kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 





Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Rukainių kaime – ilgalaikė investicija į gyventojų sveikatą. Pradėta eksploatuoti nauja vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistema

Rukainių kaimo gyventojai gali džiaugtis nauja vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistema – vakar, liepos 26 dieną, iškilmingai atidarytos vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo valyklos. Nuo 2014 m. sėkmingai įgyvendinamas vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros Vilniaus rajone Skaidiškių k., Marijampolio k. ir Rukainių k. projektas pasiekė finišo tiesiąją – nuo šiol 143 Rukainių k. būstai galės prisijungti prie naujai paklotų vandentiekio ir nuotekų tinklų bei naudotis geresnės kokybės vandeniu.


Daug svečių sulaukęs renginys subūrė visus Rukainių kultūros centre. Pasidžiaugti pasiektais rezultatais susirinko ne tik vietos gyventojai, bet ir garbūs svečiai: Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, mero pavaduotojas Robert Komarovski, mero pavaduotoja Teresa Demeško, Tarybos nariai, direktoriaus pavaduotoja Beata Maliušickaja, administracijos atstovai, Rukainių seniūnijos seniūno pareigas l. e pavaduotoja Anžela Stankevič, UAB „Nemėžio komunalininkas“ direktorius Viktor Tankeliun, UAB „KRS“ projektų direktorė Erika Gečaitė, projekto vadovas Vitalijus Stasevičius, darbų vykdytojas Alvydas Banevičius, Rukainių Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kun. Jonas Matusevičius. Oficialaus susirinkimo proga atvykusiems renginio svečiams gerą nuotaiką užtikrino Rukainių vokalinis ansamblis „Echo“.

Oficialaus atidarymo pradžioje UAB „Nemėžio komunalininkas“ direktorius Viktor Tankeliun pasveikino visus susirinkusius ir pasidžiaugė ne tik gausiu atvykusių valdžios atstovų, bet ir Rukainių kaimo gyventojų skaičiumi. Pristatydamas projektą, direktorius V. Tankeliun ragino gyventojus aktyviai jungtis prie naujai paklotų vandentiekio bei nuotekų tinklų ir iki naujųjų metų užsitikrinti, kad namuose bėgantis vanduo iš čiaupo visada būtų geros kokybės, o gyventojams reikalingi komunaliniai patogumai užtikrintų tinkamas gyvenimo sąlygas. V. Tankeliun taip pat padėkojo visiems prisidėjusiems prie projekto realizavimo, ypatingus žodžius skirdamas Vilniaus rajono savivaldybei už nuolatinę paramą bei rūpestį saugojant rajono gyventojų sveikatą ir gerovę. Prisidėdama prie projekto pristatymo, UAB „KRS“ projekto direktorė Erika Gečaitė padėkos žodžius skyrė UAB „Nemėžio komunalininkas“ už reikšmingų darbų įgyvendinimą ir Rukainių gyventojams už jų kantrybę laukiant prasmingų darbų įgyvendinimo pabaigos.

Objekto atidarymo metu dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst padėkojo visiems, kurie prisidėjo prie reikšmingo projekto įgyvendinimo. Nuoširdžiausius padėkos žodžius merė skyrė UAB „Nemėžio komunalininkas“ direktoriui Viktorui Tankeliunui, kuris įgyvendinant projektų darbus, visada juos atlieka kokybiškai, užtikrinat mūsų rajono tinkamos infrastruktūros plėtrą. Merė kreipdamasi į visus gyventojus paragino pasinaudoti įgyvendinto projekto nauda. „Švarus ir saugus vartojimui geriamasis vanduo žmogui yra būtinybė. Todėl gyvenkime sveikai darnioje bei švarioje aplinkoje ir užtikrinkime mūsų vaikų gerovę bei geresnę gyvenimo kokybę“, – kalbėjo merė.

Prie sveikinimų prisidėjusi Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško pasveikino visus su puikiai įgyvendintu ir Vilniaus rajonui taip reikalingu projektu bei paragino gyventojus jungtis prie vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo tinklų, kurių dėka mūsų gyvenamoji aplinka taps švaresnė ir saugesnė, pagerės gyvenimo kokybė. Mero pavaduotoja Teresa Demeško taip pat pabrėžė, kad Rukainių gyventojai turi svarbią progą džiaugtis šio projekto nauda, kuri palengvins gyventojų buities rūpesčius ir išsaugos bei puoselės švarią aplinką.

Po įsivyravusiųjų projekto pristatymų ir diskusijų apie jo naudą, tradiciškai buvo įteiktas simbolis raktas, kurį UAB „KRS“ projekto direktorė Erika Gečaitė kartu su projekto vadovu Vitalijumi Stasevičiumi įteikė UAB „Nemėžio komunalininkas“ direktoriui Viktorui Tankeliunui. Rakto įteikimo proga skambėjo nuoširdžiausi sveikinimai ir linkėjimai.

Po oficialaus susirinkimo visi atvykę svečiai suskubėjo apžiūrėti naują vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistemą. Atidarymo proga, Rukainių Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas kun. Jonas Matusevičius pašventino naująjį objektą ir palinkėjo, kad pilnu pajėgumu veikianti infrastruktūros sistema dirbtų ilgus metus.

Įgyvendinant projektą „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Vilniaus rajone (Skaidiškėse, Rukainiuose ir Marijampolyje)“, buvo pasitelkta Europos Sąjungos parama. 2014 m. gegužės mėn. buvo pasirašytos trys rangos sutartys, kurių bendra vertė 7 266 866, 02 Eur. 

Projekto veiklos „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Vilniaus rajone Rukainių k.“ rangos darbus atliko Jungtinės veiklos grupė UAB „KRS“ ir Per AARSLEFF A/S. Projekto veiklos rangos darbų Rukainių k. vertė siekė 2 658248,89 Eur. Pagal šią sutartį buvo paklota 7,53 km vandentiekio ir 7,05 km nuotekų tinklų, pastatyti nauji nuotekų valymo įrenginiai, kurių našumas 148 m³/dieną ir nauji vandens gerinimo įrenginiai. Suteikta galimybė prisijungti prie naujai paklotų vandentiekio ir nuotekų tinklų 143 būstams.

Įgyvendinus šį projektą tikimasi padidinti vandens teikimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumą ir sistemos efektyvumą Vilniaus rajone. Visiems esamiems ir naujai prisijungiantiems gyventojams bus tiekiamas geresnės kokybės, švarus bei saugus geriamasis vanduo. Modernių įrenginių ir specialių technologijų pagalba nuotekos bus tinkamai apdorojamos ir išvalomos iki nustatytų parametrų, todėl į aplinką nuotekos bus išleidžiamos tik išvalytos ir neturinčios aplinkai žalingų medžiagų.

Vilniaus rajono savivaldybė, rūpindamasi gyventojų gerove bei sveikata, geriamojo vandens kokybe bei patikimu jo tiekimu, tinkamu buitinių nuotekų surinkimu ir valymu bei ekologine aplinkos būkle, sėkmingai investuoja į vandentvarkos infrastruktūros plėtros projektų įgyvendinimą. 2017 m. Savivaldybės vandentvarkos ūkiui skirta lėšų suma buvo beveik 70 proc. didesnė negu 2016 m., ir beveik 3 kart didesnė negu 2015 m.

Tikimės, kad ateityje dar daugiau gyventojų galės džiaugtis nauja vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistema, kuri pagerins žmonių gyvenimo kokybę ir sumažinti aplinkos taršą.


 

Shadow up