos vadove Margarita Čekolis. Vaikai mokėsi ne tik lipdymo meno, bet ir lavino akį, vaizduotę. Jie turėjo galimybę nulipdyti mielą, savo rankomis sukurtą, dovanėlę artimiesiems. Išvykos pabaigą vainikavo gausūs ir skanūs pietūs ant ežero kranto. 

Savaitė pralėkė kaip akimirka, bet visada lieka prisiminimai... Džiaugiamės, jog vaikų vasaros poilsio stovykla „Saugūs, sveiki ir laimingi” praėjo nuostabiai. Tikimės, jog vaikai ilgai atsimins gražias stovyklos akimirkas.


 Stovyklos vadovė Danuta Žižnevskaja


 

Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos mokinių nuotykiai vasaros stovykloje „Lietuvos turtai“ 

Birželio 10-14 dienomis Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje vyko vasaros poilsio (dieninė) stovykla, kurią finansavo Vilniaus rajono savivaldybės administracija bei ilgametis Nemėžio gimnazijos vasaros stovyklos remėjas UAB „Pakmarkas“.  

Stovykla yra projekto „Lietuvos turtai“ tęstinė veikla, kuri mūsų gimnazijoje vyksta jau dešimtus metus. Šiais metais stovyklos programa taip pat buvo siejama su Lietuvos turtais: grožėjomės išskirtinėmis Lietuvos vietomis bei susipažinome su istoriniais įvykiais bei asmenybėmis. Kasmet visas stovyklos dienas praleidžiame už mokyklos ribų ir šie metai nebuvo išimtis. Stovyklos vykdytojams-savanoriams nebūna lengva, bet matant stovyklautojų laimingas akis kyla idėjos išvykoms. Netgi turėdami ribotas lėšas ir galimybes aplankome įdomius Lietuvos kampelius.  

Šiais metais buvo aplankytas Katedros požemių muziejus Vilniuje, tai pat grožėjomės Vilniaus senamiesčiu, aplankėme Trijų kryžių kalną, Bernardinų sodą. Antrąją išvykos dieną stovyklautojai susipažino su Trakų pilies istorija, plaukdami laivu vaikai grožėjosi peizažu, aplankė „Senąją kibininę“, sužinojo iš kur į Lietuvą atvyko kibinai, juos gamino ir ragavo.  Lankantis Vilniaus oro uoste stovyklautojai turėjo galimybę ne tik sužinoti, kaip vyksta sklandus informacinių sistemų darbas, tačiau ir išbandė ugniagesio darbą, naujojoje Vilniaus oro uosto priešgaisrinėje stotyje, po sunkaus darbo atsipūtė pramogų centre „Skyparkas“. Ketvirtąją stovyklos dieną buvo aplankytas Kauno tvirtovės IX fortas, muziejuje buvo įdomu sužinoti apie Sovietinės Lietuvos istorijos paslaptis bei apžiūrėti to laikmačio ekspoziciją. Aplankėme zoologijos sodą. Stovyklą užbaigėme pramogaudami „UNO“ parke. Šiais metais netruko linksmų pramogų, kur mokiniai galėjo smagiai praleisti laiką, stiprinti sveikatą ir fizinę ištvermę. Stovykloje padedantys mokytojai: Pradinių klasių mokytoja Viktorija Ilkevič, mokytojos padėjėja Raimonda Maskalėnienė bei specialioji pedagogė metodininkė ir biologijos vyresn. mokytoja Ana Pavilovič-Jančis, džiaugiasi, kad pavyko suderinti stovyklautojų vasaros poilsį bei mokymąsi įdomiose edukacinėse erdvėse.  

Dėkojame Vilniaus rajono savivaldybės administracijai bei UAB „Pakmarkas“ už suteiktą galimybę mūsų mokiniams sužinoti daugiau apie Lietuvos unikalias vietoves. Dėkojame gimnazijos administracijai už suteiktą pagalbą organizuojant stovyklą, taip pat tariame „ačiū“ mūsų vairuotojui už saugumo užtikrinimą keliaujant.  

