kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Tęsiamos nemokamų kompostavimo konteinerių dalybos

Pavasarį daugelis individualių namų savininkų susiduria su aktualia atliekų tvarkymo problema: kur dėti sugrėbtus medžių lapus, medžių šakeles, nupjautą žolę, daržovių ir vaisių atliekas. Tinkamiausias sprendimas – kompostavimas. Vilniaus rajone nemokamai dalinami individualaus kompostavimo konteineriai suteikia galimybę tinkamai tvarkyti žaliąsias atliekas bei namų sąlygomis pasigaminti vertingas ekologiškas trąšas sodo, daržo ir kambariniams augalams. Vilniaus rajono savivaldybei skirta papildomai apie 13 tūkst. nemokamų kompostavimo dėžių.


Žaliąsias dėžes Vilniaus regione nemokamai dalina UAB „VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras). Daugiausiai kompostavimo dėžių išdalinta Avižienių, Mickūnų, Zujūnų, Nemėžio ir Rudaminos seniūnijose.

800 litrų talpos, 12 kg svorio atliekų kompostavimui skirtos dėžės yra lengvai surenkamos, estetiškai patrauklios, o patvari ir stabili dėžės konstrukcija užtikrina tikslią ventiliaciją ir optimalų biologinių medžiagų skaidimąsi. Matmenys: 0,9 x 0,91 x 1,35 m. Kartu su kompostavimo dėže gyventojai gaus instrukciją, kaip ją surinkti bei kaip tinkamai kompostuoti žaliąsias atliekas.

 

Ką galima kompostuoti?

Kompostavimui tinkamos atliekos yra daržovių ir vaisių atliekos, kiau­šinių lukštai, arbatžolės, kavos tirščiai, augalų liekanos, lapai, nupjauta žolė, smulkintos šakos, smulkintas popierius, medinės sodo atliekos, ir t.t.

 

Kur atsiimti kompostavimo dėžę?

Gyventojai, norintys pasinaudoti galimybe gauti nemokamą kompostavimo dėžę, turi kreiptis į vietos seniūnijas, kur privalės pateikti reikalingus dokumentus, užpildyti prašymą ir pasirašyti panaudos sutartį su UAB „VAATC“ dėl neatlygintino kompostavimo dėžių naudojimo.

Atkreipiame dėmesį, kad nemokamas kompostavimo dėžes gali gauti Vilniaus rajono savivaldybės individualių namų valdų savininkai bei dalis sodo bendrijų narių, kurie turi asmenines sutartis su atliekų vežėju/tvarkytoju. Dėžes nedalinamos sodininkų bendrijos nariams, kurie sodininkų bendrijoje negyvena nuolat, daugiabučių namų gyventojams, nors jie turi šalia daugiabučio namo žemės sklypą, įmonėms, ugdymo įstaigoms.  

Projektas „Vilniaus regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“ yra finansuojamas pagal Lietuvos 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir ją įgyvendinančią Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Sanglaudos fondo, VAATC ir savivaldybių lėšomis.

 

Kompostavimo dėžių dalijimo taisyklės

Kompostavimo dėžių dalijimo tvarka Vilniaus rajono savivaldybėje

Shadow up