kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. mokyklų mokiniai dalyvavo KSU Teisės fakulteto organizuotoje Lietuvos teisinių institucijų šventėje „SUŽINOK DAUGIAU“

Š. m. gruodžio 11 d. Rukainių vidurinės mokyklos 10-12 kl. mokiniai, kuriuos lydėjo mokyklos soc. pedagogė Jovita Gilevič,  kartu su Mickūnų vidurinės mokyklos mokiniais ir lydinčia juos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Julija Agafonova dalyvavo profesinio veiklinimo renginyje „Sužinok daugiau“, kurį organizavo Kazimero Simonavičiaus universiteto Teises fakulteto bendruomenė ir partneriai.


Mokinius sutiko ir pasveikino universiteto rektorius prof. Dr. Arūnas Augustinaitis, Teisės fakulteto dekanas prof. Dr. Ryšardas Burda ir Teisinių institucijų dėstytoja Jolita Malinauskienė.

Mokiniai dalyvavo atvirose paskaitose, kur patys galėjo išsirinkti, apie kokias teisines institucijas norėtų daugiau sužinoti. Paskaitas vedė KSU Teisės fakulteto studentai. Vienos paskaitos metu rodomame filmuke mokiniai turėjo galimybę pamatyti, kaip atrodo prokoratūra ne tik iš išorės, bet ir viduje. Tai pat galėjo gyvai pamatyti, kaip atrodo prokurorų ir advokatų vilkimos mantijos. Išgirdo apie Lietuvos apecialinį teismą, Lietuvos advokatūrą, Lietuvos policiją ir kitas teisines institucijas. Galėjo daugiau sužinoti apie teisės srities profesijas. Renginio metu teisingai atsakę į užduotus vedėjų klausimus mokiniai gavo prizus. Paskaitose dalyvavo svečiai iš Vyriausiojo policijos komisariato, Kriminalistinių tyrimų skyriaus ir Personalo skyriaus valdymo poskyrio, Finansinių tarnybos, Lietuvos arbitražo asociacijos, Advokatų profesinės bendrijos „Šulija&Partners Law Firm Vilnius“, Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros padėjėjų asociacijos nariai, kurie diskutavo ir atsakinėjo į dalyvių užduodamus klausimus.

Po paskaitų laukė dar daugiau siurprizų. Mokiniai susitiko su policijos kriminalistais profesionalais ir galėjo pabandyti palikti ant popieriaus savo pirštų antspaudus. Karo policijos atstovai mokiniams pristatė policijos tarnyboje naudojamą ginkluotę, kurią šie galėjo palaikyti, nusifotografuoti.

Paskui renginys persikėlė ant Tauro kalno, kur visų laukė karo policijos atstovai, su specialiosios paskirties automobiliu „Skoda Superb“ ir šarvuotuoju visureigiu „HMMWV“, kurie pristatė ir daugiau papasakojo apie karininko profesiją. Norintys galėjo pabūti, pasėdėti, nusipaveiksluoti prie automobilio ir jame.

Mokiniai liko labai patenkinti, išvažiavo kupini įspūdžių ir teigiamų emocijų ir sužinojo daug naujo. Kai kurie net pasisakė, kad ateityje planuoja tapti karininkais.

Norėtume padėkoti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro atstovams, kurie  pasirūpino nemokamu nuvykimu į renginį, KSU Teisės fakulteto bendruomenei, kuri šiltai sutiko, Karo policijos ir kitų teisinių institucijų atstovams už gerai praleistą laiką, jaukią aplinką ir suteiktas naujas žinias. 

 

Socialinė pedagogė Jovita Gilevič

Shadow up