Mums, stovyklos organizatoriams, labai džiugu, kad vaikai stovykloje įgyja ir gerina asmenines, socialines, kultūrines kompetencijas. Dėkojame visiems stovyklos dalyviams už gerą nuotaiką, o rėmėjams už paramą. Linkime visiems smagios ir saugios vasaros! 

 

Vasaros stovyklos vadovės:
Viktorija Ilkevič
Raimonda Maskalėnienė
Ana Pavilovič-Jančis


 

Vaikų vasaros stovykla „Saulėtekis“

Vaikų vasaros stovykla „Saulėtekis“ šiais metais orientuota į vaikų savęs bei draugo pažinimą, bendravimą ir bendradarbiavimą. Naudodami aktyvius mokymo metodus bei socialinius žaidimus, stiprinome vaikų savivertę, plėtėme bendravimo įgūdžius ir ugdėme kūrybiškumą.

Stovykla vyko penkias dienas, kurios turėjo savo pavadinimus. Pirmąją dieną - „Bendraukime – bendradarbiaukime“, stovyklautojai išklausė programos pristatymą, instruktažą, kūrė taisykles, rinkosi būrius bei jų kapitonus, piešė vėliavas ir prisistatė. Taigi stovykloje turėjome tris būrius – „Saulės spinduliai“, „Gerumo komanda“, „Farai GPS“.

Antrąją dieną – „Ar viską žinau apie save?“, vaikai kartu su mokytojomis susirinko Bezdonių geležinkelio stotyje ir išrūko į Pailgio poilsiavietę „Pailgio perlas“. Įsikūrę pradėjome savęs pažinimo dieną, atlikome aktyvias ir socialines veiklas. Dieną baigėme „Talentų šou“ ir šokiais prie laužo.

Trečiąją dieną – „Ar gerai Tave pažįstu?“, stovyklautojus pakėlė ukulėlės garsai ir daina. Tvarkingai išsirikiavę dieną pradėjome mankšta. Pasistiprinę atlikome aktyvias ir socialines veiklas, kurios leido iš naujo pažinti draugus bei juos išklausyti. Po pietų pynėme draugystės apyrankes, vakare dalyvavome nepakartojamame „Pasakų vakare“, kur būriai atskleidė puikius vaidybos talentus. Žiūrėjome tris spektaklius „Pelenė“, „Raudonkepuraitė“ ir „Trys paršiukai“.

Ketvirtoji diena – „Visi kartu-mes jėga“, taip pat prasidėjo mankšta bei rytinėmis maudynėmis. Ši diena buvo skirta kūno stiprinimui. Turėjome sporto dieną, kur stovyklautojai atliko įvairaus pobūdžio sportines užduotis. Vėliau susitvarkėme kambarius, susirinkome daiktus ir keliavome namo.

Penktąją dieną – „Sudie, stovykla!!!“, susirinkome mokykloje aptarti kaip sekėsi, peržiūrėti nuotraukose užfiksuotas stovyklos akimirkas, susiskaičiuoti komandų surinktus taškus ir išsidalinti apdovanojimus. Stovyklą baigėme draugystės apyrankių dovanojimu draugams.

Ačiū visiems nuostabiems vaikams, Jūs tikrai buvote nerealūs, ačiū tėveliams, kad jie tikėjo ir pasitikėjo mumis, ir ačiū poilsiavietės „Pailgio perlas“ savininkui Nerijui Klimui, už nuostabų priėmimą.

  

Vilniaus r. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos
pradinio ugdymo mokytojos:
Liudmila Švarcienė, Gražina Snieškienė ir Gintarė Masalskienė


 

Vaikų vasaros stovykla „Gamtos draugai“ 1-4 klasių mokiniams

Vaikų vasaros stovykla – tai puikus pasirinkimas gerai praleisti laiką su bendraamžiais. Niekas negali atstoti vasaros stovyklos įspūdžių. Svarbiausia – nauji draugai, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera.

