kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone smagiai palydėta vasara

Sekmadienį, rugpjūčio 27 d., vasaros palydėtuves šventė Rukainių ir Čekoniškių bendruomenės.


Jauki palydėtuvių, o kartu ir visos seniūnijos šventė Rukainiuose pradėta nuo šv. Mišių vietos Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, kurių metu susirinkusieji meldė vienybės ir taikos jų gyvenvietėje, taip pat meldėsi už seniūnijos darbuotojus, rajono valdžios atstovus, kurie, kaip pabrėžė parapijos klebonas kun. Jonas Matusevičius, aukodamiesi, nuolat stengiasi dėl parapijos bei visų gyventojų gerovės.

Šventei persikėlus prie Rukainių bendruomenės centro, gyventojai ir svečiai ne tik stebėjo koncertą, bet lingavo tradicinių Vilniaus krašto dainų bei modernių šokių ritmais. Mažiausieji dūko ant pripučiamų atrakcionų, tapė veidus, žaidė ir sportavo. Suaugusieji galėjo pasigrožėti amatų ir gyventojų darbų paroda bei išbandyti savo rankomis verpimą, kūlimą, krepšių pynimą ir kitas veiklas.

Šventės nepraleido garbingi svečiai: Seimo narys Česlav Olševski, Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, Tarybos narys Anton Feliks Stankevič, Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Edmund Šot, Vietinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoja Olia Lukaševič, Medininkų seniūnė Renata Bogdanovič.

Rukainių seniūnė Anžela Stankevič vylėsi, kad ši šventė padės bent kiek pristabdyti iškeliaujančią vasarą, o ateinantis ruduo dar palepins visus geru oru. Seniūnė akcentavo, kad šiais metais seniūnijoje pavyko realizuoti daug darbų, kas būtų neįmanoma be Vilniaus rajono savivaldybės pagalbos ir suteiktų galimybių.

Merė Marija Rekst savo sveikinimo kalboje džiaugėsi, kad Rukainiuose yra organizuojama šventė, leidžianti leisti laiką kartu. „Svarbiausia yra būti kartu“, – pabrėžė merė ir linkėjo susirinkusiems meilės ir ramybės šeimose, o gyvenime – Dievo Motinos palaimos ir globos.

Nuoširdžių padėkos žodžių už triūsą, nuopelnus ir meilę gimtajai žemei sulaukė ir seniūnijos ūkininkai, kurie šventės metu buvo iškilmingai pagerbti ir apdovanoti.

Nuotr. Viktor Jusel

Sekmadieninis lietus neatbaidė Čekoniškių gyventojų ir nesutrukdė smagiai praleisti laiką renginyje „Vasara, sudie“, kuris vyko prie pagrindinės mokyklos pastato.

Šventė prasidėjo bendra malda ir Šilėnų parapijos klebono kun. Vitoldo Michalovskio palaiminimu. Vėliau susirinkusius sveikino atvykę svečiai: europarlamentaras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemar Tomaševski, Seimo narys Česlav Olševski, Zujūnų seniūnas Miroslav Gajevski.

Organizatoriai šventės dalyviams paruošė turtingą programą: nuo vietos ir besisvečiavusių dainų ir šokių ansamblių pasirodymų, iki sportinių rungtynių bei įvairių gardėsių. Sporto žaidynės – šeimų estafetės, tinklinis, krepšinis, svarmenų kilnojimas, smiginis – kvietė visus išbandyti savo fizines jėgas, o konkursas „Mano skaniausias kepinys“, kurio metu šeimininkės demonstravo savo konditerijos gaminius, leido išrinkti  skaniausią Čekoniškėse tortą, padabintą jurginais. Vaikai turėjo galimybę sudalyvauti originaliausios kaukės konkurse, o taip pat žaisti ant pripučiamo batuto.

Čekoniškių gyventojai dėkojo už įspūdingą renginį ir vylėsi, kad vasaros palydėtuvių šventė taps jų gyvenvietėje tradicija.

     
     
     

Nuotr. Irena Mikulevič
Shadow up