Birželio 10-14 dienomis Rukainių gimnazijoje buvo organizuota vaikų vasaros stovykla „Gamtos draugai“ 1-4 klasių mokiniams, kurią organizavo soc. pedagogė Jovita Gilevič.  Stovyklos tikslas buvo organizuoti įdomią ir prasmingą veiklą vasaros atostogų metu, sudarant sąlygas mokinių saviraiškai, bendradarbiavimui, įsitraukimui į aktyvią laisvalaikio veiklą, smagiai ir turiningai praleisti laiką stovykloje.  Vaikai buvo suskirstyti į dvi komandas: 1-2 klasių mokiniai (mokytojos D. Bojarovič, K Chodorovič, E. Jaroš) ir 3-4 klasių mokiniai (mokytojos K. Jeršova, N. Balcevič).

Pirmoji diena buvo labai darbinga, nes reikėjo vaikams susipažinti, išmokti stovyklos šūkį, parašyti stovyklos pavadinimą ir jį pakabinti. Stovyklautojai buvo supažindinti su stovyklos programa, vidaus tvarkos taisyklėmis. Vaikai sulaukė ir svečių. 7 klasės mokiniai sušoko šokį, padainavo dainą ir kartu su visais vaikais atliko aerobikos pratimus. Biologijos mokytoja A. Karpovič parodė šou su sausu ledu. Laisvalaikį mokiniai leido aktyviai: dainavo, šoko, žaidė žaidimus, piešė, žiūrėjo filmą apie gyvūnus.

Antroji stovyklos diena buvo skirta išvykai į Alpakų ūkį į Trakus. Užsiėmimo metu vaikai sužinojo, iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo ypatingi šie gyvūnai, kuo jie minta ir kaip tarpusavyje bendrauja. Vaikai taip pat sužinojo, kaip ir kam yra gaminama alpakų vilna. Labai didelį džiaugsmą sukėlė vaikams tai, kad jie patys galėjo pamaitinti alpakas, paglostyti ir nusifotografuoti su jomis. Taip pat vaikai susipažino ir su kitais ūkio gyventojais – čichuachua veislės šuniukais, kuriuos galėjo palaikyti ant rankų, paglostyti ir išgirsti, kaip jie dainuoja.

Trečioji stovyklos diena buvo skirta išvykai į Lietuvos žirgyną. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su skirtingomis žirgų veislėmis, žirgyno istorija, žirgų psichologija ir elgsena. Kiekvienas žirgas, kaip ir žmogus, yra kitoks: turi skirtingą istoriją ir kilmę, išskirtinę išvaizdą, spalvą ir net charakterio bruožus.  

Ketvirtoji stovyklos diena buvo skirta išvykai į Pelėdų parką Rudaminoje. Vaikai susipažino su įvairių rūšių pelėdomis. Vos atvykus į sodybą visus pasitiko pelėdos, tupinčios prie tvenkinio. Pradinukai pamatė ir triušiukų narvus! Parko šeimininkas mielai ir labai įdomiai papasakojo apie šio parko gyventojus. Vaikai galėjo pamatyti iš arti ir palaikyti pelėdas ant rankos bei nusifotografuoti su jomis. Vaikai sužinojo, kuo šie paukščiai maitinasi, kiek laiko gyvena, kur gyvena ir kaip juos prisijaukinti – juk jie plėšrūnai. Nors parke užtrukome apie valandą laiko, tačiau visi vaikai grįžo kupini gerų įspūdžių.

Paskutinę, penktąją stovyklos dieną, vaikų laukė staigmena. Po pusryčių, grįžus į stovyklą, vaikų laukė animatorė Olga Černiavska, kuri su vaikais šoko, dainavo, žaidė įvairius judriuosius žaidimus. O kiek vaikams džiaugsmo buvo, kai animatorė rodė muilo burbulų šou!

Vaikai sakė, jog labai greitai prabėgo dienos stovykloje. Atrodo, dar tik susitikome, o jau laikas atsisveikinti... Norisi tikėti, kad ekskursijos, edukacinės pamokos, žaidimai, kiti įvairūs užsiėmimai bei atminimo dovanėlės dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos akimirkų.

Saugios ir turiningos vasaros!


Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Nijolia Balcevič

Shadow up